Kadın Blogu

Balık Elbisenin Üstüne Saç Modelleri

06.08.2019
3.602
Balık Elbisenin Üstüne Saç Modelleri

Balık elbisenin üstüne saç modelleri neler? Balık Elbiseye nasıl saç yapılmalı veya yapılmamalı konusunda özellikle sezon düğün sezonu ise sıkça sorulan soruların başında gelir. Bu nedenle biz de bu konuyu ele elmanın doğru olacağını düşündük.

Abiye giyim söz konusu olduğunda, kadınların en sık tercih ettikleri abiye modellerinden biri de balık elbiselerdir. Vücudu saran formu ve fiziği ön plana çıkan tasarımı ile özellikle ince fizikli kadınların tercihi olan balık elbiseler; düğün, davet gibi organizasyonlarda daha çok tercih ediliyor. Bir parti elbisesi olarak çok sık tercih edilmese de, özel ve ağır bir ortam için kesinlikle tercih edilebilir.

Genellikle maksi ya da midi formları ile kadınların üzerinde gördüğümüz balık elbiseleri giyerken, onları tamamlayacak detaylar da en az elbisenin kendisi kadar önemli. Şık bir tasarım, ne kadar dikkat çekici olursa olsun, ona gölge düşürecek bir aksesuar ya da saç modeli, elbisenin şıklığı ve çekiciliğine gölge düşürebilir. Bu nedenle, balık elbisenin üstüne saç modelleri arasından seçim yaparken de dikkatli olmakta yarar var. Peki, ben hangi saç modelini kullanacağım?” diyorsanız da, sizler için hazırladığımız galeride yer alan örneklerden ilham alabilir ve kuaförünüzden bu tarz saç modelleri isteyebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kız Çocuk Saç Modelleri

Tabi, bir saç modeline karar verirken, balık elbiseye hangi saç model gider diye kendimize sorup, kıyafetimiz, yüz yapımız konusunda kendimize bir öz eleştiri yapmamız  gerekmektedir. Çünkü elbisenin tarzı kadar  saç stilinizin de önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Gelin isterseniz, lafı daha fazla uzatmadan balık elbisenin üstüne saç modelleri konusunda yapabileceğiniz seçimlere birlikte göz atalım!

Balık Elbiseye Saç Seçimi

Balık elbiseye saç seçimi yapmak genellikle kolaydır, çünkü elbise zaten dikkat çekici bir tasarıma sahip olduğundan, saç modeli seçimi konusunda biraz daha sadeleşmeniz gerekir. Çok dikkat çekici bir topuz, elbisenin şıklığına gölge düşürebilir ve avam görünmenize neden olabilir. Oysa, sade bir topuz ya da hareketli bir fön, balık elbisenizin tasarımına daha uygun bir seçim olabilir.

Elbiseye göre saç modelleri seçmek, bu noktada oldukça önemli. Dolayısıyla, balık elbisenin üstüne saç modelleri seçmek için de önceden biraz araştırma yapmak, çok işinize yarayacaktır. Gelin isterseniz, bir davette ya da şık bir organizasyonda bu tarz elbiseleri tercih eden kadınların kullandıkları saç modellerinden bazılarına birlikte göz atalım…

Balık elbiseye göre saç modelleri

Balık formda bir elbise giyerken ve ona uygun bir saç modeli seçimi yaparken, elbisenin tarzını iyi belirlemek oldukça önemlidir. Dekolteli ve vücudu saran bir elbisede, saçlarınızı açık bırakmak feminen ve sofistike görünmeniz için yeterli olabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  At Kuyruğu Modelleri - Saç Toplama Stilleri

Balık elbise üzerine saç modelleri

Yine, balık formda bir elbise ve yine onu tamamlayan havalı ama sade saçlar. Açık bırakılan ve hafif dalgalar ile hareketlendirilen saçlar, omuz dekoltesinden dolayı geriye doğru atılmış ve tutamlardan bazıları tek tarafa alınarak elbisenin ön kısmında bütünleştirici bir etki yaratılmış.

Elbiseye göre saç modeli

Balık elbiseye göre saç modelleri arasında, topuzlar ve iddialı saç modelleri de yer alıyor, ancak burada kilit nokta, saç modelini nasıl kullandığınız. Dekolteli bir elbise tercih ediyorsanız ve saçlarınızın önlere düşerek elbiseye gölge düşürmemesini istiyorsanız; abiye saç seçiminde örgüler ve topuzlardan yardım almayı da düşünebilirsiniz.

Şık, havalı, dağınık ve birkaç tutamın önde bırakıldığı bir topuz da bu tarz elbiseler için iyi bir seçim olabilir. Vücudunuzu saran formda ve sırt dekolteli bir elbise tercih edecekseniz, zaten saçlarınızı toplamanız daha uygun olacaktır.

Foto Galeri :  Balık Elbisenin Üstüne Saç Modelleri

Dağınık topuz, balık formda elbiselere çok yakışan bir seçenek olduğundan, kuaförünüzün yolunu tutmadan önce tercih edebileceğiniz dağınık topuz örneklerine biraz daha yakından göz atmanızı öneririz. Gelelim, balık elbisenin üstüne saç modelleri galerimize. İşte, ilham alabileceğiniz 15 farklı saç modeli örneği!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler