Kadın Blogu

2023 Perma Modelleri ve Fiyatları -Yeni Nesil Perma

10.04.2023
29.423
2023 Perma Modelleri ve Fiyatları -Yeni Nesil Perma

Perma fiyatları hakkında bilgi vermeden önce perma modelleri hakkında bilgi vermenin sıralama açısından daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü fiyatlar biraz da modellere göre belirlenmekte ve önem kazanmaktadır.

Kıvırcık saç modasının adeta baş temsilcilerinden biridir perma modeller.

80’lı yıllar hem moda hem de saçlar konusunda oldukça cesur geçti. Renkli ve gösterişli kıyafetler, vatkalar, kabarık saçlar ve permalarla geçen 80’li yıllar, geçip gittikten sonra uzun bir süre yerini sessizliğe bıraktı.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Ancak son yıllarda, 80’ler etkisi yeniden hissedilmeye başlandı. Kıyafetlerde yeniden vatkalar yükseliyor ve saçlarda, kabarık form ve permalar geri dönüyor. 2020 saç trendlerine baktığımızda, perma saç modellerinin öne çıktığını görüyoruz. Ancak bu kez, çok daha modern bir yorum ile karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazımızda sizler için perma çeşitleri ve fiyatları konusunu ele aldık.

Retro kadın saç modeli olarak da sayacağımız bir perma modelinin yapılış süreci hakkında detaylı bilgilerin sunulduğu videoyu incelemenizi tavsiye ederiz.

2023 Yılında Perma Modelleri

Yeni nesil Perma modelleri, kullanımı göründüğünden daha rahat olan, kırmızı halıda pek çok ünlü ismin de tercihi olan saçın şekillendirilmesi türüdür.  Son yıllarda yükselen etkisini artıran bu modellerin 2022 yılında öne çıkan modelleri ve fiyatlarını sizler için üşenmeyip detaylıca inceleyerek  araştırma yaptık..

Yazımıza Göz Atmaya Ne Dersin ⇒ Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? 

Öne Çıkan Perma Çeşitleri

Hem sarışın hem de esmer kadınlar tarafından tercih edilen bu saç modeli  doğru uygulandığında oldukça modern ve havalı bir görünüm yaratıyor.  Özellikle kıvırcık saçların oldukça revaçta olduğu bu dönemde çokça uygulanacak  saç uygulamalarından, hiç olmazsa su dalgası modeller ile sık sık karşılacağız.

2023 perma saçlar

2023 perma saçlar

Geçmişten günümüze pek çok ünlü ismin de tercihi olan perma saç modelleri, saçları oldukça dikkat çekici bir görünüme kavuşturuyor. Özellikle orta uzunlukta saçlarınız varsa, perma ile saçlarınız omuz hizasına geliyor ve oldukça modern bir görünüm yaratıyor. Günlük hayatta kullanımı da oldukça pratik olan perma saçlar, gece davetleri ve partiler için de oldukça uygun bir seçim.

Perma fiyatları 2023

Perma fiyatları 2023

Genellikle kısa saçlı kadınlar tarafından tercih edilse de, perma saç modelleri uzun saçlara da çok yakışıyor. Daha kabarık, daha formda ve daha canlı görünen saçlara sahip olabileceğiniz perma saçları, 2023 yılında her yerde görmeye hazır olun!

En yeni perma saç modelleri

Perma için doğru bir uygulama oldukça önemli. Bu nedenle, saçlarınıza perma yaptırmaya karar verdiğinizde, yaptırmadan önce kime yaptıracağınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Perma nasıl yapılır?

Perma, yalnızca sarışın ve esmer kadınların değil, kızıl saçlı kadınların da tercih ettiği bir saç modeli oluyor. Yeni sezonda trend bir görünüm yaratan perma saç modelleri, çalışan kadınlar için de pratik ve rahat bir kullanım sağlıyor. Özel günlerde ve hatta gelin saçında tercih edebileceğiniz bu modeli, 2023 yılında, daha modern bir yorumla kullanmak gerekiyor.

Perma modelleri ve fiyatları

Perma, daha sıkı ya da daha gevşek bukleler şeklinde yapılabiliyor. 2023 perma modellerine baktığımızda, bu tarz sıkı buklelerin biraz daha gerilerde kaldığını görsek de, ünlü isimler de dahil olmak üzere, bu tarz perma modelleri de hala kadınlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2023 Öne Çıkan Röfle Modelleri ve Fiyatları

Perma Çeşitleri ve Fiyatlar

Perma, uzun saçlı ve saçları hacimsiz görünen kadınlar için de iyi bir seçim oluşturuyor. Saçlarınızı daha kısa, daha hacimli ve daha canlı gösteren bir saç modeli olan permayı, yaptırdıktan sonra uzun bir süre kullanabilir ve her zaman aynada gördüğünüz saçlarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2023 Perma Fiyatları

2023 perma fiyatları

2023 perma fiyatları

Perma fiyatları hakkında tam olarak şu miktardadır demek yerinde olmayacaktır. Çünkü kuaförlerin ücret tarifeleri birbirinden farklı olmakla birlikte değişen ekonomik koşullara bağlı olarak dönem dönem fiyatlara zam gelebilmektedir. Bu nedenle yukarıda da söylediğimiz gibi, perma yaptırmaya karar verdiğinizde, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, model seçiminden sonra, kime ve nereye yaptıracağınıza karar vermektir. Yanlış bir uygulama; hem saçlarınıza zarar verebilir hem de istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Perma Ne Kadar?

Öncelikle 2023 perma modelleri arasında öne çıkan modellerden birini seçtikten sonra ilgili modeli kuförünüze danışarak yüzünüze gidip gitmediğini tartışmalısınız. Akabinde bu modelin uygulamasının sizin için ne kadara geleceğini sormalısınız.  Aslında perma fiyatları yaptıracağınız perma modeline, saçınızın uzunluğuna, bulunduğunuz il ve ilçeye göre oldukça değişecektir. Ancak Genel olarak şunu söylememiz mümkün. Yere, kişiye ve ekonomik şartları göre değişmekle birlikte 2023 yılı için perma fiyatları  100 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aşağıda perma fiyatları hakkında bir liste sunmaya çalıştık. Burada en düşük ücret 100 TL ve en yüksek ücret 700 TL olduğunu gördük. Ancak daha lüks hizmet veren kuaförlerde bulunmaktadır. Bu yüzden üst limiti 1000 TL vermemiz daha doğru olacaktır.  Uzun saçlar perma fiyatları biraz daha yüksek olabiliyorken, kısa saçlar için perma fiyatları biraz daha düşük olabilmektedir. Aşağıda bazı büyük illerimiz olan İzmir perma fiyatları, İstanbul perma fiyatları ve Ankara perma fiyatları bulunmaktadır.

 

Ayrıca aşağıdaki fotoğraf galerimizi yeni nesil perma modelleri ile de güncelledik. İncelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Su Dalgası Perma

Su Dalgası Perma

Su Dalgası Perma

Maşa ile yapılabilen ve saçları lüle lüle yapabileceğiniz modeldir su dalgası perma. Saçları zor şekil alan bayanlar öncelikle saç uçlarına saç köpüğü sürebilirler. Tabii bunu yaparken dikkat etmelisiniz, hafif bir şekilde sürün. Fazla kaçarsa saçınızın doğallığı bozulabilir. En kolay ve zahmetsiz olarak wag maşası ile yapılabiliyor. İnce olmayan maşalarla da yapabilirsiniz. Saçı düzgünce sarın ve yavaş bir şekilde geri çekin.

Perma Saç Kadın

Perma Saç Kadın

Perma Saç Kadın

Düz saçlardan sıkılan hanımlar saçlarını perma yaptırarak görüntülerini değiştirebilir ve havalı saçlara sahip olabilirler. Perma saç kadın modelleri içerisinde bir çok alternatif bulunuyor. Sitemizdeki perma saç modelleri içerisinden kendinize özgü bir model seçebilirsiniz.

Yeni Nesil Perma Yöntemleri

Yeni nesil perma yöntemleri, saçların dalgalandırılması için kimyasal işlemlere ihtiyaç duymayan yöntemlerdir. Bu yöntemler arasında saç tokası perma, curlformers perma ve balık sırtı perma gibi birçok seçenek bulunur. Yeni nesil perma yöntemleri, geleneksel perma yöntemlerine göre daha az zararlı ve saça daha doğal bir görünüm kazandırır.

Yeni Nesil Perma Yöntemlerinin Fiyatları

Yeni nesil perma yöntemlerinin fiyatları, kullanılan yönteme ve salondan salona değişebilir. Bununla birlikte, genellikle geleneksel perma yöntemlerine göre daha pahalıdır. Bunun nedeni, yöntemlerin daha az zararlı olması ve saçın daha doğal görünmesidir.

Perma Yöntemleri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Perma yöntemleri fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar arasında kullanılan malzemelerin kalitesi, saçın uzunluğu ve yapısı, saçın durumu, kullanılan perma yöntemi ve saçın rengi gibi faktörler yer alır.

Yeni Nesil Perma Yöntemlerinin Avantajları

Yeni nesil perma yöntemleri, geleneksel perma yöntemlerine göre birçok avantaja sahiptir. Bunlar arasında daha doğal görünüm, daha az zararlı olma, daha uzun süre dayanıklık, daha az bakım gereksinimi ve saça daha fazla hacim kazandırma yer alır.

Yeni Nesil Perma Yöntemlerinin Dezavantajları

Yeni nesil perma yöntemleri, geleneksel perma yöntemlerine göre daha az dezavantajlı olsa da, bazı dezavantajları vardır. Bunlar arasında, geleneksel yöntemlere göre daha yüksek fiyat, daha az yaygın olma, bazı saç tiplerinde istenmeyen sonuçlar gibi faktörler yer alır.

Perma Yöntemlerinde Fiyat Karşılaştırması

Geleneksel perma yöntemleri, yeni nesil perma yöntemlerine göre daha yaygın ve daha uygun fiyatlıdır. Bununla birlikte, yeni nesil perma yöntemleri, daha doğal bir görünüm ve daha az zararlı olması nedeniyle tercih edilebilir.

Foto Galeri : 2023 Perma Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler