Kadın Blogu

Yandan Saç Modelleri

03.08.2019
1.587
Yandan Saç Modelleri

Bir kadının saçı, en önemli aksesuarıdır. Bakımlı görünen, sağlıklı ve güzel toplanmış saçlar, her zaman dikkat çekicidir. Ve bir kombin söz konusu olduğunda, kıyafet kadar saç modeli de önemlidir. Ne tarz bir kıyafet giyerseniz giyin, her zaman kullanabileceğiniz saç modelleri vardır. Yandan saç modelleri de onlardan biri!

Açık bırakılmış ve tek bir tarafa atılmış saçlar, yandan yapılan at kuyruğu modelleri, yandan yapılan örgüler, yandan yapılan topuzlar ve yandan toplu maşalı saç modelleri gibi farklı saç modeli seçenekleri sunan yandan saç modelleri arasında, her saç kesimi ve modeline uygun seçenekler bulmak mümkün.

Giyim tarzınız ve kıyafetinizin tarzına bağlı olarak, yandan toplanmış saç modelleri seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu saç modelleri arasında, günlük kullanıma çok uygun, pratik saç modelleri olduğu gibi, yandan toplu maşalı saç modelleri gibi modeller de abiye kıyafetlere uygun görünümler sunmaktadır. Yan saç modelleri konusunda daha fazla fikir almaya ihtiyacınız varsa, 15 farklı örnekten oluşan galerimize geçmeden önce, size ilham verebilecek bazı yandan saç modellerine gelin isterseniz birlikte göz atalım…

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Elbise Saç Modelleri

Yandan Toplu Saç Modelleri

Saçlarınızı tek tarafa alarak açık bırakabileceğiniz gibi, yandan toplu saç modellerine de göz atabilirsiniz.

Yandan toplu saç

Yandan toplanmış bir topuz, özellikle parti, davet ya da düğün gibi organizasyonlar için şık, feminen ve sofistike seçimlerdir. Evde kendinizin yapabileceği yandan topuz modelleri olduğu gibi, kuaförünüzün yapabileceği daha profesyonel topuzlar da vardır.

Evde pratik bir yandan topuz yapmak için, önce yanda pratik bir at kuyruğunun ardından, saç tutamını saçın etrafına dolayarak ya da üç tutama ayırdığınız saçlarınızın orta tutamını iki tutamın arasından geçirip tel tokalar ile tutturarak da yandan topuzlar elde edebilirsiniz. Yukarıdaki gibi yandan saç modelleri için ise kuaförünüzün yapmasını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Yandan topuz modelleri

Maşa yaptığınız saçlarınızın ön tutamlarını açıkta bırakıp, geri kalanları yandan topuz yaparak abiye kıyafetiniz için uygun bir saç modeli elde edebilirsiniz. Böyle bir saç modeli, her yaş grubuna uygun bir topuz seçimi olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hangi Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Yandan Örgü Modelleri

Yandan yapılan örgüler, genç kadınlar başta olmak üzere pek çok kadının günlük hayatta, ofiste ya da partilerde tercih ettiği saç modellerinden biri oluyor!

Yandan örgü

Yukarıda, yandan saç modelleri arasından yandan örgü örneğinin pratik ve güzel bir örneğini görebilirsiniz. Yapması da oldukça kolay. Saçlarınızı belirlediğiniz bir tarafta at kuyruğu yaptıktan sonra, aralara tokalar ile bombe katarak hem fresh hem de çok canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yandan örgü

Saçlarınıza örgüler eklemek, her zaman daha canlı ve daha genç görünmenizi sağlar. Bir parti için eğlenceli ve modern bir saç modeline ihtiyacınız varsa, açık bıraktığınız saçlarınızın bir tarafında ince bir tutamı örerek, hem havalı hem de canlı bir saç modeli elde edebilirsiniz.

Yandan Maşalı Saçlar

Yandan maşalı saç modelleri

Bir parti ya da davet için tercih edebileceğiniz saç modelleri de yandan maşalı saç modelleridir. Fransız kadınlarının görünümünü anımsatan böyle bir model, özellikle omuz ve göğüs dekoltesi olan abiyeler için harika bir seçim olacaktır.

Yandan Saç Modelleri Örnekleri

Yukarıda, yandan saç modelleri arasında yer alan örneklerden bazılarına birlikte göz attık. Daha fazla model seçeneği, günlük hayatta ya da parti ve davetlerde kullanabileceğiniz yandan saç modelleri örnekleri arıyorsanız, dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler