Kadın Blogu

Gri ile Uyumlu Renkler Giyim

12.02.2021
4.872
Gri ile Uyumlu Renkler Giyim

Gri ile Uyumlu Renkler Giyim; Gri rengi günümüzde her şeyle beraber kullanılmakta olan ve nötr renkler arasında yer alan bir renktir. Bu rengi iç cephe, dış cephe boyalarından giyimimize kadar her alanda kullanabiliriz ancak renk uyumunu yakalamadan kullanmak, kullanacağımız yer için pek hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Renklerin uyumu kıyafette de çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kişilerin kıyafet renk uyumlarından nasıl bir insan olduğunu bile anlayabilmekteyiz.

Gri ile Uyumlu Renkler Giyim-Kombin Renkler

Renkler birbirleriyle uyum içerisinde oldukları zaman kombinlenebilmektedir ve bu kombinler ancak o zaman şık ve ideal bir görüntü oluşturmaktadır. Gri rengi de birçok renkle kombinlenebilen renklerden bir tanesidir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Taba Rengi Ayakkabı Kombinleri

Bu renge kombin yaparken dikkat edilmelidir çünkü koyu renklerle birlikte kullanıldığında çok sık olmasa da boğucu bir görüntü ortaya koyabilmektedir. Gri rengi nötr bir renktir, yaz kış her mevsimde kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Gri Renk ile Hangi Renkler Kombinlenir?

Kıyafetlerimizde çok kullandığımız gri rengini neredeyse her renkle kombinlememiz mümkündür. Peki, griye hangi renkler uyar? Gri ile birbirine yakışan renkler aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir:

  • Sarı, gri rengi ile kullanılan renkler arasında en başta yer almaktadır. Sarı renkli bir tişört altına gri renkli bir pantolonla şık görünümü yakalayabilirsiniz.
  • Pembe ve gri uyumu spor kıyafetlerde daha çok göz önüne çıkmaktadır. Gri bir eşofman üstüne pembe bir kazakla görünümünüzü şenlendirebilirsiniz.
  • Kırmızı ve gri birlikte kullanıldığında çok şık bir görüntü elde edilecektir. Gri tonlarda bir elbisenin altına kırmızı sert bir ayakkabı giydiğinizde çok zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Siyah ve gri klasik bir kullanımdır. Günlük hayatımızda da kullanabiliriz.
  • Turuncu, gri ile birlikte kullanıldığında daha canlı bir görüntü yaratmaktadır.
  • Beyaz ve gri birlikte adeta bir bütünü oluşturmaktadır. İkisi bir arada kullanıldığında soft ve klasik bir görüntü oluşturur.
  • Yeşil ve gri bir arada kullanıldığında vintage bir görüntü oluşturmaktadır.
  • Turkuaz ve gri bir araya geldiğinde bize yaz mevsimini çağrıştırır çünkü ikisi bir arada ferah bir görüntü oluşturmaktadır.
  • Kahverengi ve gri renk kombini yapıldığında ortaya bir iş adamı görüntüsü de çıkabilir, bir sporcu görüntüsü de çıkabilir. Buna kullandığınız aksesuarlarla birlikte siz karar verebilirsiniz.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Triko Elbise Kombinleri

Griye yakışan renkler arasında en temelleri bunlardır. Gri renk tonları kullanılarak ton sür ton da yapılabilmekte ve bu da ortaya çok farklı bir görüntü çıkarmaktadır.

Foto Galeri : Gri Hangi Renkle Kombin Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu