Kadın Blogu

At Kuyruğu Modelleri – Saç Toplama Stilleri

07.01.2021
1.258
At Kuyruğu Modelleri – Saç Toplama Stilleri

Günümüzü en çok tercih edilen saç toplama modelleri arasında olan bu model hayatımızın her anında kurtarıcı olarak yardımımıza koşar. At kuyruğu saç modelleri denince akla klasik düğünlerden, özel davetlere, ev hallerinden, spor hallerine kadar çoğu vakit geçirdiğimiz ortamlar gelir. Bunun nedeni evde salık saç kullanmak istemememiz, düğünlerde özel kıyafetlerimiz üzerine daha özenli bir görüntü sağlama isteğimiz. Eve gelen hemen hemen her kadın saçlarını toplamak ister at kuyruğu hem rahat hem güzel görüntüsü olan bir saç modelidir. Son zamanlarda gelin başı olarak da kullanılan değişik at kuyruğu modelleri mevcuttur.

Düğünlerde ve diğer davetlerde rahatlıkla kullanılabilecek örgülü ensede at kuyruğu modeli

At Kuyruğu Saç Toplama Modelleri

Saç toplama modelleri at kuyruğu ile sınırlı olmasa da fazlasıyla klasik ve göze çarpar. Eğer ki havuz başı, kır düğünü gibi mekanlarda evlenecekseniz tepeden at kuyruğu modelleri çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. Bu model gelinliğinizi ve yüzünüzü ortaya çıkartacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hafif Dalgalı Saç Modelleri

Sade bir nikah töreni ile evlenen gelinler ise vintage, sırt dekoltesi olan gelinliklerinin üstüne, ensede at kuyruğu modelini tercih edip sadeliklerini bozmadan uyum içinde kombinlerini tamamlayabilirler.

Hafta sonu koşuya giderken spor ayakkabınızın, eşofman takımızın üstüne tereddüt etmeden rahatça yapabileceğiniz saç modeli klasik at kuyruğudur.

Dalgalı bir kuyruk modeli

Eğer hareketli bir abiye elbise giymiş iseniz ve çok büyük bir alına sahip değilseniz tepeden at kuyruğu modelini tercih edebilirsiniz. Genellikle dar alna sahip kadınların kullandığı bu model fazlasıyla kurtarıcıdır. At kuyruğu yapımı evde rahatlıkla yapılabilecek bir model olup isteğe göre farklı havalar verilip değiştirilebilir. Bunun için gereken malzemeler tarak, saç lastiği, tel toka, saç spreyi ve ihtiyaca göre firkete olacaktır. Eğer ki evde saç spreyiniz yok ise bunun yerine saç jölesi, saç köpüğü gibi ürünlerde saçınızı sabitlemeye yetecektir.

Dilerseniz bu saç modelini yaparken saçınızın bir tarafını örüp öyle toplayabilirsiniz, bu model özellikle renkli saçlarda farklı bir hava katar. At kuyruğu yapıldıktan sonra saç uçlarına maşa yapılıp daha volümlü bir hava katabilirsiniz.

Ülkemizde hatta dünya da birçok ünlünün yaptığı bu saç modelini kullanmakta zorlanmayın. En rahat olduğunuz durum da olsa en özendiğiniz durum da olsa bu saç modeli her şekilde güzel duracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları -21 Farklı Model

At Kuyruğu Modelleri Videolu Anlatım

At Kuyruklı saç toplama modelleri hakkında videolu örneği de aşağıda izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri : At Kuyruklu Saç Toplama Modelleri

Gerek düğünlerde gerek günlük yaşamda kullanılabilecek at kuyruğu modelleri hakkında foto galerimizi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler