Kadın Blogu

Siyah İle Uyumlu Renkler

07.04.2020
629
Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyah ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda siyaha yakışan renkler hakkında bilgiler vereceğiz. Siyah, hemen her bayanın en çok kullandığı kombin rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah kombinlerde dikkat edilecek en önemli nokta doğru kombin parçalarının doğru renklerde seçilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi siyah kombinlerin şık ve gösterişli olması için aksesuara seçiminin de doğru olması gerekmektedir. Konunun detaylarında birlikte göz atalım mı?

Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyak kombiler bayan ve erkek için olmazsa olmaz kombinlerdir. Özel davetlerden günlük kombinlere kadar, iş toplantılarından günlük kombinlere kadar her alanda kullanılan siyaha yakışan renkler nelerdir?

Siyah ile uyumlu renkler

Siyah hemen hemen her renkle hoş bir uyum yakalamaktadır. Ancak bazı renklerle de ikili olarak değil de üçlü olarak kullanılmalıdır. Örneğin, siyah ve lacivert bazı kombinlerde birbirini taşıyamaz. Bu nedenle üçüncü bir renge ihtiyaç duyulur. Keza siyah ve füme de aynı şekildedir.

Siyah ile lacivert ve füme kullanacağınız zaman dikkatli olmalı, kırmızı, gri, bej, bordo, beyaz, krem, ekru, renkleri kombine dahil etmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Anne Kız Elbise Kombinleri

Siyaha Yakışan Renkler

Siyaha yakışan renkler arasında beyaz ilk sıralarda yer almaktadır. Siyah ve beyaz kombinler her yaştan, her kesimden ve tarzdan kullanıcıya sahiptir. Bu doğrultuda siyahla beyazı aklınıza gelebilecek her türlü ortamda ve her türlü kombinde kullanabilirsiniz.

Siyah ile kırmızı da siyaha en çok yakışan renkler arasında yer almaktadır. Siyanın tonları ile kırmızının tonlarını hepsi birbiri ile kusursuz uyum yakalar.

Siyah ile uyan renkler

Siyah rengi pastel renklerle pudra, pembe, mavi, somon rengi, bej, ekru gibi pastel renklerle kombin ederken hiçbir sorun yaşamazsınız. Burada dikkat edeceğiniz tek konu ten renginiz ile uyumlu olan rengi üst kombinde kullanmak, diğer rengi de alt kombin parçasında kullanmaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Nar Çiçeği Elbise Kombinler

Siyaha yakışan renkler aksesuar seçiminde de öne çıkmaktadır. Zira klasik bir siyah kombini bile doğru renklerle ve doğru tasarımla seçilmiş bir aksesuar olduğundan daha şık ve gösterişli hale getirebilir.

Ayakkabı seçiminde de tercihinizi son yılların modası olan metal renklerden yana kullanmalısınız.

Foto Galeri: Siyaha Uyumlu Renkler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu