Kadın Blogu

Saç Renginizi Nasıl Seçmelisiniz?

24.12.2022
41
Saç Renginizi Nasıl Seçmelisiniz?

Bir imaj değişikliği yapılmak istenildiğinde pek çok kişinin aklına ilk gelen saç rengini değiştirmek oluyor. Saç boyalarının renklerindeki geniş çeşitlilik çok farklı renklerde saçlara sahip olma imkânı sunarken seçim sırasında kararsızlığa da yol açabiliyor.

Saç rengini değiştirmek isteyen kişiler genellikle kendilerine en uygun saç rengini bulmakta güçlük çekerler. Çünkü ideal saç renginin belirlenmesi için pek çok farklı kriter eş zamanlı olarak değerlendirilmelidir. Saç boyaları renk kartelasına bakıp karar vermek sık tercih edilen bir yöntem olsa da en tatmin edici sonuçların elde edilebilmesi için ideal saç renginin herkes için farklı olduğu gerçeğinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Saç rengi çoğunlukla ten rengi doğrultusunda seçilir ancak sadece ten rengine göre seçim yapmak istenilen görünümün elde edilmesi için yeterli değildir. Yeni saç rengi belirlenirken ten renginin yanı sıra cilt alt tonu, göz rengi ve saçın hangi tonları yansıtması istendiği gibi etkenler değerlendirilerek karar verilmelidir.

Kişisel bakım ve kozmetik alanında ihtiyacınız olan tüm ürünlerin buluşma noktası olan Gratis saç boyaları konusundaki çeşitliliği ile de dikkat çekiyor. Farklı markaların zengin renk çeşitliliğine sahip ürünlerine ev sahipliği yapan Gratis’te satışa sunulan saç boyaları arasından siz de en uygun rengi seçebilir, yeni imajınızın keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur?

Doğal saç renginizi değiştirmeyi düşünüyorsanız yanıtını bulmanız gereken çok önemli bir soru olduğunu unutmayın! Evet, doğru tahmin ettiniz. Doğal saç renginizi değiştirecekseniz öncelikle hangi rengin sizin için doğru olacağına karar vermelisiniz. Doğru saç rengini bulmak için ten renginiz, cilt alt tonunuz, göz renginiz, karakteriniz ve tarzınız gibi pek çok farklı faktörü doğru bir şekilde değerlendirmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Röfle Modelleri, Renkleri ve Fiyatları-Dev Rehber

Cilt Alt Tonu Nasıl Öğrenilir?

Çoğu kişi ten rengini açık, orta ya da koyu olarak tanımlasa da epidermisin altındaki cilt katmanlarının cilde kazandırdığı alt ton göz ardı edilmemelidir. Tüm ten renklerinin sıcak, soğuk ya da nötr alt tonlara sahip olması mümkündür.

Cilt alt tonunu öğrenmenin birkaç farklı yolu vardır. Bu kapsamda cilt doğal ışığın olduğu ya da iyi aydınlatılmış bir odada incelenebilir. Sarı tonlara sahip renk tonu sıcak cilt alt tonunu gösterirken pembemsi renk tonu soğuk cilt alt tonunu işaret edecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fildişi Saç Rengi: Doğal ve Trend Bir Güzellik Seçimi

Aynı şekilde bileklerdeki damarların rengi de cilt altı tonunu öğrenmek için kullanılabilir. Damarların mavi ya da mor olması soğuk, yeşil olması sıcak ve hangi rengin baskın olduğunun anlaşılamaması nötr cilt alt tonuna sahip olunduğunu gösterir.

Cilt alt tonu belirlendikten sonra saç boyaları renk kartelasından cilt alt tonunu nötralize edecek ton seçilmelidir. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar seçtikleri saç renginin sıcak tonunu, sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar ise soğuk tonunu bulmalıdır. Nötr cilt alt tonu olanlara ise hem sıcak hem de soğuk ton yakışacağından istedikleri saç rengini seçebilirler.

Sıcak cilt alt tonu olanlar şampanya sarısı, bronz, çilek sarısı, kül kahvesi, çikolata kahvesi, soğuk koyu kahverengi, espresso, bordo, kiraz, yoğun kırmızı gibi saç renklerini tercih edebilirler. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar ise altın sarısı, karamel, bal sarısı, maun, karamela kahvesi, kestane, açık altın kahverengi, bakır, zencefil ve kumral saç renkleri ile hoş bir görünüm elde edebilirler.

Cilt alt tonunuzun yanı sıra tarzınıza, kişiliğinize, beğenilerinize, göz renginize ve diğer etkenlere göre kendiniz için en uygun saç boyası seçimini yapmak için vakit kaybetmeden Gratis’i ziyaret edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler