Kadın Blogu

Mutfak Dolabı Renkleri – En Kullanışlı Renkler 2022

15.07.2022
1.628
Mutfak Dolabı Renkleri – En Kullanışlı Renkler 2022

Mutfak Dolabı Renkleri ; Evimizin salonunun, yatak odasının ve diğer odalarının dizaynı önemli olduğu kadar mutfağın dizaynı da çok önemlidir çünkü mutfağımızı gün içerisinde sıklıkla kullanırız. Mutfak dizaynının yapılabilmesi için öncelikle mutfak dolabının rengi seçilmelidir.

Her şeyde bir renk uyumu aradığımız gibi mutfakta da bir renk uyumu aramaktayız. Bu nedenle mutfak eşyalarınızı, dolap renginizi belirlemeden önce aldıysanız dolap renginizi eşyalarınızın rengine uygun seçmelisiniz. Kendi göz zevkinizi burada daha dikkatli şekilde kullanarak avantaj sağlamanız mümkündür çünkü kimi kişiler sadece sevdikleri için renk tercihinde bulunarak hata yapmaktadırlar.

Mutfak Dolabı Renkleri – En Kullanışlı Renkler 2022

Örneğin; mutfağınız fazla ışık almıyor ise lacivert rengi seviyorsunuz diye laciverte boyamanız mutfağınızın olduğundan daha küçük ve boğucu bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır. Bu tavsiye edilmemektedir. Peki, mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı?

Mutfak dolabı renklerinin açık, yumuşak tonlarda olması tavsiye edilmektedir çünkü bu renkler mutfağınızı daha büyük, daha ferah, daha iç açıcı gösterecektir. Bunun yanı sıra dolap rengini siyah, lacivert gibi koyu renk kullanan kişiler de vardır. Bu kişiler mutfaktaki diğer eşyaları sayesinde görünüme canlılık ve ferahlık katabilmektedir.

İki renkli mutfak dolabı modelleri

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler

Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renk

Mutfak dolabı renk seçimi yapacak olan kişiler, renkleri genellikle en çok kullanılan renkler arasından tercih etmektedir.

Bunun dışında uç renkler kullanmak isteyen kişiler de vardır. Bu kişiler de renkleri mutfağın konumuna, aldığı ışığa, eşyaların renklerine bağlı olarak tercih ederler.

Günümüzde mutfak dolapları için en çok açık renkler tercih ediliyor. Peki, en çok kullanılan mutfak dolap renkleri nelerdir? En çok kullanılan mutfak dolap renkleri aşağıda olduğu gibidir:

  • Vizon, antrasit, gri tonlar
  • Kırmızı ve sıcak renkler
  • Nötr ve sıcak renkleri kapsayan renkler
  • Ahşap
  • Bej
  • Gri

Bu renkleri mutfak dolabı renklerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renk Hangisi

En Güzel Mutfak Dolabı Renkleri

Güzellik algısı kişiden kişiye göre değişen özel bir algıdır. Kimine soft renkler daha güzel gelirken, kimine de canlı renkler daha güzel gelmektedir. Ancak günümüzde renkli mutfak dolapları çok daha fazla beğenilmektedir.

Mutfağının canlı ve şık bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler dolaplarını canlı renklerden seçerek kendilerine avantaj sağlamış olacaklardır.

Kaynak: https://yasamtrendleri.com

Foto galeri: En Güzel Mutfak Dolap Renkleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler