Kadın Blogu

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç kesimi  veya saç toplama ya da saç modeli yapacaksınız yüz şekline göre saç modelleri başlıklı yazımızda kendi saç modelinizi bularak çok daha tarz ve güzel görünebilirsiniz. Birçok kişi yüz şekline uygun saç modelini bilmediği için yüz hatları daha belirgin daha kaba görünmektedir. Yazımızın sonunda yüz şeklinize göre saç modelini bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Oval yüzünüz varsa çok şanslısınız demektir. Tüm saç modellerinin ve kesimlerinin yakıştığı en şanslı yüz şekli oval yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Oval yüz şekline sahip olan kişilerin uzak durması gereken tek saç modeli katlı saç modelleridir. Düz kesimlerden oluşan saç modellerini tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Yüz şekline göre saç

Üçgen yüz şekline uygun saç modeli ise katlı kesimlerdir. Üçgen yüz şeklinde çene kısmı çok daha sivri ince ve uzundur. Bu nedenle bu orantısızlığı kamufle etmek için özellikle saç uçları hacimli katlı kesimleri tercih etmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  At Kuyruğu Modelleri - Saç Toplama Stilleri

Kare yüz şekline uygun saç modeli olarak ise karşımıza küt ve kaküllü saçlar çıkmaktadır. Kare yüz şeklinde köşeli çene dikkat çektiği için küt ve kaküllü saçlarla orantı sağlanmalıdır. Çok kısa saçlardan hoşlanmıyorsanız omuz hizasında asimetrik saç kesimi yaptırabilirsiniz. Bunun dışında uzun saçlar için de katlı saç kesimi ve perçem kullanmayı öneriyoruz.

Yuvarlak yüzler için saç modeli ise yana doğru kullanılan perçem nelerdir. Yuvarlak yüze sahip kişiler kısa saçlardan mümkün olduğu kadar uzak durmalıdır. Uzun perçemli saçlar ile yüz hatları çok daha orantılı görünecektir. Uzun saçlarda yana doğru kesilen perçemlerle  izin izin ne kadar ince ve küçük göründüğüne inanamayacaksınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pratik Saç Toplama Modelleri - Tokasız Toplama

Yüz şekline göre saç modelleri

Açık alın ve öne çıkan çene yapısı ile kalp yüz şekli saç modellerinde zorlanılan yüz şeklidir. Kalp yüz şeklinin daha küçük ve daha oval görünmesi için genişliğini almak gerekmektedir. Bunu da yandan ayrılmış perçemler ile yapabilirsiniz. Perçem kullanacağınız tüm saç modellerini kalp yüz şekli için kullanabilirsiniz.

Foto Galeri: Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Aşağıdaki görsellerde farklı yüz şekilleri için saç modelleri görselleri paylaşılmıştır daha fazla Detay ve fikir için görselleri inceleyebilirsiniz. Sizin de Bu yüz şekillerine uygun saç modelleri hakkındaki fikirlerinizi yorum bölümünden bizleri ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler