Kadın Blogu

Röfle, Balyaj, Gölge, Ombre Farkları Nelerdir ?

02.06.2020
8.911
Röfle, Balyaj, Gölge, Ombre Farkları Nelerdir ?

Röfle Renkleri

Saçlarının nasıl göründüğü bir kadın için en önemli konulardan biridir. Ancak kusursuz bir saç için saçlarınıza nasıl bir işlem yaptırmanız gerektiğine karar veremiyorsanız ya da röfle, balyaj, gölge ve ombre gibi terimler kafanızı karıştırıyorsa bu yazımız tam size göre.

Gündelik hayatımızda hepimiz bu terimleri sıklıkla duyuyoruz öyle değil mi ? O zaman sizler için ayrıntılı olarak hazırladığımız röfle nedir, balyaj nedir, gölge nedir, ombre nedir sorularına özenle yanıt vermeye çalıştığımız makalemizi okumaya devam edin.

“Röfle, Balyaj, Gölge ve Ombre Nedir ?”

Röfle Nedir ?

Röfle, saç rengini yumuşatmak amacıyla saç aralarına simetrik olarak 1-2 ton daha açık renkle boya uygulanması işlemidir. Röflenin ilk avantajlarından bir tanesi saçın doğal görünümünü kaybetmeden ışıltı kazanması diyebiliriz. Normalde röfle için 6 ton kullanılabileceği söyleniyorsa da, bizim tavsiyemiz 1-2 tondan fazla renk kullanılmamasıdır. Ayrıca balyaj ve gölge de röfle çeşididir. Yani gölge ve balyajı da kapsar röfle.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ombre Nasıl Yapılır?

Röfle Modelleri

Röfle nedir konusunu izah ettiğimize göre, gözümüzde canlanabilmesi açısından röfle modellerini de ele alalım. Hemen birkaç röfle modeli ekliyoruz. Yazı sonunda fotoğraf galerisinde daha fazla röfle modeline ulaşabilirsiniz.

Röfle Nedir

Ayrıca daha fazla röfle modeli için; Röfle Modelleri

Balyaj Nedir ?

Balyajda aslolan saçın asıl renginin korunmasıdır. Balyaj nedir diyecek olursak da, saçın uç kısımlarına uygulanan renk açma tekniğidir. Balyaj sayesinde hem saçın doğallığı korunmuş olur hem de uçlarında ve boylarda yapılan açma tekniği sayesinde saçlar daha ışıltılı görünür.

Balyaj Modelleri

İşte en beğendiğimiz güzel balyaj modelleri. (devamı yazı sonunda)

Ayrıca daha fazla balyaj modeli için; Balyaj Nedir

Balyaj Nedir

Gölge Nedir ?

Gölge nedir diyecek olursak, saçın bir veya iki ton açığı veya koyu hali kullanılarak oluşturulan gölgeleme işlemidir. Saçımızdan daha açık tonların kullanılması halinde saçlarımız ışıltı kazanacaktır, koyu tonların kullanılması halinde ise saçlarımız derinlik kazanır.

Gölge Modelleri

Birbirinden güzel gölge saç modelleri

Gölge Nedir

Ombre Nedir ?

Ombre nedir diyecek olursak, Röflenin içerisinde yer alan ve balyaja benzeyen bir saç modelidir. 2018 yılında oldukça popüler olan ombre saç stilinde amaç, saçların uç kısımlarına doğru ışıklandırılmasıdır.  Balyaj ile arasındaki en belirgin fark ise, ombre saç modelinde iki renk arasında solma çizgisi varken, balyajda iki renk arasındaki geçişin çok daha yumuşak olmasıdır.

Ombre Modelleri

En güzel ombre modelleri için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Umuyoruz bu yazımızdan sonra balyaj ve ombre farkı, röfle ve balyaj arasındaki farkı, röfle ve ombre arasındaki farklı izah edebilmişizdir.

Daha Fazla Ombre Modeli için; Ombre Modelleri

Ombre Nedir

Röfle, Ombre, Balyaj, Gölge Nedir, Arasındaki Farklar Nelerdir Fotoğraf Galerisi

Röfle, ombre, balyaj, gölke arasındaki farkları yukarıda vermiş olduğumuz tanımlara göre değerlendirebilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimizi Balyaj ve ombre farkı, Röfle ve Ombre farkı, Gölge ve Balyaj Farkı, Ombre ve Gölge farkı konularında aydınlattığımızı düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis