Kadın Blogu

Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yüz şeklinden şikayetçi olan kadınların sayısı oldukça fazladır. Herkes bir başkasının yüzünü beğenir. Oysaki kişi kendi yüz şekline göre saç modeli yaparsa herkesin beğendiği en önemlisi de kendisinin beğendiği görünüme kavuşur. Bugün sizlere yuvarlak tombul yüze saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak yüz kadınsı yüz şekli denilebilir aslında. Yuvarlak tombul yüze sahip olanlar belki çok şikayetçi, ancak yuvarlak yüze yakışmayan saç modeli neredeyse yok biliyor muydunuz?

Yuvarlak yüz için birkaç saç önerisi verelim ne dersiniz?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kısa Saç Ombre Modelleri

Klasik Düz Saç

Yuvarlak tombul yüzlerin en sık kullandığı saç modeli düz saçlardır. Düz saç kullanımında saç boyunun aşırı uzun olmaması gerekmektedir. Orta boy düz saçlarla modern ve şık bir görünüm kazanırsınız.

Hacim Kazanan Saçlar

Omuzlara kadar kesilen saçlara dalga ile hacim kazandırılarak Hollywood yıldızı gibi görünebilirsiniz. Dalgalı saçlar yüzü sararak tombulluğunu alıyor ve yüz daha ovalmiş gibi duruyor.

Bob saç; Kısa ve dalgalı bob saç stilleri ile yüz hatlarınız daha alımlı ve cazibeli hale getirebilirsiniz.

Katlı Saçlar

Çene kısmında incelen tombul yüzler için katlı saç modeli muhteşem bir saç şeklidir. Katlı saça uygulanan gevşek ve doğal bukleler ile de çok tarz görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Dağınık saçlar; Dağınık toplama şekilleri sonucu tepeden toplanan saçlar saçın tepe kısmına hacim katacaktır. Saçların tepeden toplanması sonucu açıkta kalan saçlara bukleler yapılarak yüzünüzü daha çekici hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kalem Elbiseye Uygun Saç Modelleri

Öndeki gevşek bukleleri özensiz bir şekilde tel tokalarla tutturmanız halinde ise daha doğal ve şık olacaksınız.

Katlı saç Yuvarlak tombul yüze saç

Saçları Ortadan Ayırmaya Ne Dersiniz?

Yuvarlak tombul yüzlüler için saçları ortadan ayırmak ve uç kısımlara yumuşak bukleler yapmak size bir yıldız görünümü verecektir.

Yarım At Kuyruğu

Yuvarlak yüzlülere en çok yakışan modellerden biri de yarım at kuyruğudur. Saçların üst kısmının toplanması dikkatleri saçlara çekeceği için yüzünüzün tombulluğu fark edilmeyecek bile.

Yan Örgülü Saçları Denediniz Mi?

Tombul yüze sahip olmak saçlarınızda örgü kullanamayacağınız anlamına gelmez. Yandan örülen saçlarla yüz şeklinizi yukarı doğru çekme işlemi yapmış olacaksınız ki, bu da sizi çok daha alımlı gösterecektir.

Foto Galeri: Tombul Yüze Hangi Saç

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler