Kadın Blogu

Takım Elbise Kombinleri

10.02.2020
545
Takım Elbise Kombinleri

Takım elbise kombinleri erkekler için olmazsa olmaz kombinler arasında yer almaktadır. Her erkeğin dolabında biri spor, biri klasik en az iki  tane takım elbise bulunmaktadır. Özellikle özel gün ve gecelerde beylerin büyük bir kısmı takım elbisenin verdiği şık duruşu taşımaktadır. Takım elbise kombinlerinde herkesten farklı bir şıklık için verdiğimiz tüyoları bilmeniz gerekmektedir.

Takım Elbise Kombinleri

Takım elbise kombini yaparken takım elbisenin içine giyeceğiniz parçadan tutunda, takım elbise ayakkabı rengine ve takım elbise altına ayakkabı seçimine kadar tam bir uyum ve bütünlük içinde olmalıdır.

Takım elbisesi seçmeden önce bilmeniz gereken detaylar vardır. Takım elbise tarzı ilk belirlemeniz gereken ayrıntıdır. Ardından renk seçimi gelmektedir. Sizi enerjik gösterecek ve ten renginiz ile uyum sağlayacak renklerden yana seçimler yapmalısınız

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Boyun Dövmesi Erkek Modelleri En Yeni

Takım elbise ayakkabı kombini

Özellikle ceket modeli ölçüleri tam vücudunuza göre olmalıdır. Bel ve omuz kısımları vücudunuza tam oturmalıdır. Öyle ki ceketin düğmeleri kapalı iken bile rahat olmalısınız.

Takım elbise ceket modelinin rahatlığını test etmenin yolu kollarınızı yukarı kaldırmaktır. Kollarınızı yukarıya kaldırdığınızda rahatsanız normal şartlarda da rahat edersiniz demektir.

Geniş omuzlara sahipseniz vatkasız ceket modelleri tercih etmelisiniz. Standart vücut hatlarına sahipseniz vatkalı ceket modellerini tercih etmelisiniz. Çünkü vatkalı modeller ile çok daha tarz ve fit görünürsünüz.

Ceketi giydikten sonra yırtmaç kapalı durmalıdır. Yırtmacın açık olması beden olarak size küçük olmasının işaretidir.

Ceket kol boyu bileğinizden bir santim uzun olmalıdır. Ceket kol boyu ile gömlek kol boyu arasında en az 2 santim olmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  İlkbaharın Vazgeçilmezi: Jack&Jones Mevsimlik Ceket Koleksiyonu

Uzun boylu iseniz ceket düğme sayınız fazla olmalı, orta boylu kişiler ise düğme sayısının az olduğu kıyafetler tercih etmelidir.

Çizgili takım elbise kullanıyorsanız sade ve tek renk gömlek modeli kullanmalısınız.

Takım Elbise Ayakkabı Kombin

Takım elbise altına ayakkabı seçerken takım elbise rengine ve tarzına dikkat etmelisiniz. Takım elbise ayakkabı rengi olarak en çok tercih edilen renk siyah, bordo, lacivert, kahverengi ve taba rengi ayakkabı kullanabilirsiniz.

Takım elbise ayakkabı kombini

Aşağıdaki galeride 2020 takım elbise modelleri resim galerisi paylaşıyoruz.

Foto Galeri: Takım Elbise Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler