Kadın Blogu

Balyaj Nedir? – Krape Balyaj Modelleri

07.06.2020
2.859
Balyaj Nedir? – Krape Balyaj Modelleri

Saçlara ışıltı karar vermek söz konusu olduğunda; seçenekler o kadar fazla ve aralarındaki farklar o kadar belirsizdir ki, aralarından seçim yapmak zorlaşır. “Balyaj“; adını sıkça duyduğumuz, saçlara ışıltı katmak için kullanılan bir saç boyama tekniğidir.

Peki, balyaj hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzdan emin misiniz? Saçlarınızda bir değişiklik yapmak için biraz ışıltı katmaya karar verdiyseniz; seçenekler arasından seçim yapmadan önce onu biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? Bu yazıda, balyaj yapılırken en çok tercih edilen krepe balyajdan, kalın balyajlardan, kafaları kurcalayan “Balyaj ve ombre farkı” konusundan bahsedeceğiz. Daha fazla detaylı bilgi içinde aşağıdaki linkten inceleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Röfle, Balyaj, Gölge, Ombre Farkları Nelerdir ?

Ayrıca, balyaj yaptırmak isteyen ve kararsız kalanlar için en trend balyaj modelleri hakkında bir galeri de hazırladık. Yazımızı okuduktan sonra, yeni sezonda kullanabileceğiniz balyaj modelleri için galerimize de göz atmanızı öneririz. Hadi gelin, sözü daha fazla uzatmadan balyaj dünyasına biraz daha yakından göz atalım!

Balyaj Nedir?

Balyaj nedir?

Balyaj modellerine geçmeden önce, balyajın ne olduğuna bir bakalım…

Fransızca bir sözcük olan balyaj; saçlara el ile uygulama yapılan bir vurgulama tekniğidir. Saç uçlarına doğru daha yumuşak ve doğal bir renk tonu yaratır. Bittiğinde de, plajda geçirilen bir yaz için mükemmel bir görünüm elde edilir.

Balyaj tekniği; yalnızca sarışınlar için değil, aynı zamanda saçlarına daha yumuşak ve güneş ışıltısı eklemek isteyen tüm saç tonlarında kullanılmaktadır. Balyaj uygulama tercihlerinde farklılıklar olabilir. Bazıları krepe balyajı kullanırken, bazıları daha kalın balyajlar yapabilir. Burada, sizin nasıl bir görünüm istediğiniz, tekniğin belirlenmesinde önemli bir kriter olacaktır.

Krepe Balyaj Nedir?

Boyama işlemi sırasında folyoların kullanılmasını içeren krepe balyaj; saçlarda zarif vurgulamalar yapmaya yardımcı olmaktadır.

Hollywood dünyasında Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Madonna, Hailey Baldwin gibi pek çok ünlü ismin de tercih ettiği ve her zaman da tercih edilmeye devam edilecek olan krepe balyaj; modern ve doğal bir saç görüntüsü yaratır ve diğer pek çok saç renklendirmede olduğu gibi genellikle ekstra bir bakım gerektirmez.

Ayrıca, yılda yalnızca 2-4 kez yenilemeniz yeterlidir ve kuaför salonunda saatler geçirmeniz gerekmez.

Balyaj ve Ombre Farkı

En havalı balyaj modelleri

Ombre, ana saç renginden daha açık olan saç rengini ifade eden genel bir terimdir. Ombrenin genel olarak sarışınlar tarafından tercih edildiği genel inanışın aksine, herhangi bir saç tonuna ışıltı katmak için de uygulanabilir.

Balyaj, geleneksel olarak “folyo” yöntemi kullanılarak uygulanır. Burada, folya kağıtlar,  açıcı ile kaplanmış saç tellerini ayırmak için kullanılır. Folyo, açıcının çevredeki saç tellerine temas etmesini önler ve ısıyı saça hapseder.

Folyo ile krepe tekniği, genellikle saç diplerine yakın yerlerden başlayarak uygulanır ve saça doğal bir görünüm vermek için saç diplerine uçlara doğru aydınlatılır.

Daha ayrıntılı ombre ve balyaj farkları için; Ombre ve Balyaj farkı

Balyajlı Saç Bakımı

Balyaj uygulamaları sonrasında saçlar için genellikle özel bir bakım gerekmez. Saç uçlarını ve dipleri koruyacak maskeleri saç bakım rutininize ekleyerek, saçlarınızın ışıltısını ve sağlığını koruyabilirsiniz.

Balyaj Modelleri Resimleri

Saç boyama teknikleri arasında modası hiç geçmeyen uygulamalardan biri olan balyaj, genel olarak saçlara daha ışıltılı, doğal ve yumuşak bir görünüm kazandırmak için tercih edilir.

Önümüzdeki yaz günlerinde kullanabileceğiniz doğal ve ışıltılı bir balyaj modeli arıyorsanız, aşağıda sizler için hazırladığımız 2020 balyaj modası galerimize de göz atmanızı öneririz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler