Kadın Blogu

Saks Mavisi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

06.08.2019
8.232
Saks Mavisi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Saks mavisi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunu kendimize sorduğumuzda aslında geniş bir renk yelpazesi ile karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Çünkü mavi ana renklerin arasında yer alması nedeni ile bir çok renk ile uyum sağlamaktadır.

Özellikle saks mavisinin en büyük özelliği günlük hayatta ya da parti ve davet elbiselerinde, kadınların, özellikle de yaz aylarında en çok tercih ettikleri renklerden biri olmasıdır. Bronz tene çok yakışan ve giyildiği anda mutlaka dikkat çekici bir görünüm yaratan saks mavisi, doğru bir tasarım ile buluştuğunda harika yaratabilir. Böyle cesur renkte bir elbise tercih ederken, dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de, onu tamamlayacak renklerdir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi Pantolon Kombinleri Erkek

Saks mavisi kadınlar için bu kadar önemliyse biz de bu konuyu ele almalıyız diye düşündük saks mavisi ile uyumlu renkler neler, saks mavisi elbisenin altına hangi renk ayakkabı giyilir, ne tarz ayakkabı giyilir gibi konulur üzerine yoğunlaşma gereği duyduk

Saks Mavisi Elbisenin Altına  Ne Renk Ayakkabı – Uyumlu Renkler

Saks mavisi ile uyumlu renkler ile ilgili sıkalaya baktığımızda çeşitli renklerin mavinin patlak koyu tonuyla gayet dostane bir ilişkisinin olduğunu gördük. O yüzden uyumlu renkleri tek tek ele almaya karar verdik.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Somon Rengi Elbise Kombinleri

Saks Mavisi Elbise – Siyah Ayakkabı (Saks Mavisi-Siyah Uyumu)

Saks mavisi abiye altına ayakkabı

Saks mavisi ile uyumlu renkler bazında genel olarak ilk sırayı siyah almaktadır. Bu nedenle saks mavisi elbise veya abiye altına bayanların en çok tercih ettiği ayakkabı rengi ise doğal olarak siyahtır diyebiliriz.

Siyah, ince bantlı bir topuklu ayakkabı, kombin konusunda kararsız kaldığınız her abiye için genellikle iyi bir seçimdir. Çok uzun ve ayaklarınızı gizleyecek bir elbise tercih etmiyorsanız, saks mavisi elbise altına ne renk ayakkabı veya ne tarz ayakkabı konusunda tererddüt yaşıyorsanız tercihinizi bu yönde kullanmanız sizin açınızdan  her zaman doğru bir seçim olacaktır. Kurtarıcı siyahın dışında, saks mavisi ile uyumlu renkler arasından seçim yapabileceğiniz farklı ayakkabı seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Saks Mavisi Elbise-Beyaz Ayakkabı ( Saks Mavisi ve Beyaz Uyumu)

Saks mavisi ile uyumlu renkler

Saks mavisi ile uyumlu renkler konusunda siyah ile yarışan bir diğer önemli renk beyazdır. Saks mavisi, abiye dünyasının öne çıkan renklerinden biri olsa da, özellikle de yaz aylarında, bronzlaşan ten ile birlikte harika bir günlük elbise rengi de olabilir. Yazın günlük şıklığınızı tamamlamak için saks mavisi bir elbise tercih edecekseniz, altında siz de beyaz topuklu ayakkabılardan yardım alabilirsiniz. Siyah, saks mavisinin altında ne kadar zarif görünüyorsa, beyaz da o kadar şık ve sofistike görünecektir.

Saks Mavisi Elbise-Bej, Krem ve Parlayan Ayakkabı ve Renkleri

Saks mavisi elbise altına ayakkabı seçimi

Saks mavisi bir elbise giyerken ya da herhangi bir dikkat çekici renk tercih edilirken, onu tamamlayacak ayakkabı konusunda seçenekleriniz bazen kısıtlı olabilir. Neon renkler ya da çok patlayan renkler, bu tarz bir elbisenin önüne geçerek avam bir görüntü yaratabilir.

Bu ayarı iyi ayarlayamamaktan korkuyorsanız, nude renkte topuklu ayakkabılar da her zaman kurtarıcı parçalar olacaktır. Elbisenin rengini ön plana çıkaran nude ayakkabılar, biraz daha geri planda kalırken, şık ve modern görünümü de destekleyecektir.

Saks mavisi abiye ayakkabı

Saks mavisi bir abiye tercih ederken, altında kullanacağınız ayakkabılarda tercih edebileceğiniz renklerden biri de kremdir. Nude ile beyaz arasında kalan ve zarif görüntüsü ile iddialı renkleri kombinlemek için her zaman risksiz bir seçenek olan krem rengi, elbisenin tarzı ve tasarımından bağlı olarak, ince bantlı topuklu bir ayakkabı ile harikalar yaratabilir. Mini saks mavisi abiyenizi tamamlamak için, siz de altında krem rengi topuklu ayakkabılardan yararlanabilirsiniz.

Metalik renkler de saks mavisi gibi iddialı renkleri tamamlamak için kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Saks mavisi abiye elbisenin altına ayakkabı seçimi yaparken, siz de gardırobunuzdaki metalik renkli ayakkabılara yönelebilirsiniz. Gold ile bakır arasında kalan bir renk, saks mavisi gibi iddialı bir rengi tamamlayacağınız ayakkabı seçiminde iyi bir seçim olabilir. Topuklu metalik ayakkabılar, saks mavisi dışında diğer parlak ve cesur renkleri tamamlamak için de iyi bir seçenek olacaktır.

Saks Mavisi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Foto Galeri ;

Saks mavisi  elbise altına ne renk ayakkabı giyilir konusunu detaylı olarak ele almaya çalıştık. Ancak daha detaylı bilgiler elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki resim galerimizi inceleyerek konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve fikirler elde edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis