Kadın Blogu

Tesettür Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

28.07.2020
351
Tesettür Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettürlü kadınlar günlük hayatta, arkadaş ve aile gezmelerinde, diğer özel günlerde elbise en fazla tercih ettiği kıyafetler arasında yer almaktadır. Kadınlar için bu kadar önemli olan elbisenin seçimi de oldukça önemlidir. Modayı takip eden ve kendine yakışanı giymeyi seven kadınlar bu sene öne çıkan elbise modellerini merak etmektedir. Kamil Keskin tesettür elbise modelleri bu sene aşağıdaki gibi olacaktır.

Elbise Modelleri

 Kilonuza Uygun Elbise Modelini Nasıl Anlarsınız?

 

Bu sene elbise modellerinde en fazla dikkat çeken bel bölgesini ortaya çıkaran elbiselerdir. Beli daha ince göstermek için farklı yöntemlerin kullanıldığı bu elbiseler şık durmaktadır. Beli ince göstermek için elbiseler de; kemer, kuşak ya da büzgü detayları kullanılmıştır. Ancak şu oldukça önemlidir. Bu elbise modeli zayıf ve ince bele sahip olan kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Hafif kilolu, balıketli olan kadınlar ise belini öne çıkaracak modelleri tercih etmekten kaçınmalıdırlar. Bunun aksine daha çok geniş ve salaş elbise modellerini tercih ederek fazla kilolarını saklayabilirler.

 Elbise de Renk Seçimi

Olduğundan daha zayıf görünmek isteyen kadınlar, elbise de siyah, lacivert ve bu gibi koyu renkleri tercih etmelidirler. Vücuduna güvenen ve fazla kilolarıyla da barışık olan kadınlar farklı renklerde elbiseler giyebilirler.

Lacivert Elbise

 Elbise de Kol Seçimi

 

Elbiselerin kol modelleri bir kaç farklı şekilde olmaktadır. Daha şık ve hoş bir görüntü elde etmek istiyorsanız elbise de manşet detayından faydalanabilirsiniz. Kimi zaman elbiseler de manşet yerine lastik de kullanılmaktadır. Günlük hayatta ise daha çok düz gelen kolu tercih etmeniz sizin için daha ideal olacaktır. Genellikle özel günlerde tercih edebileceğiniz omuzdan aşağı indikçe genişleyen kol modelli de son derece zarif durmaktadır. Elbise de yapacağınız kol seçimi elbiseyi kullanacağınız yere göre değişmektedir.

Elbise Kolu Modeli

 

 Elbise Modellerinde Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Elbise de kumaş seçimi yaparken hava koşullarını ve kumaşın rahatlığını göz önünde bulundurmalısınız. Kışın en çok tercih edilen kumaş türleri arasında kadife, nubuk ve triko kumaş yer almaktadır. Kışın özel günlerde parlamak ve dikkat çekmek isteyen kadınlar ise simli kumaş ya da likralı pullu kumaş tercih edebilirler. Yazın veya havalar sıcak olduğu zamanlarda ise daha çok krep kumaş öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra şifon, polyester, keten, şile bezi ve kot gibi kumaş türlerini de görmeniz mümkündür. Yaz kış modası geçmeyen ve zaman zaman oldukça trend olan kumaş ise tabi ki deri kumaştır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Spor Ayakkabı Elbise Kombinleri
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis