Kadın Blogu

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek İçin Stiller

18.10.2020
1.070
Kıvırcık Saç Modelleri Erkek İçin Stiller

Kıvırcık saç modelleri erkek için oldukça yaygın görülen saç tipidir. Bakımı diğer saç tiplerine göre daha zor olması nedeni ile genellikle kısa kesimin en fazla görüldüğü saç çeşitleri arasındadır.

Daha önce bir yazımızda oldukça rağbet gören erkek saç modelleri hakkında detaylı bilgi vermiştik. Bunlar arasında en fazla sorunun geldiği kısım genellikle kıvırcık saç modelleri hakkında olduğunu gördük ve bu konuda detaylı bir araştırma yapma gerekliliği hissettik.

Saç modelleri arasında genellikle en çok sorun yaşanan kesim türleri içinde gerek kadınlarda gerekse erkeklerde kıvırcık saç modelleri olduğunu görmekteyiz. Özellikle katlı kesim yapmak isteyen çoğu kişi saçın kıvırcık yapısı nedeniyle istediği modele sahip olamadığını görmekteyiz.

Genel olarak yaptığımız incelemelerde kıvırcık saç modelleri erkek stillerinde genellikle üst kısımlar uzun yan ve arka tarafa kısa veya kısalan tarzda olduğunu görmekteyiz.

KIvırcık Saç Modelleri Erkek

Özellikle yuvarlak yüzlü erkekler için tavsiye edilebilecek bir model olan kafa üzeri uzun kısımlar kısa modeller bulunmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  İlkbaharın Vazgeçilmezi: Jack&Jones Mevsimlik Ceket Koleksiyonu

Ancak uzun yüzlü erkekler için yan tarafları uzun modeller ve etkili sonuçlar gösterecektir. Bu konudaki fotoğraf galerimize aşağıda sunuyoruz.

Erkek Uzun Kıvırcık Saç Stilleri

Özellikle uzun yüzlü erkekler daha çok kıvırcık saç uzatma eğilimlidir. Çünkü üstü uzun saçlar yüzü daha da uzun gösterdiğinden orantıyı yakalamak için uzun saçlara ağırlık verilmektedir

Eerkek kıvırcık uzun saç modelleri hakkında görsellerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Kıvırcık Uzun Saç Modelleri

Erkek Kıvırcık Kısa Saç Stilleri

Genellikle kıvırcık saçlı erkekler daha çok kısa saçlara karşı daha yakındırlar. Bunun nedeni kıvırcık saçımı bakımının ve stil oluşturmanın zor olmasıdır.

Erkeklerde kıvırcık saçlarda katlı kesim saç modelleri genellikle hafif kıvırcıkta tercih edilmektedir. Bonus tarzı saçlarda kesim tarzı kendini göstermediğinden yine olarak daha tek tip saç tipi uygulanmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Takım Elbise Kombinleri

Hafif kıvırcık saç veya yoğun dalgalı saçta diyebileceğimiz modeller genellikle uzundan kısaya doğru kullanılmaktadır. Hatta ve hatta bir çok modelin kullandığı saç yapısı bu saç türüdür.

Kıvırcık Saç Modeli Erkek

Makalemizde genel olarak erkekler için kıvırcık saç modelleri hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Bununla ilgili aşağıda resim galerisinde oldukça kapsamlı görsellerimiz mevcuttur. Ayrıca sitesimize ait Pinterest sayfamızdan çok daha fazla erkek saç modeli hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri : Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler