Kadın Blogu

Zıt Renk Kombinleri

16.06.2020
1.419
Zıt Renk Kombinleri

Zıt renk kombinleri her zaman dikkat çekici kombinler olarak öne çıkmaktadır. kontrast kombinler yapmak, uyumlu renklerle kombin yapmaktan biraz daha kolaydır. Zit renkler kombinleri nasıl yapılacağını, nasıl daha dikkat çekici ve göz alıcı olunacağını birlikte görelim. kontrast renkler olarak adlandırdığımız zıt renkler altı kontrast rengin eşleşmesinden oluşmaktadır. yani zıt renk kombinleri kontrast renk kombinleri demektir.

Zıt Renk Kombinleri

Kıyafette renk uyumu kontrast renklerde de birbirine uyumlu renklerde de giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda yapılmaktadır. zıt renk kombinlerinde en çok dikkat edilecek konu kombin renk seçimleri yaparken abartıya kaçmamaktır.

Zıt renk kombin

Abartılı seçimler yapıldığı zaman dikkat çekici ve şık olmak yerine komik duruma düşersiniz. Abartıdan kastımız ise baskın renkleri orantılı olarak kullanmak gerekir. örneğin kırmızı bir elbise de yeşil minimum kullanılmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Petrol Mavisi İle Uyumlu Renkler

Kontrast renkler kullanılarak yapılan kombinler de aynı grupta yer alan renkleri kullanmanız gerekmektedir. bu şekilde daha dikkat çekici ve şık kombinler yaparsınız. Ancak ben tarz kombinler yapmak istiyorum, farklı renk grubuna ait renklerle sır dışı kombinler yapabilir.

Zit  renkler kombinleri örnek verecek olursak;  mavi pantolon ile bordo bluz ile zıt renk kombin yapabilirsiniz. Ten  renginiz ile uyumlu renkleri kullanarak dikkat çekici ve şık görünebilirsiniz.

Zıt Renk Uyumu Ne Demek

Birbiriyle kıyaslandığı zaman belirgin olarak ayrılan renklere zıt renklerdir. Sıcak ve soğuk renkler birbiriyle zıt renk uyumu yakalanmış olunur.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Günlük Kıyafet Kombinleri-Sade ve Şık 20 Model

Ara renkler; turuncu mor yeşil

Ana renkler; mavi kırmızı sarı

Sıcak renkler; turuncu sarı kırmızı

Soğuk renkler; mor yeşil mavi

Kırmızının kontrastı

Zıt renkler ise turuncu,, Sarı ile mor, kırmızı ile yeşil, turuncu ile mavidir. Kırmızının kontrastı Yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zıt Renk Kombinleri Tesettür

Kontrast renklerle yapılan kombinler tesettür giyimde de sıklıkla kullanılmaktadır. ten rengi ile uyumlu gözeterek ten renginiz ile uyum yakalayan renkler üst kombin parçalarında kullanılabilir. zıt renk kombini yaparken en çok dikkat edeceğiniz konu ten renginiz ile uyumu yakalamak ve abartıya kaçmamaktır. yüzünüzü kapatacak, ten renginizi boğacak veya soluk gösterecek renkleri üst kombin parçası olarak kullanmamanızı öneririz.

Foto Galeri: Kontrast Renkler

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler