Kadın Blogu

Tulum Üzerine Saç Modelleri

26.07.2019
4.257
Tulum Üzerine Saç Modelleri

Tulum, her kadının gardırobunda olan bir parça olmasa da; şort ya da pantolon formuyla, hem günlük hayatta hem de gece şıklığında tercih edebileceğiniz şık, feminen ve sofistike parçalardan biridir. Kot, ipek, saten, kadife gibi pek çok farklı kumaş seçeneği ile mağaza vitrinlerinde yerini alan tulumlar, yaz aylarında en çok şortlu modelleri ile tercih edilse de, partiler ve davetler söz konusu olduğunda göğüs ya da sırt dekolteli ve bol paçalı pantolonlu modelleri ile de tercih ediliyor.

Tulum gibi dikkat çekici bir parça kullanırken, onu tamamlayacak detaylar da en az kıyafetin kendisi kadar önemlidir. Bu detayların başında ise, tuluma uygun olarak seçeceğiniz aksesuarlar ve tabi ki saçlar gelir. Tuluma uygun saç modeli seçimine karar vermek, giyeceğiniz tulumun tasarımına ve tarzına bağlıdır. Şortlu ve kot bir tulum ile pratik bir saç örgüsü yeterli olabilirken, abiye bir tulum söz konusu olduğunda saçlarınızın da daha özenli olması gerekebilir.

Bu yazıda, sizler için, tulum giyerken kullanabileceğiniz saç modelleri konusunda ilham alabileceğiniz bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, gelin isterseniz tuluma uygun saç modellerinden bazılarına birlikte göz atalım…

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Nasıl Yapılır? Saç Kıvırcıklaştırma İşlemi

Tulum Üzerine At Kuyruğu

Tulum üzerine at kuyruğu

Günlük hayatınızda ya da bir davete giderken tulum giymeyi planlıyorsanız, tulum üzerine saç modeli konusunda tercih edebileceğiniz saç modellerinden biri de at kuyruğudur. Gösterişli ve sıkı bir at kuyruğu tercih edebileceğiniz gibi, güzelce tarandıktan sonra gelişi güzel toplanmış bir at kuyruğu da tuluma çok yakışan bir saç modeli olabilir.

Tulum üzerine saç modelleri

Straplez ve abiye bir tulum giyecekseniz, zaten kıyafetiniz yeterince dikkat çekici olacağından, saçlarınızı biraz geri plana atmanızı öneririz. Ortadan ayrılmış ve ense hizasında sıkıca yapılmış bir at kuyruğu, tulumu ön plana çıkarırken, dikkat çekici ve sofistike görünmeniz için de iyi bir seçim olacaktır.

Tulum üzerine at kuyruğu

Kısa saçlarınız olsa da, tulumlarla birlikte at kuyruğu saç modellerini tercih edebilirsiniz. Tulum üzerine saç modelleri arasından seçim yaparken, tercihinizi böyle pratik ve gündelik bir at kuyruğundan yana da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balyaj Nedir? - Krape Balyaj Modelleri

Tulum Üzerine Topuz

Tulum üzerine topuz

Tulum üzerine topuz denince akla genellikle saçın tamamının toplandığı, gösterişli topuzlar gelse de, biz örneklerimize yarım bir topuz örneği ile başlamak istedik. Günlük tulumlar ile de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu yarım topuz, hem şık hem de sportif bir görünüm elde etmek için ideal.

Tulum üzerine topuz modelleri

Tulum giyerken kullanabileceğiniz topuz modellerinden biri de; özellikle de gündelik tulumlar söz konusu olduğunda, tepeden yapılmış pratik topuzlardır. Hem günlük hem de oldukça feminen görünen bu topuzlar, kot şortlu tulumlarla birlikte kullanmak için de idealdir.

Topuz saç modelleri

Tulumlarla birlikte kullanabileceğiniz topuz seçeneklerinden biri de, ense hizasında ya da tepede sıkıca yapılmış topuzlardır. Özellikle abiye bir tulum kullanacaksanız ve derin göğüs dekoltesi gibi bir detaya sahipseniz, böyle bir topuz tulumun tasarımını ön plana çıkarmak için daha iyi bir seçim olacaktır.

Tulum Üzerine Hangi Saçlar Gider?

Yukarıda, tulum giyerken kullanabileceğiniz bazı at kuyruğu ve topuz modellerine kısa bir bakış attık. Aşağıda, tulum üzerine saç modelleri konusunda ilham alabileceğiniz daha 15 farklı model bulabilirsiniz. Bazıları günlük bazıları da abiye tulumlarla kullanabileceğiniz saç modelleridir. Hadi gelin, sözü daha fazla uzatmayalım ve tulum üzerine saç modeli konusunda ilham alabileceğiniz galerimize birlikte göz atalım!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler