Kadın Blogu

Röfle Modelleri, Renkleri ve Fiyatları-Dev Rehber

14.04.2023
8.836
Röfle Modelleri, Renkleri ve Fiyatları-Dev Rehber

Röfle modelleri, röfle renkleri katalogu, fiyatları, açık ve koyu, kısa ve uzun saça röfle modelleri hakkında tüm detaylı bilgilei sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak biz biliyoruzki bayanlar her zaman hayatımızda değişiklik ister bu değişikliğe de önce saçlarımızdan başlarız. Özellikli olarak depresif zamanların en büyük psikolojik tedavisi olarak da kuaförün yolunu tutarız. Röfle, balyaj, ombre ise saçlarımızda yaptığımız değişikliklerin başında gelir. Özellikle her dönem bayanların tercihi olan röfle bu sezonda popülerliğini korumaktadır ve önümüzdeki yıllarda da korumaya devam edecektir. Öyle ki röfle tacı elinde tutan prenses saç modellerinden biridir.

Bizde bu durumdan ilham olarak her türlü saç modeli için röfle modelleri neler bir araştırma yaptık. 2019 yılında röfle rekleri, röfle fiyatları, röfleli saç rekleri katalogu hakkında edindiğimiz bazı bilgileri paylaşmak istedik.

röfle modelleri ve fiyatları 2023

röfle modelleri ve fiyatları 2023

Röfle Nedir ?

Röfle; saç rengi tonunu yumuşatmak niyetiyle saçı yer yer değişik renk tonları ile boyama işlemidir. Röflenin zaten bildiğiniz kısa bir tanımını yaptıktan sonra asıl siçin için önemli olan röfle renkleri katalogunu inceleyelim.

Röfle Renkleri Kataloğu 2023

Röfle saç modellerinin özü aslında röfle renkleri kataloğunu incelemekten geçer. Biz bu hususta daha önce oldukça detaylı bir şekilde oluşturduğumuz katalog renkleri incelemenizi tavsiye ederiz. Burada belirtiğimiz rekleri de dikkate alarak halayiniz olan modellere kavuşursunuz. Daha önce röfle renkleri kataloğu hakkında oluşturduğumuz makalenin fazlasıyla yeterli olduğunu düşündüğümüzden burada çok detay vermeden belli herkesin tercih ettiği renklerin incelemesini ve analizini yapacağız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Röfle Renkleri Kataloğu

Bilinmelidir ki;

Röfle modellerini esmer, sarışın, uzun saçlı, kısa saçlı herkes tercih edebilir. Önemli olan yüzünüze yakışabilecek bir röfle modelidir. Sarışınlar daha açık tonlarda röfle modelleri yaptırırken esmerler daha koyu renk tonlarını seçmektedir. Bunun detaylarını ilerleyen satırlarda zaten vereceğiz. Röflede genel amaç ise saçınızın doğal görünümünden uzaklaşmamasıdır.

En Çok Tercih Edilen Röfle Renkleri

İster en güzel röfle modelleri veya renkleri diyin, ister en çok tercih edilen röfle renkleri diyin, ikisi de aynı kapıya çıkar. Çünkü insanların gözünde en sevilen renkler en çok tercih edilenler olacaktır.

Doğru röfle renklerini bulmak saç renginizi iyi analiz etmekten geçer. Bunun için şöyle başlıklar sıralandırmamız mümkün.

Kahverengi Saça Röfle Modelleri

Kahverengi saça röfle genellikle saçların uçlarına doğru açık kahve, bakır veya sarıya dönük ışıltılar şeklinde sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Doğallık noktasından çok uzaklaşmak istemiyorsanız açık kahve veya bakır renkleri tercih edebilirsiniz. Bununla ilgili oldukça detaylı bir makaleyi ilerleyen günlerde yayına sokacağız.

Kahverengi Saç İçin Röfle

Kahverengi Röfle

Eğer saçınız oldukça koyu renkli ise ve esmerde röfle saç renkelir hakkında bir fikriniz yoksa fikir olabilmesi açısından şöyle bir sonuçla karşılaştık Koyu renkli saça genellikle esmerler için röfle de diyebiliriz genellikle kullanılan röfle renginin kahverengi röfle olduğnuu gördük. Siyaha dönük kahve gibi koyu saçlar için tercih edilen birinci sıradaki röfle rengidir.

Saça Kahverengi Röfle

Açık Renk Röfle Renkleri

Saçınız özellikle kumral ve bu tondan daha açıksa genel olarak kullanılan röfle renginin sarı ve hatta açık sarı renkleri olduğunu görmekteyiz. Kimi röfle renklerinden memnun kalmayan veya açık renk tonları arzulayan kişiler röflenin üzerine sarı boya yapsam olur mu diye kafaları karıştıran bir soru sorarlar. Ancak böyle bir sorunun cevabını kesinlikle kuaförünüzden almalısınız. Arkadaşınızın bile sizi bu konuda yanıltması mümkündür.

Açık renk röfle modelleri

Makalemizin buraya kadar olan kısmında röfle renkleri kataloğu arasında en çok tercih edilen renkleri inceledik. Buradan sonraki kısmında ise biraz modeller üzerinde durmak istiyoruz.

Röfle Saç Modelleri 2023

Her yıl olduğu gibi bu yıl da röfle saç modelleri popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Gerçi ombre saç stili, röflenin tahtını biraz salladı ama eski alışkanlıklar kolay bırakılmıyor 🙂 İster abiye giyecek olun, ister gelinlik, ister klasik elbise, yine de saçlarınızı röfle yaptırabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden röfle modellerinin popülerliği asla geçmiyor. Tarzlar değişebiliyor, saç boyaları ve saç renklerindeki canlılık ve çeşitliliğin artması ile birlikte röfle renkleri değişebiliyor ama asla modası geçmiyor. 2019 yılında da röfle saç modelleri içerisinde platin renkler biraz daha öne çıkmış durumda. Orta kumral ve sarışın saç renge sahip kimseler tarafından fazlaca tercih ediliyor. Yine kahverengi renkli saça sahip kişiler karamel renkleri tercih ediyor.

Sarışın Kahverengi Karamel Röfle Renkleri

Röfle saç modellerini incelerken, modellerin bazı başlıklar altında incelenmesini gerektiğini farkettik. Bunun sebebi insanların kendi saç stiline göre istediği modelleri aramasından kaynaklandığıdır. Kısa saçta, uzun saçta, kıvırcık saçta modelin kanlı canlı incelenmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu konuyu farklı başlıklar altında ele alma gereği duyduk. Daha önce röfle modelleri hakkında ziyaretçilerimizin de çok rağbet gösterdiği detaylı bir yazıyı sitemizde yayınlamıştık. Bu nedenle bu makalemizde tıpkı röfle renklerinde olduğu gibi belli başlı modellere değineceğiz. Detaylı bilgiler için ilgili makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Kısa Saçta Röfle Modelleri

Özellikle bazı kişiler kısa saç tutkunudur diyebiliriz. Ancak kısa saç demek bakımsız saç demek değil, aksine iyi bir şekilde bakımı yapıldığında, ışıltılar eklendiğinde, hele bir de kesimi belli bir stil şeklinde yapıldıysa oldukça karizmatik bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Rahatlığın yanında e belli karakteristik özellik ekler.

kısa saça röfle modelleri

kısa saça röfle modelleri

kısa saç röfle nasıl durur

kısa saç röfle nasıl durur

Kısa saçta yapılan röflelerin genellikle açık renkte oldukları, saç modelinin ise daha çok arkadan kısa ve önden uzun modeller şeklinde öne çıktığını yaptığımız araştırmalar neticesinde gördük. Saçın genel görünümünde ise daha çok düz fön veya düzleşticinin etkisinin güçlü olduğu dikkatimizi çeken ana bilgilerden biriydi.

Uzun Saçta Röfle Modelleri

En çok kullanılan röfle renkleri olan kahverengi ve kumralın daha çok uzun saçlarda kullanıldığı aşikar. Uzun saç röfle modelinde daha çok katlı kesim şeklinde, saç uzunluğunun ise göğüs hizası ile bel arasında kaldığını gördük. En çok tercih edilen saç modeli ise iri dalgalı veya su dalgası, dalgalı fön şeklinde kullanıldığına dikkat ettik.

uzun saça röfle modelleri

uzun saça röfle modelleri

Röfleli Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçı olanların işi genel olarak saçı düz veya dalgalı olan kişilere göre biraz daha zordur. Ancak röfleli saçların doğasında birazda kıvırcığa yakın dalgalı saçların kullanılması nedeni ile işleri kolaylaştırır. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz röfle yaptırdığınızda ekstra bir işlem yaptırmak durumunda kalmazsınız. Saçınızın dışarı çıkarken normal bakımını yaptırdığınızda röfle ile birleşerek oldukça doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Kıvırcık saç kullananlar genellikle saçlarını beline kadar nadiren uzatır. (Kıvırcık görünümü ile) Çünkü kıvırlar bir açılsa aslında saç bu haliyle dizdedir diyebiliriz. O yüzden genel olarak göğüs hizası saçlar kıvırcık saçlı röfle modellerinde daha sık karşımıza gelmektedir.

Kıvırcık Saçta Röfle

Röfleli Saç Bakımı

En çok kullanılan röfle saç renkleri ve modellerini geride bıraktıktan sonra, bir o kadar önemli olan röfleli saç bakımı nasıl olmalı bir araştıralım dedik. Aslında röfleli saç bakımı normal saçlardan çok farklı değil aslında. Yani elbetteki röfle yaptırdığınızda biraz daha ekstra bakım yapmak isteyebilirsiniz ama bunun sebebi yaptırdığınız röflenin ışıltısının ve görüntüsünün uzun ömürlü olması için. Örneğin saç maskesi yaptırmanız, röfleli saçların canlı ve ışıl ışıl görünmesini sağlayacaktır. Ama bu zaten saçınızda röfle olmasa dahi yaptırmanızı önerdiğimiz bir durum.

Röfle Ne Kadar Süre Kalır ?

Röflenin dayanma süresi için elbette kesin bir süre veremeyiz. Zira yıkama alışkanlıklarınız, mevsimsel durum, saç bakımı yaptırıp yaptırmadığınız gibi konular bu süreyi değiştiriyor.

Röfle Fiyatları

Röfle fiyatlarında belirleyici unsur elbette yaşadığınız yer. Bir ilçe ile İstanbul’un göbeğinde fiyatlar maalesef aynı değil. Ancak yaptığımız araştırmalara göre röfle fiyatları ortalama 200,00 TL civarında başlayıp 1.000,00 TL civarına kadar yükselebiliyor. Özellikle büyük yerlerde yani İzmir, Ankara, İstanbul gibi yerlerde röfle fiyatları bir hayli yüksek.

Kısa – uzun ve kıvırcık saçlarda röfle fiyatları da biraz kuaförün belirlemesine göre değişebilir. Bu nedenle hiç bir web sayfasında tam bir fiyat bulabilmeniz mümkün değildir. Bunun en kestirme yolu tercih edeceğiniz kuaföre saçınızı göstererek fiyat bilgsi almaktır

Foto Galeri : Röfle Modelleri ve Renkleri

Makalemizde dikkat çeken röfle modelleri ve röfle renkleri hakkında oldukça detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Daha detaylı bilgiler elde etmek için konumuz dahilinde belirttiğimiz linklerden ilgili sayfalara geçiş yaparak ve foto galerimizi inceleyerek çok daha fazla detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler