Kadın Blogu

Gelinlik Modeli Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelinlik Modeli Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelinlik modelleri oldukça geniş bir ürün seçeneğine sahip. Bu sebeple gelin adaylarının düğün hazırlığı sırasında belki de en çok zorlandığı konu gelinlik modelleri seçimi oluyor. Tam da bu nedenle düğün günü kusursuz bir duruşa sahip olmak ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek için gelinlik modellerini incelerken birtakım detaylara hakim olmak önemli. Bu sayede onlarca gelinlik modelleri arasından size en uygun olan modeli tercih etmeniz çok daha kolay bir hal alacak. İşte seçiminizi kolaylaştıracak detaylar…

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapalı gelinlik ya da açık gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detay sahip olduğunuz vücut tipi. Göz alıcı bir güzelliğe sahip olmanız için vücudunuzu doğru tanımanız oldukça önemli. Bu işlem için öncelikle 5 ana vücut tipini iyi bir şekilde analiz etmek gerekli. Kum saati, armut, dikdörtgen, ters üçgen ve elma bu tiplere verilen isimler arasında yer almakta. Yapılan inceleme sonrasında bu tipler arasından size en uygun olan tipi belirlemeniz gerekir. Böylece vücut tipinize uygun görülen gelinlik modellerini ön plana alabilir, diğer modellerle vakit kaybetmezsiniz. Vücudunuza tam uyum sağlayan gelinlik modelleri ile gelinliğinizin size yakışmaması neredeyse imkansız. Gelinlik modelleri oldukça fazla sayıda seçeneğe sahip. Her yıl farklı bir model trend olmakta. Bu sebeple tesettür gelinlik ya da açık gelinlik modellerini incelerken trend olup olmamasına dikkat etmek yerine size yakışıp yakışmadığına dikkat etmenizde fayda var. Böylece size yakışan etek kesimi ve yaka kesimi net olduğu için, bu model üzerine trend olan eklemeler yapabilirsiniz. Mesela gelinliğe pelerin eklemek ya da popüler olan bir dantel ya da kumaş tercih etmek gibi…

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2022 Gelin Saçı Modelleri

 

Hazır Gelinlik ve Özel Dikim Gelinlik Modelleri

Vücut tipine göre gelinlik seçimi dışında gelinliği nasıl aldığınızda oldukça önemli bir detay. Hazır gelinlik mi tercih edeceksiniz, özel dikim gelinlik mi? Her iki seçeneğinde artı ve eksilerini bilmek gerekli. Bu konuda karar verirken düğüne ne kadar zaman kaldığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özel dikim gelinlikler, kişiye özel ürünler olduğu için sizin vücut ölçülerinize ve tarzınıza göre sıfırdan dikilmektedir. Özel dikim gelinlikler hakkında bilinen bazı yanlış görüşler var. Özel dikim gelinlikler maliyetli ve zaman isteyen gelinlik modelleri olarak bilinmekte; fakat her özel dikim gelinlik maliyetli değil ve çok uzun zamanlar gerektirmemekte. Örneğin sade az dantel işlemeli bir gelinlik modelinin fiyatı ile komple dantelli ve yoğun işlemeli gelinliğin fiyatı arasında elbet fark olacaktır. Fakat bu fark, hazır model seçiminde de oluyor. Siz hazır olarak yoğun işlemeli dantelli bir tasarım satın alırsanız fiyat uygun olmayacak ki… Aynı şekilde bu tür yoğun işlemeli ve komple dantelli gelinliklerin dikimi de sade modellere göre uzun sürüyor. Örnek vermek gerekirse sade modeller 1 hafta da dikiliyorsa diğer modeller 2-3 haftada dikiliyor. Çünkü dikildikten sonra işleme de zaman alıyor. Düğününüz yaz ayı ise  2-3 ay önceden gelinliğinizin siparişini vermek doğru bir adım olacaktır. Düğün sezonu tüm gelinlik markaları yoğun olduğu için, erken sipariş etmek herhangi bir sıkıntı yaşamamınızı sağlayacaktır. Hazır modeller, vücut tipinize uygun ve sizin tarzınıza hitap ediyorsa satın alınabilir. Ayrıca düğüne 1 aydan daha az süre kaldıysa ve hayal ettiğiniz modele yakın bir hazır model bulduysanız da şanslısınız, modeli kaçırmayın deriz. Hazır modellerde beden üzerinde oluşabilecek ufak tefek uyumsuzluklar, örneğin gelinlik eteğinin uzun gelmesi ya da sırt kısmının biraz bol gelmesi gibi, kısa sürede giderilebilmektedir. Bu yönüyle gelin adaylarına avantaj sunmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fransız Dantel Gelinlik Modelleri: Şık ve Zarif Bir Gelinlik Seçimi

En Güzel Gelinlikler, Mevsime Uygun Gelinlik Kumaşları

Gelinlik modelleri tasarlanırken dikkat edilen en önemli hususlardan birisi de mevsime olan uyumu. Mevsime uygun olan bir kumaştan üretilen gelinlik, düğünde rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple gelinlik modellerini incelerken bu detaya dikkat etmek son derece önemli. Yaz ya da bahar aylarında yapılacak olan bir düğün için hafif ve uçuşan gelinlik modelleri oldukça ideal. Beyaz, kırık beyaz renkte ve baharın canlılığını yansıtan modeller yaz düğünleri için idealdir. Her mevsim tercih edilebilecek ipek ve saten kumaş dışında, tül, şifon, organze ve rayon gibi kumaşlar yaz ayları için uygun gelinlik materyalidir. Kış aylarında bir düğün yapılacaksa o zaman daha ağır kumaşlardan seçim yapılmalıdır. İpek, saten, brokar, ziberlin, tafta gibi kumaşlar ve konsepte göre işlemelerle süslenmiş gelinlik, soğuk mevsimler için en uygun gelinlik ürünleri arasında yer almaktadır.

Gelinlikler oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve gelinlik fiyatları kendi içerisinde değişkenlik gösterir. İşlemeler ve kumaş seçimleri fiyatlarda önemli faktördür. Alisse nuerA gelinlikleri ile en özel günleriniz çok daha güzel geçer. Hazır veya özel dikim gelinlik seçeneği ile her zevke uygun gelinlik tasarımları için Alisse nuerA mağazalarından randevunuzu oluşturabilir, web sitesinden gelinlik modelleri koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler