Kadın Blogu

Yandan Balıksırtı Nasıl Örülür?

Yandan Balıksırtı Nasıl Örülür?

Yandan balıksırtı nasıl örülür başlıklı yazımızda balıksırtı örgü tarifi vereceğiz. Bazı saç örgüleri zor gibi görünse de bir türlü cesaret edilmez. Uğraşılan zaman boşa gidecek gibi düşünülür. Balıksırtı örgü de böyledir. Aslında bir iki kez yapıldıktan sonra bu korku ortadan kalkar. Sık sık pratik ile de en şık örgüler sizi bekliyor demektir.

Yandan Balıksırtı Nasıl Örülür?

Saç örgü modelleri arasında en çok beğenilen ve tercih edilen balıksırtı örgüsü için dikkat etmeniz gereken minik detaylar vardır. Hemen hemen her yaş gurubuna hitap eden balıksırtı örgüyü siz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Saçların balıksırtı örgü modelinde şık durması için bakımlı ve canlı olması gerekmektedir. Bakımlı saçtaki örgüler canlı e ışıltılı duracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları -21 Farklı Model

Yandan balıksırtı saç modelleri nelerdir

Gelelim şimdi balıksırtı örgü yapılışına…

Saçları güzelce taradıktan sonra örgü aralarından saçların tiftik tiftik çıkmaması için saç şekillendirici kullanın. Kremsi saç şekillendirici en iyisi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Saçları taradıktan sonra ortadan ikiye ayırın.

Sadece yan kenarda olmasını istiyorsanız o kısımdan ayırın. Saç ayırma işi tamamen sizin zevkinize kalmış.

Örmek için ayırdığınız saçları 3’e ayırın.

Bir tutamını bir elinize, diğer iki tutamını diğer elinize alın.

Normal saç örgüsü gibi saç tutamlarına örgü şekli verin. Ancak burada en önemli detay her örgüde saçların yan tarafındaki saçlardan bir miktar alarak ördüğünüz diğer saç tutamına dahil etmektir.

Saçların tüm kısmını bu şekilde ördükten sonra tutamları örgüye katma işlemi bitince geri kalan saçları 3’lü klasik örgü şeklinde örerek tamamlayın.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? Modelleri ve Fiyatları

Yandan balıksırtı saç modeli

Örgü bitiminde çözülmemesi için lastik toka ile sabitlemeyi unutmayın.

Yandan balıksırtı örgüyü örerken ön kısımdan başlayan örgünün kulak hizası boyunca devam etmesine ve o yönde bitmesine dikkat etmelisiniz.

Balıksırtı örgünün dağılmaması için başlangıçta saç sabitleyici kullanmadıysanız örme işlemi bittikten sonra sabitleyici sıkarak saç örgülerinin sabit kalmasını ve dağılmamasını sağlayabilirsiniz.

Balıksırtı Örgü Nerelerde Kullanılır?

Yandan balıksırtı örgü modelini düğünlerde, okul ortamında, nişan törenlerinde, nikahta ve günlük saç modeli olarak kullanabilirsiniz. Zamansız saç modellerinden sayılan yandan balıksırtı örgüyü şimdiye kadar denemediyseniz en kısa zamanda mutlaka denemelisiniz.

Foto Galeri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler