Kadın Blogu

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saç uzatma yolları arasında sürekli olarak farklı tavsiyeler verilmektedir. Biz size bu yazımızda çeşitli yollar göstereceğiz. Öncelikle yapmanız gereken tek durum en yakın aile hekimliğine gidip sağlık tahlillerinizi yaptırmaktır.

Hekiminiz sizi çeşitli gözetimlerden geçirerek vücudunuzdaki varsa eksiklikleri belirlemelidir. Eğer bir sağlık sorununuz varsa bitkisel çözümlerden önce hekiminizin tavsiyesine uymak zorundasınız. Bu süreçte hekim tavsiyesinde Akdeniz Tipi Beslenmeye alışırsanız hayatınız ve saçlarınız için önemli bir adım atmış olursunuz. Tüm bunlar olup bittikten sonra ise sağlık sorununuz yoksa bitkisel desteğe o zaman başvurmalısınız.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

İsterseniz sizlere yazımızda bitkisel saç uzatma teknikleri nelerdir bahsedelim.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balık Elbisenin Üstüne Saç Modelleri
saç uzatma teknikleri

saç uzatma teknikleri

Saçların hızlı uzaması için özellikle kadınlar ardından da erkekler olmak üzere çeşitli bitkisel tekniklere başvururlar. Saçı ne uzatır, diye düşünmeyin. İşte saçı hızlı uzatan yöntemler ve en çok tercih edilenleri şu şekildedir:

 • Hindistan Cevizi Yağı ile Maske
 • Çam Ağacı Yağı ile Maske
 • Tatlı Badem Yağı ile Maske
 • Yılan Yağı ile Maske
 • Sarımsak Maskesi
 • Çörek Otu Maskesi
 • Yumurta ve Mayonez Maskesi

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saç uzatan çeşitli maskeler vardır buna rağmen en çok tercih edilenleri çeşitli yağları banyo yapmadan önce saça bir plastik strech film yardımı ya da saç bonesi ile sararak bekletmektir. Çoğu insan saçlarını bu şekilde gece boyu bekletse de aslında saçların sıklığına göre bir veya iki saat arasında bekletmek yeterlidir. Bunun yanında saçınızı banyo yaptıktan sonra kurutmaz ve kendi nemi ile kurumaya bırakırsanız daha doğal ve sağlam  saçlarınız olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ensede Topuz Modelleri

Çağımızın en büyük saç düşmanları olan saç şekilllendiricileri hayatınızdan çıkararak da saç uzatan sihirli güce kendi ellerinizle kavuşmuş olacaksınız.

Saç uzatma yolları

Yazımızda bir de Maske Tarifine yer veriyoruz; dilerseniz banyo yapmadan bir buçuk saat önce bu maskeyi uygulamanız yararınıza olacaktır.

Yumurta ve Mayonez Maskesi

 • 1 adet oda sıcaklığında yumurta
 • 1 damla gliserin
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • Saçınızın sıklığına uygunlukta Mayonez

Tüm malzemeleri derin bir kapta karıştırın ve yaklaşık yarım saat kadar kasenizi oda sıcaklığında bekletin. Ardından saçlarınızı tutam tutam ayırarak bir spatula yardımı ile sürün.

Tüm karışımı saçınıza sürdükten sonra saçınızın her noktasına ulaştığını kontrol etmek için sık dişli bir tarak ile tarayın.  Bir bone takarak yaklaşık bir buçuk saat bekleyin. Saçınıza bu uygulamayı haftada en fazla 1 defa uygulayın ve saç uzama hızınızdaki farkı görün.

Foto Galeri: Saç Uzatan Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler