Kadın Blogu

Bal Köpüğü Ombre

02.12.2019
2.738
Bal Köpüğü Ombre

Bal Köpüğü Ombre yılın en çok beğeni gören saç renkleri arasında yer almaktadır. Bal köpüğü saç yapılırken ten rengi ile uyumlu doğru renk seçilirse havalı saçlar sizi bekliyor demektir. Balköpüğü saç rengi hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bal Köpüğü Ombre

Bal köpüğü ombreyi evde tutturabilmeniz biraz zor. Hele koyu saçlara veya siyah saçlara yapılacaksa iş biraz daha zorlaşıyor. Koyu renk saçlara sahipseniz kuaförde yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Saçlarınız sarı ve tonlarından olan açık renklerde ise bal köpüğü saç rengini tutturmanız biraz daha kolay.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Bal köpüğü ombre günümüzde en çok beğeni gören saç renklerinden biri demiştik. Göze batmayan, doğal bir görünüm yakalanan bal köpüğü ombreli saç kumral saçın uç kısımlarının deniz ve güneşte açılmış haline benzemektedir.

Balköpüğü ombre yapımı

Balköpüğü ombreyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işte cevabı.

Balköpüğü Uygulaması

Kızıla yakın saça balköpüğü uygulaması yapalım. 7.1 saç boyasından yarısını kullanacağız. Plastik bir kap içine boyanın yarısını döktükten sonra için % 6 sı kadar oksidan ve küçük çay bardakları ile bir bardak çeşme suyu ilave edin.

Saç renginizi balköpüğü renklerini kabullenecek kıvama getirmek için hazırlanan karışımı temizlenmiş nemli saçın tamamına uygulayarak tamamına yedirin. Her tarafının boyayı aldığından eminseniz 5 dakika beklettikten sonra durulayın.

Artık Ombre Yapımına Geçebilirsiniz.

Yıkadığınız saçları iyice kuruttuktan sonra saçı ayırın. En altlarında başlayarak paketleme işlemine başlayabilirsiniz. (3 parmak, 3 parmak ayırın saçları)

Saçlarınıza 2-3 kez uç kısımlarından dip kısımlarına doğru krepe işlemi uygulayın. Klan saçlara uyguladığınız karışımı sürerek alüminyum folyoya sarın. Ombreyi saçlarınızın sadece uçlarında istiyorsanız yalnız uç kısımlarına uygulayın. Yukarı kısımdan başlamasını istiyorsanız o kısımdan başlayın. Ombrenin geçiş noktası size kalmış.

Ombre yapılırken ilk işlem olarak güzelce krepe yaparsanız saçlarınızdaki geçiş çok daha doğal ve orijinal olacaktır. Yukarı kısımlara da ara ara incecik dore ışıklandırmalar yapın. Beklettiğiniz saçı yıkadıktan sonra fön çekerek kurutun. İşte balköpüğü ombreniz hazır. Saçlarınız ister düz fön çekin, ister dalgalı hepsi de sizi cool gösterecektir.

Sizlerin de balköpüğü ombre hakkında görüşleri varsa yorum atarak bizlere ulaştırabilirler. Aşağıdaki balköpüğü saç renkleri resim galerisini ve saç renklerimi inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Balköpüğü Saçlar

 

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis