Kadın Blogu

2023 Yılının Trend Saç Renkleri

02.02.2023
6.234
2023 Yılının Trend Saç Renkleri

2023 yılının trend saç renkleri neler, tüm detayları ile saç renkleri katalogu hakkında detaylı bilgiler bu makalemizde.  Günden güne, yıldan yıla saç renkleri değişiklik göstermektedir. Ancak bazı renkler vardır ki her yıl trend ve her yıl moda olabilmektedir.

Kadınların sıkıldığında en çok değişiklik istediği şeylerden bir tanesi de ya saç modelinde yapacakları değişiklik ya da saç renginde yapacakları değişikliklerdir. Hal böyle olunca 2023 yılında trend olan saçlar ve renkleri konusunu ilk yazılarımızdan bir tanesi yapmak istedik ve sizler için 2018 yılında trend olan renkleri inceledik.

2023 Yılının Popüler Saç Renkleri – Katalogları

Saç Renkleri

Bu yıl özellikle kahverengi saç katalogları ile karamel saç kataloglarının revaçta olduğunu görmekteyiz. Bunları takip eden bir diğeri ise sarı saç renkleri katalogu. Bunlardan yola çıkarak makalemizi alt başlıklandırma kararı aldık. Bu yılın saç rengi tam olarak şudur diyemeyiz ancak en çok kullanılan klasik renkler ile alışılmışın dışında olan mavi veya gri saçı da  yazımıza dahil etmek istedik.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Karamel Saç Rengi ve Tonları 2022

1- Kahverengi Saç Rengi ve Katalogu

Kahverengi Saç Renkleri

2023 yılında tercih edilen popüler saçlar arasında yine her yıl olduğu gibi kahverengi tonları başı çekiyor. Kahverengi saçlar gerek her cilt yapısına uygun olması hem de diğer renklerle uyum sağlaması nedeniyle fazlaca tercih edilmektedir. İster açık kahve, koyu kahve saç rengini bir arada kullanın, isterseniz siyah saçlarınızın uç kısımlarına kahverengi tonlarını kullanın, kesinlikle kusursuz ve dikkat çeken saçlara sahip olursunuz. Yada yalnızca çikolata kahve saç rengini tercih edebilirsiniz.

Kahverengi Saç Kataloğu

2-Gri Saç Renkleri

 

Gri Saç Renkleri

 

Bu yılın moda renklerinden biri olan popüler saç renklerinden biri de gridir.

Gri Saç Kimlere Gider?

Son zamanlarda sıklıkla görmeye başladığımız gri saç modelleri kişilere farklı bir hava ve tarz katmaktadır. Özellikle beyaz tenli kadınlar, gri saç rengini çokça tercih etmektedir. Duman veya kül rengine yakın tonları biraz daha fazla tercih ediliyor.

3-Karamel Saç Kataloğu ve Renkleri

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi Kataloğu

Yine modası asla geçmeyen saç renklerinden bir tanesi de karamel saç rengi dersek yanlış olmaz. Özellikle kumral tenli bayanların tercih ettiği bu saç rengi yine 2019 yılında trendler arasında yerini koruyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2020 Balyaj Modelleri - Işıltılı Saçlar

4- Mavi Saç

Mavi Saç Rengi

Farklı bir tarz yaratmak isteyenlerin bu yıl en çok tercih ettiği saç renklerinden bir tanesi mavi saç rengi. Genellikle açık ten rengine sahip kadınların tercih ettiği bu saç rengini daha çok ince telli ve düz saçlara sahip bayanlar tercih ediyor. Açık mavi, koyu mavi, turkuaza çalan mavi gibi pek çok renk seçeneği ile de tercih edilebiliyor.

5- Sarı Saç Renkleri Kataloğu ve Modelleri

Sarı Saç Modelleri

Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Hiçbir zaman modası geçmeyen diğer bir saç rengi ise sarı saç rengidir. Sarı saç renkler özellikle beyaz tenli insanlarda güzel durmaktadır. Ayrıca koyu sarı tonları kullanıldığı takdirde kumral ve esmerler tarafından da tercih edebiliyor.

Saç Rengi Neye Göre Tercih Edilmeli ?

Sarı Saç Kataloğu

Saçlarımızın rengine karar vermemizdeki en temel noktalardan bir tanesi elbette ten rengimizdir. Açık renk saçlar, açık renk tenlerde daha şık duracağı gibi, keskin yani mavi ve kızıl gibi renkler de aynı şekilde açık ten rengine sahip bayanlarda daha etkileyici durmaktadır. Bunun yanında göz rengimiz, saç tipimiz, saç teli kalınlığımız dahi saç rengini seçmek için etkendir. Daha sonraki yazılarımızda saç rengi seçimi konusunda daha ayrıntılı içerikler üreteceğiz.

Genel olarak yazımızda bu yılın saç rengi ne? Popüler saç renklerinden oluşan kahverengi, sarı ve karamel saç kataloglarını inceleyip yorumlamaya çalıştık.  Farklı renklerdeki saç modelleri içinde galerimizi inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri : 2023 Yılı Trend Saç Renkleri Detaylar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler