Kadın Blogu

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

04.12.2019
7.021
Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Ombre Saç Kimlere Yakışır? Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da trend olacağa benzeyen ombre saç modelleri konusunda tüm detayları birlikte görelim. Ombre saç saçların tamamında renk değişikliği yapmak istemeyenlerin tercih sebebidir. Klasik saç renklerine ışıltı, parlaklık, renk ve farklılık katarak daha alımlı olmak isteyenlerin tercihi ombre modellerini sizde tercih edebilirsiniz.

Bu kadar çok beğenilen ve kullanılan ombre kimlere yakışır?

Bilindiği gibi her ten rengi için nasıl farklı giyim yapılıyorsa, farklı saç renkleri de vardır. Ombre saçları kimler kullanmalı, ombre saç kimlere yakışır diyelim o halde. Doğru saç renk tonlamaları yapılırsa her kadına yakışır diyebiliriz.

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Saçları uzun olan kadınlara

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saça Işıltı Nasıl Yapılır?

Saçlarda farklılık ve ışıltı isteyen koyu esmer tenli kişilere

Minyon tipli ufak yüz şekline sahip kadınlara

Hacimsiz saçlara sahip olanlara

Doğal saçları kumral olanlara

Uzun Saçlı Bayanlar

Uzun saçlara sahip değilseniz ombe yaptırmadan önce bir kez daha düşünmeniz tavsiye ederiz. Zira ombre hemen hemen her ten rengine yakışır ancak saçlarınız yeteri kadar uzun değilse istediğiniz ten rengine ve saç rengine sahip olursanız olun yakışacağına dair garanti veremiyoruz.

Ombre, saç renginin saç uçlarına doğru gittikçe açıldığı saç boyama işlemidir. Bir nevi saç açma diyebiliriz. Saç açma işleminde renklerin daha ahenkli olması ve yerli yerine oturması için uzun saç en idealidir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Buğday Tene Hangi Saç Rengi?

Esmer Tene Yakışır Mı?

Esmer tenliler saçları ile fazla oynamamaya çalışırlar. Çünkü her saç rengi esmerlere yakışmaz. Özellikle sarı saç kullandıkları zaman çok yadırgarlar. Ombre, koyu tenli kişilerinde açık renk saçları kullanmalarına fırsat tanımaktadır.

Esmerler için ten renkleri ile uygun renk tonlarında uygulamalarla birlikte yumuşak renk geçişleri yapılırsa esmer ten ile mükemmel bir kontrast oluşturacaktır. Sarı ombreli saçlar çok koyu esmerlere bile yakışmaktadır.

Ombre Saç Beyaz Tenlilere Yakışır Mı?

Beyaz tenli açık kumrallar ombrenin her tonunu rahatlıkla kullanabilirler. Açık renk saçları beyaz tenlilerde kullanırken dikkatli olmak gerekir. Zira açık renk ombre beyaz tenlilerin yüzünü solgun gösterebilir. Bu sıkıntının oluşmaması için renk ayarının iyi yapılması gerekmektedir.

Konu ile alakalı derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri:  Ombre Saç

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler