Kadın Blogu

Bordo Rengi İle Uyumlu Renkler ve Kombinler

18.04.2022
16.595
Bordo Rengi İle Uyumlu Renkler ve Kombinler

Bordo Rengi İle Uyumlu Renkler; kombin yaparken kullandığımız renkler çoğu zaman o günkü ruh halimizi ve hislerimizi yansıtır. Bugün hep birlikte bordo ile uyumlu renkler neymiş görelim.

Renk skalasını incelediğimizde bordoyu kırmızıya çalan rengi ile görmekteyiz. Birçok kişide önemli bir yeri olan ve dolabında en az bir tane bordo renk kombin bulunmaktadır. Bordo renk, üçüncül bir renk olması nedeni ile birçok rengin karışımından oluşmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bordo Elbiseye Hangi Renk Şal Olur?
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Bordo Uyumu

Bordo Rengi İle Uyumlu Renkler

Bordo renk ile farklı ve göz alıç kombinler yapılmak isteniyorsa kendi gurubu dışında olan renklerle kombin edilmelidir. Örneğin, açık yeşil ve sarı ile inanılmaz uyum sağlamaktadır.

Gri nötr bir renk olması nedeni ile birçok renkle uyum sağlamaktadır. Bordo da bu renkler arasındadır. Gri bordo ile kullanılacaksa rengin biri koyu tonda diğeri açık renk tonunda olmalıdır.

Bordo renk kombini yaparken krem, beyaz, bej, pudra, ekru, somon rengi, mercan rengi, ten rengi gibi açık renkler kullanılmalıdır. Haki yeşilinin açık tonları da bordo ile uyumlu renkler arasında yer almaktadır.

Bordo Renk Nasıl Kombin Edilir?

Bordo kombinlerde yumuşak geçişler için ise pudra, hardal sarısı, sütlü kahve, ten rengi ve krem rengi kullanılabilir. Açık renklerle kombin edilen bordo odak noktası olacaktır. Bu da kombindeki şıklığı artıracaktır.

Bordo ten rengi ile uyumlu değilse açık renklerin üst kombin parçalarında kullanılması dekolte kısmını ve yüzü daha aydınlık gösterecektir.

Fazla kilolarınız varsa bordo rengi o kısımlarda kullanmak bu alanları kamufle edeceği için kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Bordo renk kombinler yapılırken saç rengi de dikkate alınmalıdır. Eğer bordo saç ve ten renginiz ile uyum yakalanamayacaksa bordo alt kıyafetlerde kullanılmalıdır.

Bordo kombinlerde ana renk olabileceği gibi kombine enerji ve hareket katan renk de olabilir. Mesela; Siyah beyaz renklerinden oluşan sade bir kombin yapacaksanız bu kombinde bordoyu, şal, çanta, ayakkabı, fular ve şapka gibi aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Gri renk elbise kombinlerine enerji katmak için de bordo renkten yararlanabilirsiniz.

Aşağıda bordo renge yakışan renklerden oluşan kombin önerilerinin bulunduğu resim galerisi paylaşıyoruz.

Foto Galeri: Bordo Renge Uyumlu Renkler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis