Kadın Blogu

Saça Kına Nasıl Yakılır?

29.01.2021
7.488
Saça Kına Nasıl Yakılır?

Saça kına nasıl yakılır? İlk kez saça kına yakanlar saçlara kına nasıl yakılıyor diye merak etmektedir. Saça yakışan kına farklı saç renklerinde farklı sonuçlar vermektedir. Özellikle beyaz saça kına nasıl yakılıyor ve ne renk olur sorusu çok merak edilmektedir. Siz de bahsettiğimiz konuları merak ediyorsanız tam yerindesiniz. Konu hakkındaki detayları sizler için araştırdık.

Saça Kına Nasıl Yakılır?

Son zamanlarda beyazları kapatmak ve saç renginde değişikliğe gitmek isteyenler saça kına yakmanın püf noktaları hakkında araştırma yapmaktadır. Kimyasal içerikli boyaların uygulaması ve sonuçları özellikle evde zor olduğu için saça kına yakmanın detayları merak edilir oldu.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kumrallara Yakışan Saç Rengi

Beyaz saça kına nasıl yakılır? Beyaz saça kına yakarken de kullandığınız yan malzemeler dışında adaçayı ve karanfil ile kaynatılmış ve soğutulmuş soğuk su ile yaparsanız kanınızı saçlarınız da kolay açılma olmayacaktır. Sadece saç boyasındaki gibi saçlarınız uzadığı zaman diplerden beyaz gelecektir.

saça kına nasıl yakılıır içine ne konur

Beyaz saçlara kına sık sık yakılmalıdır. Eğer beyazlarınız çoksa ve turuncu rengi istemiyorsanız kınanın içine saç rengini daha koyu gösterecek malzemeler konulmalıdır. Örneğin, patlıcan kabuğu, ceviz kabuğu gibi yan ürünler daha koyu saçlara kavuşurken turuncu ve komik görüntüden de uzak olmanızı sağlayacaktır.

Saça Kına Nasıl Yakılıır İçine Ne Konur?

Kına  saça nasıl yakılır sorusu ilk defa kına yakacak kişilerin en çok merak ettiği soru olarak karşımıza çıkmaktadır.   İlk defa kına yapacak kişi saça kına nasıl yakılır içine ne konulur? Siyah saça kına yakılınca ne renk olur? Kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur? Gibi birçok soruya cevap bulmak zorundadır.

Eğer aşırı sık  ve hacimli saçlarınız varsa kınanın kıvamının bayağı ince olması gerekmektedir. Kınayı yaktıktan sonra geniş bir tarakla saçı sağa, sola, öne ve arkaya taranırsa çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Eğer saçlarınızdaki kınanın kalıcı olmasını istiyorsanız kınayı yapacağınız suyu kaynatmalı ve bu suyun içerisine 1 dal ada çayı ve 3-4 tane karanfil eklemelisiniz.

Daha sonra bu su sorduktan sonra bu su ile kınayı ısıtabilirsiniz. Böylece saçlarınızdaki kına havlunuza, yastığımıza ve kıyafetlerinizin yakasına asla çıkmayacaktır. Karanfil ve adaçayı tam bir kına sabitleyicidir.

Saça kına nasıl yakılıyor içine ne konur, saç uzunluğuna yetecek kadar kına, demli çay, ceviz kabuğu ve su ile kına kremsi bir kıvamda hazırlanır. Ardından saçlara dipten uca doğru yakın. Saçlarınızı tamamen kapattıktan sonra en az 8 saat beklettikten sonra güzelce yıkayarak kurutun.

Kumral Saça Kına Yakılırsa Hangi Renk Olur?

Kumral saça yakılan kına da saçları koyulaştıracak malzemelerden yoksa kahverengi olur. Ancak bahsettiğimiz renklerden birini kullanıyorsanız koyu kahverengi saçlar sizi bekliyor demektir.

kumral saça kına yakılırsa hangi renk olur

Siyah Saça Kına Yakılırsa Ne Renk Olur?

Siyah saça kına yakılınca ne renk olur sorusunun cevabı saçın siyahlığını tonuna bağlıdır. Saçlardaki renk tonu dışında kınanın içerisine koyacağınız ek maddeler siyah saça kına yakılınca alacağı rengi belirlemektedir.

Siyah saçlarda kına saça ışıltı katar. Siyah saça yakacağınız kınanın içine soğan kabuğu, patlıcan kabuğu veya ceviz kabuğu koyarsanız saçlarınızda güneşe çıkınca ışıltı olacaktır. Ancak sadece kına yakarsanız çok da farklı bir saç renginiz olmayacaktır.

Saça kına yakmanın püf noktaları da son derece önemlidir. Saçlardaki kınanın çıkmaması için tuz, karanfil veya ada çayı atmalısınız.

Kahverengi Saça Kına Yakılırsa Hangi Renk Olur?

Saça kına yakmanın püf noktaları arasında renge göre malzemeler kullanılarak kına yakmaktır. Eğer kahve saç renginizin aşırı derecede kararmasını istemiyorsanız sadece kına kullanarak kına ile saç boyama yapabilirsiniz.

kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur

Eğer kahverengi saç renginizin koyulaşmasını siyaha yakın koyu kahveye dönmesini istiyorsanız bir bardak kaynar su içerisine ceviz yaprağı, bir patlıcan kabuğu, dörde bölünmüş kabuklu mor kuru soğan koyarak 10 dakika kaynattıktan sonra suyunu süzün. Süzdüğünüz su ılık hale geldikten sonra bu su ile kınayı ıslatarak uygulayın.

Saça kağıt havlu sararak en az 5 saat beklettikten sonra yıkayın. Kahverengi saça bu karışımla yapacağınız kınada saç renginiz karamel kahve şeklinde olacaktır.

Kınanın tam rengini tutması için en az 8 saat bekletmelisiniz.

Kınalı saçlara streç değil de kağıt sararsanız renk tutturmada daha etkili olacaktır.

Foto Galeri: Saça Kına Yakımı

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis