Kadın Blogu

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır düğünü için gelinlik önerileri

Bir kır düğünü, pek çok kadının hayalidir ve gelinlik alışverişi fikri, başlı başına bir kadını heyecanlandırmaya yeterdir. Alışveriş konusunda heyecanlı ya da endişeli olabilirsiniz, nasıl hissediyor olursanız olun; kır düğünü gelinlikleri konusunda bilmeniz gereken ipuçlarını öğrenirseniz, düğün gününüzde o istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. 2019 yılında tercih edebileceğiniz kır düğünü gelinlik modellerine geçmeden önce, gelinlik alışverişi yapmadan önce bilmeniz gereken ipuçlarını sizler için derledik…

-Hazırlık

Bir gelinlik mağazasından randevu almadan önce, tasarımcılar ve gelinlik fiyatlarını önceden araştırın ve vücut tipinize en uygun gelinlik modellerinin hangileri olduğuna karar verin. Ne aradığınıza karar verdiğinizde, gelinlikçiden randevuyu alabilirsiniz.

-Vücut Tipinizi Belirleyin 

Gelinlik mağazası, muhtemelen size gelinlik gösterirken uzun, atletik, minyon, kum saati, elma ya da armut vücut tipine uyabilecek çeşitli seçenekler gösterecektir. Alışverişe başlamadan önce, vücut tipinizi iyi belirlemeli ve bu vücut tipine uygun modellerin hangileri olduğuna karar vermelisiniz. Kır düğünü gelinlikleri genellikle sade ve uzun tasarımlar olsa da, vücut tipinize uygun olarak, biraz daha yaratıcı seçimler de yapabilirsiniz.

-Bütçenize Bağlı Kalın

Gelinliğe ayırdığınız bütçeyi bilin ve bu konuda mağaza çalışanını belirleyin. Böylece, ödeyebileceğinizden daha fazlasını size göstermelerini engellemiş olacaksınız. Maliyeti belirlerken; saç aksesuarları, ayakkabı ve takılar için ayırdığınız bütçeyi de unutmayın. Tabi ki, pahalı bir gelinlik arıyorsanız, kır düğünü gelinlikleri için de çok iddialı seçimler yapabilirsiniz, ancak bir kır düğünü için yine de sade olmanızı öneririz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dolgu Topuklu Gelin Ayakkabısı Modelleri-Detayları

-Aynı Gün İçinde Çok Fazla Mağaza Gezmeyin

Bir gün içinde üçten fazla gelinlik mağazası gezmeyin. Kır düğünü gelinlik modelleri konusunda seçenekler çok fazla olsa da, aynı gün içinde çok fazla mağaza geçmek yorucu olabilir ve kafanızın karışmasına neden olabilir.

-Alışverişi 6 Ay Önce Yapın

Gelinliğinizi, düğün gününüzden en az 6 ay önce aramaya başlayın. Değişiklikler için kendinize yeterli zaman ayırın ve aksesuarlara karar vermeden önce, gelinlik modelini seçerek düğününüz için diğer detaylara geçmeye başlayın.

-Düğün Tarzınızı Göz Önünde Bulundurun

Gelinlik modeline karar verirken, düğün tarzınızı göz önünde bulundurmak en iyisidir. Beş yıldızlı bir otel yerine açık alanda bir düğün tercih edecekseniz, gelinlik mağazasındaki danışmandan sizin için kır düğünü gelinlik modellerinin örneklerini göstermesini isteyin. Çok gösterişli kabarık bir gelinlik, bir kır düğünü için uygun olmayabilir ya da mini, sade bir gelinlik de gösterişli bir düğün salonu için yetersiz kalabilir.

Kır Düğünü Gelinlik Modelleri 2019

2019 gelinlik modası

Kır düğünü, bir düğünün en sade ve en zarif konseptlerinden biridir. Açık havada yapıldığı için, genellikle bahar ve yaz ayları tercih edilir ve güzel havaların da etkisiyle çok hoş bir atmosferde gerçekleşir. Ilık bir bahar gününde, dostlarınızla birlikte bu özel günü paylaşırken, üzerinize giyeceğiniz gelinlik de bu özel günü unutulmaz kılacak detaylardan biridir. Peki, kır düğünü gelinlik modelleri için seçim yaparken nasıl bir model tercih edeceğinize karar verdiniz mi?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2020 Duvak Modelleri

Kır düğünü gelinlikleri, genellikle romantik tarzları ile dikkat çekmektedir. Kabarık formda gelinlikler yerine, bir kır düğününde daha sade ve zarif modeller tercih edilir. Beli ön plana çıkaran ve genellikle yere kadar uzanan modeller, gelin adaylarının kır düğünü konsepti için en çok tercih ettikleri modeldir.

Kır düğünü için gelinlik modelleri

Kır düğünlerinde, gelinler sadeliği ile ön plana çıkmaktadır ve tamamlayıcı aksesuarlar da oldukça önemlidir. Genellikle bahar aylarında yapıldığından, bir kır düğünü için tercih edilecek de bahar çiçekleri olmalıdır.

Kır düğünü gelinlik modelleri hakkında daha fazla örnek görmek isterseniz, sizler için hazırladığımız galerimize de göz atmanızı öneririz!

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu