Kadın Blogu

Küllü Kumral Saç Renkleri

15.05.2019
5.547
Küllü Kumral Saç Renkleri

Küllü kumral saç rengi

Kumral saç rengi, kadınlar arasında en çok tercih edilen saç renklerinden biridir. Uzun ya da kısa saçlarda, esmer ya da beyaz tende, hemen her kadının kullanabileceği kumral saç rengi tonları arasında, son yıllarda öne çıkan bir ton da küllü kumral oluyor. İşte detaylar!

Buğday tenli kadınlara çok yakışan renklerden biri olan küllü kumralın da farklı tonları var. Saçlarınızın tonlarına göre açık ya da koyu küllü kumral tonlarını tercih etmeniz mümkün. Evde yapabileceğiniz boya uygulamaları ile de elde edebileceğiniz küllü kumral, ayrıca hem kış hem de yaz sezonuna uygun bir seçim oluyor. Açık küllü kumral, daha çok buğday tenli kadınlar tarafından tercih edilirken; koyu küllü kumral tonları da daha çok beyaz tenli ve esmer kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Yine de, küllü kumral rengi tonları arasında her kese uygun bir seçenek bulmak mümkün. Son yılların en trend saç renklerinden birini biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? Kuaför koltuğuna oturmadan önce aşağıdaki galerimize de göz atmayı unutmayın!

Küllü Kumral Kimlere Yakışır?

açık küllü kumral

Küllü kumral saç rengi, esmer gri saçların havalı gri tonlarla harmanlandığı modern bir çeşididir. Bu çok boyutlu saç rengi tonu, özellikle orta ve koyu tenli ciltlerde, çok sert olmadığı sürece favoridir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Küllü kumral saç tonlarında; ipeksi ve pürüzsüz bir balyaj, iyi yapılmış bir ombre, biraz ışıltı ile taze ve dumanlı bir saç rengi yaratabilirsiniz. Açık, orta ve koyu küllü kumral tonlarından elde edeceğiniz bu şık renk, saçlarınıza her zaman derinlik kazandıracaktır. Ayrıca, bu soluk renk, diğer pek çok saç rengi ile karşılaştırıldığında daha az bakım gerektirir ve makyaj gerektirmediğinden beyaz tenli kadınlar tarafından da tercih edilebilir.

Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları

Doğal olarak koyu renkli saçlara sahipseniz, öncelikle saç açıcı ile saçlarınızın rengini açarak başlamanız gerekir. Doğal olarak daha açık saçlara sahipseniz, ihtiyacınız olan tek şey saçlarınızı doğrudan boyamak olacaktır.

Balyaj, ombre, gölge gibi detaylar ile nasıl bir görünüm elde etmek istediğinize karar veremiyorsanız, galerimizde yer alan modellerden de ilham alabilirsiniz.

Daha az bakım gerektiren, doğal bir görünüm için balyaj yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, saçlarınızı boyadıktan sonra, saçlarınızın rengini korumak için iyi bir renk koruyucu şampuana yatırım yapın. Saçınızın renginin daha kalıcı olmasını istiyorsanız, saçlarınızı daima soğuk su ile yıkayın.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omzu Açık Elbiseye Saç Modelleri

Küllü Kumral Ombre

Küllü kumral ombre

Küllü kumral saç rengi yaptırdıysanız ve biraz daha ışıltı ve doğal tonlara ihtiyacınız varsa, saçlarınıza ombre yaptırmayı düşünebilirsiniz. Böylece, yazın sıcak günlerinde plajda saçlarınızın rengi açılırken renk dalgalanmalarını da önlemiş olacaksınız. Ombreler, açık küllü kumral saç rengi için daha iyi bir seçim olacaktır. Koyu küllü kumral saçlarınız varsa, gölge ve balyaj gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Küllü Kumral Saç Rengi Modelleri

Küllü kumral saç rengi modelleri

Küllü kumral tonları, özellikle bazı yüz yapılarını çok iyi tamamlar. Açık tenli kadınların büyük bir bölümünde harikalar yaratır. Yani; açık tenliyseniz ve gözleriniz renkliyse, bu renk sizin için harika bir seçim olabilir.

Bu renk, ayrıca koyu tenli insanlara da çok yakışmaktadır. Esmer bir kadınsanız ve gözlerinizin rengi de koyuysa, canlandırıcı ve havalı bir saç rengi olabilir. Küllü kumral saç rengi tonları ve en trend uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için galerimize de göz atmanızı öneririz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler