Kadın Blogu

2023 Perma Modelleri ve Fiyatları -Yeni Nesil Perma

12.12.2022
28.481
2023 Perma Modelleri ve Fiyatları -Yeni Nesil Perma

Perma fiyatları hakkında bilgi vermeden önce perma modelleri hakkında bilgi vermenin sıralama açısından daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü fiyatlar biraz da modellere göre belirlenmekte ve önem kazanmaktadır.

Kıvırcık saç modasının adeta baş temsilcilerinden biridir perma modeller.

80’lı yıllar hem moda hem de saçlar konusunda oldukça cesur geçti. Renkli ve gösterişli kıyafetler, vatkalar, kabarık saçlar ve permalarla geçen 80’li yıllar, geçip gittikten sonra uzun bir süre yerini sessizliğe bıraktı.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Ancak son yıllarda, 80’ler etkisi yeniden hissedilmeye başlandı. Kıyafetlerde yeniden vatkalar yükseliyor ve saçlarda, kabarık form ve permalar geri dönüyor. 2020 saç trendlerine baktığımızda, perma saç modellerinin öne çıktığını görüyoruz. Ancak bu kez, çok daha modern bir yorum ile karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazımızda sizler için perma çeşitleri ve fiyatları konusunu ele aldık.

Retro kadın saç modeli olarak da sayacağımız bir perma modelinin yapılış süreci hakkında detaylı bilgilerin sunulduğu videoyu incelemenizi tavsiye ederiz.

2023 Yılında Perma Modelleri

Yeni nesil Perma modelleri, kullanımı göründüğünden daha rahat olan, kırmızı halıda pek çok ünlü ismin de tercihi olan saçın şekillendirilmesi türüdür.  Son yıllarda yükselen etkisini artıran bu modellerin 2022 yılında öne çıkan modelleri ve fiyatlarını sizler için üşenmeyip detaylıca inceleyerek  araştırma yaptık..

Yazımıza Göz Atmaya Ne Dersin ⇒ Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? 

Öne Çıkan Perma Çeşitleri

Hem sarışın hem de esmer kadınlar tarafından tercih edilen bu saç modeli  doğru uygulandığında oldukça modern ve havalı bir görünüm yaratıyor.  Özellikle kıvırcık saçların oldukça revaçta olduğu bu dönemde çokça uygulanacak  saç uygulamalarından, hiç olmazsa su dalgası modeller ile sık sık karşılacağız.

2022 perma saçlar

Geçmişten günümüze pek çok ünlü ismin de tercihi olan perma saç modelleri, saçları oldukça dikkat çekici bir görünüme kavuşturuyor. Özellikle orta uzunlukta saçlarınız varsa, perma ile saçlarınız omuz hizasına geliyor ve oldukça modern bir görünüm yaratıyor. Günlük hayatta kullanımı da oldukça pratik olan perma saçlar, gece davetleri ve partiler için de oldukça uygun bir seçim.

Perma fiyatları 2022

Genellikle kısa saçlı kadınlar tarafından tercih edilse de, perma saç modelleri uzun saçlara da çok yakışıyor. Daha kabarık, daha formda ve daha canlı görünen saçlara sahip olabileceğiniz perma saçları, 2023 yılında her yerde görmeye hazır olun!

En yeni perma saç modelleri

Perma için doğru bir uygulama oldukça önemli. Bu nedenle, saçlarınıza perma yaptırmaya karar verdiğinizde, yaptırmadan önce kime yaptıracağınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Perma nasıl yapılır?

Perma, yalnızca sarışın ve esmer kadınların değil, kızıl saçlı kadınların da tercih ettiği bir saç modeli oluyor. Yeni sezonda trend bir görünüm yaratan perma saç modelleri, çalışan kadınlar için de pratik ve rahat bir kullanım sağlıyor. Özel günlerde ve hatta gelin saçında tercih edebileceğiniz bu modeli, 2023 yılında, daha modern bir yorumla kullanmak gerekiyor.

Perma modelleri ve fiyatları

Perma, daha sıkı ya da daha gevşek bukleler şeklinde yapılabiliyor. 2023 perma modellerine baktığımızda, bu tarz sıkı buklelerin biraz daha gerilerde kaldığını görsek de, ünlü isimler de dahil olmak üzere, bu tarz perma modelleri de hala kadınlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2022 Öne Çıkan Röfle Modelleri ve Fiyatları

Perma Çeşitleri ve Fiyatlar

Perma, uzun saçlı ve saçları hacimsiz görünen kadınlar için de iyi bir seçim oluşturuyor. Saçlarınızı daha kısa, daha hacimli ve daha canlı gösteren bir saç modeli olan permayı, yaptırdıktan sonra uzun bir süre kullanabilir ve her zaman aynada gördüğünüz saçlarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2023 Perma Fiyatları

2023 perma fiyatları

2023 perma fiyatları

Perma fiyatları hakkında tam olarak şu miktardadır demek yerinde olmayacaktır. Çünkü kuaförlerin ücret tarifeleri birbirinden farklı olmakla birlikte değişen ekonomik koşullara bağlı olarak dönem dönem fiyatlara zam gelebilmektedir. Bu nedenle yukarıda da söylediğimiz gibi, perma yaptırmaya karar verdiğinizde, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, model seçiminden sonra, kime ve nereye yaptıracağınıza karar vermektir. Yanlış bir uygulama; hem saçlarınıza zarar verebilir hem de istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Perma Ne Kadar?

Öncelikle 2023 perma modelleri arasında öne çıkan modellerden birini seçtikten sonra ilgili modeli kuförünüze danışarak yüzünüze gidip gitmediğini tartışmalısınız. Akabinde bu modelin uygulamasının sizin için ne kadara geleceğini sormalısınız.  Aslında perma fiyatları yaptıracağınız perma modeline, saçınızın uzunluğuna, bulunduğunuz il ve ilçeye göre oldukça değişecektir. Ancak Genel olarak şunu söylememiz mümkün. Yere, kişiye ve ekonomik şartları göre değişmekle birlikte 2023 yılı için perma fiyatları  100 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aşağıda perma fiyatları hakkında bir liste sunmaya çalıştık. Burada en düşük ücret 100 TL ve en yüksek ücret 700 TL olduğunu gördük. Ancak daha lüks hizmet veren kuaförlerde bulunmaktadır. Bu yüzden üst limiti 1000 TL vermemiz daha doğru olacaktır.  Uzun saçlar perma fiyatları biraz daha yüksek olabiliyorken, kısa saçlar için perma fiyatları biraz daha düşük olabilmektedir. Aşağıda bazı büyük illerimiz olan İzmir perma fiyatları, İstanbul perma fiyatları ve Ankara perma fiyatları bulunmaktadır.

Perma Fiyatları 2020 Liste

 • Hasan Millet Saç Atölyesi 250 TL (Adres: Şenlik mah. Aşıkpaşa cad. 50/1 Keçiören Ankara)
 • Kuluğ Saç Tasarım ve Kişisel Bakım Merkezi  300 TL (Adres: Esentepe Mah. Anayurt Cad. No 33/A Kartal İstanbul)
 • Tayfun Bakırhan Kadın & Erkek Kuaförü 150 TL (Adres: Erol Kaya Cad. Batı Mah. Rafet Tek Apt. No:61 Dükkan.9 Pendik İstanbul)
 • H&M Kuaför & Güzellik Salonu 350 TL (Adres: Turgut Özal Mah 2209. Cadde No:13/7 Çakırlar Ankara)
 • Lady Care Saloon 150 TL (Adres: Yedi Şehitler Mah. 2922 Sok. No:27 Isparta Merkez Isparta)
 • Medusa Bayan Kuaförü 200 TL (Adres: Tevfik Sağlam Cad. 24/A Maltepe İstanbul)
 • Seta Kuaför Ankara 200 TL (Adres: Güçlükaya Mah.Islahiye Cad. 7/14 Keçiören Ankara)
 • İbrahim Beceren Saç Atölyesi  350 TL (Adres: Büyükşehir Mah. Enver Adakan Cad. Guven Emek Sitesi A3 Blok No:Duk.6 Beylikdüzü İstanbul)
 • Salon İzmir Saç Ve Bakım Merkezi 200 TL ‘( Adres: Kocaçeşme Mahallesi Acısu Caddesi No: 98/A Salihli Manisa)
 • Vision Kuaför 200 TL ( Adres: Emniyetevler Mah. Bornova Sok. No:4B 4.Levent 4. Levent İstanbul)
 • Bülent & Özgür Kuaför 400 TL (Adres: Batı Mahallesi Erol Kaya Caddesi No:99/A Pendik İstanbul)
 • Massimo Kuaför 400 TL (Adres: Altunizade Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:13, 34662 Üsküdar İstanbul)
 • Nis Kuaför Kayaşehir Merkez AVM 200 TL (Adres: Kayabaşı mah, 75. Yıl caddesi 1N No:68 34494 Kayaşehir Başakşehir Başakşehir İstanbul)
 • Kodal Kuaför 365 TL (Adres: Saray Mah. Yunusemre Cad. Uygunlar Ap. No:11/1 ALANYA Alanya Antalya)
 • Cansın Kuaför 100 TL (Adres: Ali Bey Mah.Hasan Tüfekçioğlu Sok. No:4 Silivri İstanbul)
 • Bir Kadın Bir Erkek Bay Bayan Kuaför Salonu 200 TL (Adres: Hürriyet Mahallesi Çandarlızade İbrahim Paşa Caddesi Rüya Evleri 1 No:62 Zemin 2 Süleymanpaşa Tekirdağ)
 • Figaro Concept Akyaka Park Avm 500 TL (Adres: Saray Mah.Adnan Büyükdeniz Caddesi No:7/1 A Blok Ümraniye İstanbul)
 • Ali Gür Ankara MetroMall Avm 250 TL ( Adres: Tunahan Mah. Dumlupınar 30 Ağustos Cad. No:2 Etimesgut (Metro Mall Avm -1. Kat) Etimesgut Ankara)
 • Zen Güzellik 300 TL (Adres: Kavaklı Mahallesi Yeşilyurt Caddesi MARMARA LİFE Sitesi A2 – Dükkan 2 Beylikdüzü İstanbul)
 • Mina Kuaför 400 TL (Adres: Eminali Paşa Cad. Levent Sokak No:3 3A Paksa Apartmanı Bostancı İstanbul)
 • Ali Gür Selamiçeşme 400 TL (Adres: Feneryolu Mah. Mustafa Mazharbey Sk. No. 55/b Kadıköy İstanbul)
 • Drain Bayan Kuaförü 150 TL (Adres: Fevzi Çakmak Mah. Namık Kemal Cad. No:14/A Bağcılar İstanbul)
 • Mehmet Tatlı Maslak 1453 – 600 TL (Adres: Ağaoğlu Maslak 1453 Söğüt Sk. No. 20AH C5 Blok / 123B6 Sarıyer İstanbul)
 • Ali Gür Şerifali 250 TL (Adres: Tatlısu Mahallesi Elalmış Caddesi Server Sokak No:10/A Ümraniye İstanbul)
 • Hıdır Gürbüz Kuaför 700 TL (Adres: Bağdat Cad. Hasan Ali Yücel Sok. Hoşgör Apt. No:21/b Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul)
 • Si’belle Güzellik Salonu 200 TL (Adres: Ekinoba mahallesi mustafa kemal bulvarı Marine Park evleri dükkan 2 mimaroba Büyükçekmece İstanbul)
 • Chakra Kuaför 250 TL (Adres: Çağlayan Mah. Fener Cad. No:1 Muratpaşa Antalya)
 • Dizayn Kuaför 300 TL ( Adres: Türkali Mah. Şehit Ali Kerem Mergen Sk. No:15/a Beşiktaş İstanbul)
 • Ömer Kuaför 200 TL (Adres: Örnek Mah. Semerkant Cad. No: 1/d Ataşehir İstanbul)

Perma saç fiyatları 2020 yılına ait ortalama ücretleri sunmaya çalıştık. Ancak bilindiği üzere ülkemizde binlerce bayan kuaförü mevcut. Bunları tek tek listemize dahil etmemiz mümkün değildir. Bulunduğunuz şehirde yer alan kuaförleri telefonla aradığınızda genel olarak size saç uzunluğunuzu soracaklar ve buna göre bir fiyat vereceklerdir.

⇒Önemli hatırlatma : Perma Fiyatları hakkında yukarıdaki verdiğimiz liste 2020 yılı mayıs ayına ait olup ilerleyen dönemler için fiyat değişikliklerine gidilmiş olabilir. Bu nedenle listede yer alan bayan kuaförleri açısından, randevu alınırken güncel fiyatların sorulmasını taviseye ederiz. Ayrıca listeye fiyat dahil etmek isteyen kuaför işletmeleri de bizimle iletişime geçerek fiyat ve adres bilgilerini vererek listemize dahil olabilir. 

Ayrıca aşağıdaki fotoğraf galerimizi yeni nesil perma modelleri ile de güncelledik. İncelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Su Dalgası Perma

Su Dalgası Perma

Su Dalgası Perma

Maşa ile yapılabilen ve saçları lüle lüle yapabileceğiniz modeldir su dalgası perma. Saçları zor şekil alan bayanlar öncelikle saç uçlarına saç köpüğü sürebilirler. Tabii bunu yaparken dikkat etmelisiniz, hafif bir şekilde sürün. Fazla kaçarsa saçınızın doğallığı bozulabilir. En kolay ve zahmetsiz olarak wag maşası ile yapılabiliyor. İnce olmayan maşalarla da yapabilirsiniz. Saçı düzgünce sarın ve yavaş bir şekilde geri çekin.

Perma Saç Kadın

Perma Saç Kadın

Perma Saç Kadın

Düz saçlardan sıkılan hanımlar saçlarını perma yaptırarak görüntülerini değiştirebilir ve havalı saçlara sahip olabilirler. Perma saç kadın modelleri içerisinde bir çok alternatif bulunuyor. Sitemizdeki perma saç modelleri içerisinden kendinize özgü bir model seçebilirsiniz.

Foto Galeri : 2023 Perma Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis