Kadın Blogu

Saça Kına Nasıl Yakılır?

22.06.2020
781
Saça Kına Nasıl Yakılır?

Saça kına nasıl yakılır? İlk kez saça kına yakanlar saçlara kına nasıl yakılıyor diye merak etmektedir. Saça yakışan kına farklı saç renklerinde farklı sonuçlar vermektedir. Özellikle beyaz saça kına nasıl yakılıyor ve ne renk olur sorusu çok merak edilmektedir. Siz de bahsettiğimiz konuları merak ediyorsanız tam yerindesiniz. Konu hakkındaki detayları sizler için araştırdık.

Saça Kına Nasıl Yakılır?

Son zamanlarda beyazları kapatmak ve saç renginde değişikliğe gitmek isteyenler saça kına yakmanın püf noktaları hakkında araştırma yapmaktadır. Kimyasal içerikli boyaların uygulaması ve sonuçları özellikle evde zor olduğu için saça kına yakmanın detayları merak edilir oldu.

saça kına nasıl yakılıır içine ne konur

Beyaz saçlara kına sık sık yakılmalıdır. Eğer beyazlarınız çoksa ve turuncu rengi istemiyorsanız kınanın içine saç rengini daha koyu gösterecek malzemeler konulmalıdır. Örneğin, patlıcan kabuğu, ceviz kabuğu gibi yan ürünler daha koyu saçlara kavuşurken turuncu ve komik görüntüden de uzak olmanızı sağlayacaktır.

Kına Saça Nasıl Yakılıyor?

Saça kına nasıl yakılıyor içine ne konur, saç uzunluğuna yetecek kadar kına, demli çay, ceviz kabuğu ve su ile kına kremsi bir kıvamda hazırlanır. Ardından saçlara dipten uca doğru yakın. Saçlarınızı tamamen kapattıktan sonra en az 8 saat beklettikten sonra güzelce yıkayarak kurutun.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Karamel Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Kumral Saça Kına Yakılırsa Hangi Renk Olur?

Kumral saça yakılan kına da saçları koyulaştıracak malzemelerden yoksa kahverengi olur. Ancak bahsettiğimiz renklerden birini kullanıyorsanız koyu kahverengi saçlar sizi bekliyor demektir.

kumral saça kına yakılırsa hangi renk olur

Siyah Saça Kına Yakılırsa Ne Renk Olur?

Siyah saçlarda kına saça ışıltı katar. Siyah saça yakacağınız kınanın içine soğan kabuğu, patlıcan kabuğu veya ceviz kabuğu koyarsanız saçlarınızda güneşe çıkınca ışıltı olacaktır. Ancak sadece kına yakarsanız çok da farklı bir saç renginiz olmayacaktır.

Saça kına yakmanın püf noktaları da son derece önemlidir. Saçlardaki kınanın çıkmaması için tuz, karanfil veya ada çayı atmalısınız.

Kınanın tam rengini tutması için en az 8 saat bekletmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Karamel Saç Rengi ve Tonları 2020

Kınalı saçlara streç değil de kağıt sararsanız renk tutturmada daha etkili olacaktır.

Foto Galeri: Saça Kına Yakımı

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu