Kadın Blogu

Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri

30.07.2019
9.585
Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri

Kadınların tercih edebilecekleri çok çeşitli saç modelleri olsa da, aslında her yüz tipine uygun öne çıkan bazı saç modelleri vardır. Uzun, yuvarlak, tombul, kare, üçgen, ters üçgen, küçük, pek çok farklı yüz tipine göre yapılan doğru saç modeli seçimi, yüzünüzü orantılamanızı ve daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.

Bazı kadınlar, diğerlerine göre daha minyon ve küçük bir yüz şekline sahip olabilir. Yerli ve yabancı pek çok ünlü isimde de bunun örneğini görüyoruz. Minyon yüz olarak da bilinen küçük yüzler, bazı saç modellerine ağırlık verdiklerinde, daha geniş bir yüz algısı yaratılabilir. Örneğin, zaten küçük olan yüzünüze bir de alında kakül detayı eklerseniz, yüzünüz de olduğundan daha küçük görünecektir. Yüz şekline göre saç modelleri seçmek, bu noktada daha önemli hale geliyor. Peki, küçük yüzler için saç modelleri hangileridir?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omzu Açık Elbiseye Saç Modelleri

Aşağıda, küçük yüzlü kadınların kullanabileceği saç modelleri hakkında bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, gelin isterseniz yüz şekline göre saç modeli belirlerken dikkat etmeniz gerekenlere birlikte göz atalım…

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Belirlenir?

Yüz şekli ve saç modeli

Birine çok yakışan bir saç modeli, sizin için uygun bir seçim olmayabilir. Burada kilit nokta, sahip olduğunuz yüz şeklinde bir yanılsama yaratarak doğru orantıyı sağlayan saç modelini bulmaktır.

Örneğin, yuvarlak bir yüzün daha uzun, uzun bir yüzün daha geniş, kare bir çenenin de daha yumuşak görünmeye ihtiyacı vardır. Yüz şekli, saç modelinin belirlenmesinde önemli bir faktör olsa da, kararınızı belirleyecek başka faktörler de vardır.

Bir saç modelini seçerken; saçınızın yapısını, kişiliğinizi, yaşam tarzınızı ve vücut tipinizi de göz önünde bulundurun. Bu yönergeler eşliğinde kararınızı netleştirmek için, kuaförünüzden yardım almayı da unutmayın. Yüzünüze uygun pek çok farklı saç modeli olacağından, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Yardımcı olması için, bazı temel yüz şekillerine uygun önerileri sizler için araştırdık:

Kalp Yüz Şekli: Yanlarda yer alan katlar ya da hacimli saçlar ile elmacık kemiklerinize ve gözlerinize dikkat çekebilirsiniz.

Uzun Yüz: Saçınız ne kadar uzunsa, yüzünüz o kadar uzun görünür. Daha kısa bir saç modelini tercih etmek daha iyi olabilir. Kaküller de iyi bir seçim olacaktır.

Oval Yüz: Neredeyse her saç modeli oval yüzlere yakışır.

Yuvarlak Yüz: Saç uzunluğunun çene hizasının altında olması daha iyi olacaktır. Dalgalı saçlar, yanak bölgesini daha geniş gösterebilir, bu nedenle saçlarınızı düz kullanabileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.

Kare Yüz Şekli: Katlar, bukleler ya da dalgalı saç uçları, kare yüz şekline çok yakışır.

Küçük Yüze Uygun Saç Modelleri

Oval, yuvarlak, kare, düz, uzun gibi farklı yüz şekillerinin dışında, bazı kadınların yüzleri diğerlerine göre daha küçük olabilir. Peki, küçük yüze uygun saç modelleri hangileridir? Bu sorunun cevabı hakkında ve kuaförünüzün yolunu tutmadan önce, aşağıda sizler için hazırladığımız saç modeli örneklerinden ilham alabilirsiniz. İşte, küçük yüzler için saç modelleri ararken seçim yapabileceğiniz 15 farklı saç modeli!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis