Kadın Blogu

Siyah İle Uyumlu Renkler

02.02.2021
6.803
Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyah ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda siyaha yakışan renkler hakkında bilgiler vereceğiz. Siyah, hemen her bayanın en çok kullandığı kombin rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah kombinlerde dikkat edilecek en önemli nokta doğru kombin parçalarının doğru renklerde seçilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi siyah kombinlerin şık ve gösterişli olması için aksesuara seçiminin de doğru olması gerekmektedir. Konunun detaylarında birlikte göz atalım mı?

Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyak kombiler bayan ve erkek için olmazsa olmaz kombinlerdir. Özel davetlerden günlük kombinlere kadar, iş toplantılarından günlük kombinlere kadar her alanda kullanılan siyaha yakışan renkler nelerdir?

Siyah ile uyumlu renkler

Siyah hemen hemen her renkle hoş bir uyum yakalamaktadır. Ancak bazı renklerle de ikili olarak değil de üçlü olarak kullanılmalıdır. Örneğin, siyah ve lacivert bazı kombinlerde birbirini taşıyamaz. Bu nedenle üçüncü bir renge ihtiyaç duyulur. Keza siyah ve füme de aynı şekildedir.

Siyah ile lacivert ve füme kullanacağınız zaman dikkatli olmalı, kırmızı, gri, bej, bordo, beyaz, krem, ekru, renkleri kombine dahil etmelisiniz.

Siyaha Yakışan Renkler

Siyaha yakışan renkler arasında beyaz ilk sıralarda yer almaktadır. Siyah ve beyaz kombinler her yaştan, her kesimden ve tarzdan kullanıcıya sahiptir. Bu doğrultuda siyahla beyazı aklınıza gelebilecek her türlü ortamda ve her türlü kombinde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Abla Kardeş Kombini Elbise

Siyah ile kırmızı da siyaha en çok yakışan renkler arasında yer almaktadır. Siyanın tonları ile kırmızının tonlarını hepsi birbiri ile kusursuz uyum yakalar.

Siyah ile uyan renkler

Siyah rengi pastel renklerle pudra, pembe, mavi, somon rengi, bej, ekru gibi pastel renklerle kombin ederken hiçbir sorun yaşamazsınız. Burada dikkat edeceğiniz tek konu ten renginiz ile uyumlu olan rengi üst kombinde kullanmak, diğer rengi de alt kombin parçasında kullanmaktır.

Siyaha En Çok Yakışan Renk  Kırmızı

Siyaha en çok yakışan renkler arasında yer alan kırmızı renk ile trend kombinler yapabilirsiniz. Siyah kırmızı kombinleri sırasında siyah rengin hakim olabileceği kombinler yapabilecekken, kırmızı rengin hakim olduğu kombinlerde de siyaha yer bilebilirsiniz. Ayrıca siyah ve kırmızıyı eşit olarak da kullanılabilir bu şekilde de tarz kombinler yapabilirsiniz.

Siyah kırmızı uyumlu kombinler de her iki renkte üst ve alt kombin parçası olarak kullanılabilir. Kırmızı siyah uyumu elbise ayakkabı, pantolon tişört, etek gömlek kombini yapabilirsiniz.

Siyah ile uyumlu renkler

Siyah renk kombinler her yaşta, her ortamda ve her kesimde kullanılmaktadır. Tam bir asillik timsali olan siyah kırmızı ile birleştiği zaman ise daha da bir etkili ve daha da bir dikkat çekici kombin ortaya çıkmaktadır.

Erkek kombinlerinde ve bayan kombinlerinde siyaha uyumlu renkler arasında olan kırmızı kullanılarak tarz kadın kombini veya tarz erkek kombini yapılabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kırmızı Elbise Kombinleri 2022 Modelleri

Siyaha En Çok Yakışan Renk

Siyaha yakışan renkler kullanılırken özellikle yaz döneminde siyahın sertliğini ve yumuşatan renkler ile birlikte kullanılmalıdır. İlkbahar yaz kombinlerinde siyah ile birlikte beyaz, krem rengi, pembe, sarı, lila, ekru renk, bej rengi, pudra rengi, vizon renk, somon rengi ve mercan rengi gibi açık renkler kullanılarak kombin yapılmalıdır.

Sonbahar kış dönemlerinde ise siyah ile birlikte kiremit rengi, kahverengi, bordo, taba rengi, kırmızı, gri, mürdüm rengi, lacivert gibi koyu renkler kullanılarak dikkat çekici kombinler yapılabilir.

Siyahın üstüne hangi renk gider

Siyaha yakışan renkler aksesuar seçiminde de öne çıkmaktadır. Zira klasik bir siyah kombini bile doğru renklerle ve doğru tasarımla seçilmiş bir aksesuar olduğundan daha şık ve gösterişli hale getirebilir.

Siyah kombinlerde aksesuar seçiminiz seçtiğiniz diğer kombin rengi ile de uyumlu olmalıdır. Siyah bir takım altına kırmızı bot kullanıyorsanız kırmızı bileklik, kırmızı fular, kırmızı çanta veya kırmızı şal kullanarak bu kombini daha hareketli hale getirebilirsiniz.

Siyah tüm renklerle uyum yakaladığı için aksesuar seçimi konusunda oldukça rahatsınız diyebiliriz.  Aksesuar seçiminde sadece kullandığınız kombin ile uyumlu aksesuar seçiminde dikkat göstermeniz yeterli olacaktır.

Ayakkabı seçiminde de tercihinizi son yılların modası olan metal renklerden yana kullanmalısınız.

Aşağıdaki resim galerisinde yeni sezonda siyaha en çok yakışan renkler kullanılarak yapılan kombinlerden derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Foto Galeri: Siyaha Uyumlu Renkler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler