Kadın Blogu

Sporda Ne Giyilir? 10+Kıyafet Önerisi

02.05.2021
3.331
Sporda Ne Giyilir? 10+Kıyafet Önerisi

Spora Giderken Ne Giyilir?

Spor salonunda giyilecek kıyafetler kadar, spora giderken ne giyilir kısmıda büyük ölçüde önemlidir. Biz buna ön hazırlık diyoruz. Zira spordan sonra terleyebilir, aynı zamanda duş alamayabilir ve hasta olmaya sebep olabiliriz. Bu yüzden spora giderken ne giyilir, naylon olmayan taytlar üzerine bol polarlı sweatshirtler veya kapüşonlar tercih edebilirsiniz.

Spor yaparken nasıl giyinmeli?

Spora giderken aksesuarlar kombininizin en önemli noktasıdır. Aksesuardan kastımız ayakkabılarınız yapacağınız spora uygun rahat, esnek ve çok yüksek tabanlı olmamalıdır.

Spor giderken ne giyilir

Kıyafetin güzelliği, marka veya moda parça olmasına bağlı değildir. Sporda ne giyilir denilince sadece modaya uygun giyinmek, kendi bedeninize haksızlık olabilir. Hiç rahat ve içindeyken özgür olmadığınız hiçbir kıyafeti tercih etmemenizi öneririz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler

Spor salonu kombinleri

Spor Salonunda Giyilecek Kıyafetler

Bayanlar Spor salonunda giyilecek kıyafetler konusunu erkeklerden daha çok düşünür ve detaylandırır. Aslında bu detaylar belli başlı faktörlerdir. Bunlar uygulandığında gayet şık ve eksiksiz bir spora hazırsınız demek olur. Kıyafetlerinizin seçiminde kullanılan kumaşlar ve yapılacak egzersiz türüne uygun olup olmaması, etkileyebilecek çeşitli faktörler olabilir. Bunlarda en önemli faktörler;

  • Ter emici kumaşlar kullanılmalı,
  • Pamuklu kumaşlar tercih edilmeli,
  • Hava alan kumaşlı kıyafetler giyilmeli,
  • Rahat koşu ayakkabısı türde ayakkabılar giyilmeli,
  • Aktiviteye uygun kombinler yapılmalı,
  • Mevsime uygun giyinmeli,
  • Spor sütyenler, taytlar, şortlar veya eşofman altları kullanılmalı,

Spor salonunda giyilecek kıyafetler

Spor salonunda giyilecek kıyafetler de ayakkabılarınız, ayaktayken rahat olabileceğiniz konforlu bir şeyler giymeli, Ağırlık çalışması yapacaksanız, ayak bileği kısmı geniş olan ve destekli bir ayakkabı giymelisiniz. Koşu ayakkabıları her zaman ağırlık antrenmanları için de iyi bir seçimdir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kot Etek ve Kot Gömlek Kombinleri

Daha farklı bakış açıları için Eşofman Üstüne Ne Giyilir? Kombinleriyle Birlikte yazımızı da inceleyiniz!

Spora giderken rahat ayakkabı giyilmeli

Fitness Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Fitness sporunun genel olarak kelime anlamı sağlıklı olmak ve formda kalmaktır. Yani vücut geliştirmeden biraz farklıdır vücut geliştirmede ki kadar ağır ve kas yapma hareketleri bulunmaz. Peki ya fitness kıyafetleri nasıl olmalı ve sporda ne giyilir… Özellikle bayanlar fitness yaparken büstiyer ve tayt tercih edebilirler. Taytlar uzun veya kapri şeklinde olabilir. Pamuklu ama içi çok polarlı olmayan kumaşlar tercih etmelidirler.

Fitness kıyafetleri nasıl olmalı

Spor yaparken nasıl giyinmeli dışında ne renk giyinilmesi gerektiği de önemli. Açık renk kıyafetlerden çok siyah ve koyu rengi tercih edin. Spor yaparken tişört veya büstiyerleriniz gri , beyaz tonlarda olursa terinizi belli edecektir. Buda size rahatsızlık verebilir.

Spor salonu kombin modelleri

Ayrıca sporcu sütyenleri ve taytlar üzerinize daha çok yapışan, sarkıp salaş durmayan parçalar spor yaparken ayağınızın altına dolanmaz hareketlerinizi kısıtlamaz.

Spor yaparken nasıl giyinmeli

Sporda ne giyilirin yanı sıra, yanınıza mutlaka almanız gereken, yedek atletler, havlu, çoraplar ve su matarası gibi eşyaları hijyeniniz ve sağlığınız için unutmayın..

BAKINIZ: Spor Kıyafet Kombinleri

 

RESİM GALERİSİ :Sporda Ne Giyilir? 10+Kıyafet Önerisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler