Kadın Blogu

Kahverengi Perdeye Ne Renk Koltuk Olur?

19.10.2021
437
Kahverengi Perdeye Ne Renk Koltuk Olur?

Kahverengi geçmişten günümüze mobilyada sık sık tercih edilmiş ve kombinlenirken de daha kolay tasarlanmıştır. Kahverengi ayrıca kirlenince belli etmemesinden dolayı da sık tercih edilmiştir. Kahverengi salon dekorasyonlarında, kahverengi koltuğa ne renk perde seçilmeli sorularıyla karşılaşırız. Birçok rengi kahverengi ile kullanabiliriz. Fakat söz konusu kahverengi perdeler olduğunda işiniz daha zor olabilir. Sizde kahverengi perdeye sahipseniz ve Kahverengi Perdeye Ne Renk Koltuk Olur? derseniz, yazımızı incelemenizi isteriz.

(Bknz: Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler)

Kahverengi koltuklara uyumlu renkler

Kahverengi koltuklara uyumlu renkler

Kahverengi Koltuklara Hangi Renk Perde?

Kahverengi perdelere yine içinde kahverengi tonları olan yastık detayları sütlü kahverengi tonlarında koltuk zemini ve renkli yastıklar ile kahverengi fon perdelerinizi kombinleyenbilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler
Kahverengi perdeye ne renk koltuk olur

Kahverengi perdeye ne renk koltuk olur

Kahverengi koltuk yastık ve perde uyumunda olsun, kahverengi koltuk perde uyumunda veya kahverengi koltuğa hangi renk berjer konusunda olsun eğer renkli kombinler yapmak istiyorsanız, sarı, turkuaz, lacivert ve pembe tonlarından faydalanabilirsiniz.

Eğer daha soft renkler isterseniz kahverengiyi, sütlü kahverengi, bej ve krem renklerinde kombinler oluşturabilirsiniz.

Sütlü kahverengi koltuk kombinleri

Sütlü kahverengi koltuk kombinleri

Kahverengi bir kanepeyi tamamlayacak en belirgin renk beyazdır. Siyah ve beyaz uyumunun yanı sıra kahverengi daha sıcak bir hava verir. Kahverengi fon perdeler biraz daha koyuluk verdiğinden koltuklarınızı biraz daha açık tonlarda kullanarak ışık alan bir oda oluşturabilirsiniz.

Kahverengi sarı uyumu

Kahverengi sarı uyumu

Fon Perde Koltuk Uyumu

Kahverengiye ayrıca desenli krem tonlarıda çok uyum sağlanır. Standart görünüm sevmeyenler için de alternatif modeller arasında geometrik desenler uygun olacaktır.

Kahverengi mobilyaya hangi renk uyar?

Kahverengi mobilyaya hangi renk uyar?

Kahverengi ile uyumlu renklerden biri de koyu gri tonlarıdır. Bunları fon perdelerde kullanıp, koltukları veya duvar kağıdını kahverengi seçmek daha hoş olacaktır.

Kahve rengi koltuklara hangi renk perde?

Kahve rengi koltuklara hangi renk perde?

Kahverengi Koltuk Takımı Kombinleri

Kahverengi koltuk takımı kombinlerinde çok fazla karışık renkler kullanmamaya dikkat etmelisiniz. kahverengi koltuklara uygun aksesuarlarda odanızın kombinine göre soft tarzda ise daha çok krem, gümüş gri avizeler seçebilirsiniz. Eğer daha renkli seçtiyseniz de koltuğunuzun veya halı deseneninizin içinde bulunan renklerden birini seçin.

Kahverengi koltuk takımı kombinleri

Kahverengi koltuk takımı kombinleri

Fon perde koltuk uyumu

Fon perde koltuk uyumu

Kahverengi salon grubunuzda uyumlu bir alan yaratmak için renk üzerinde çalışmanız gerekir. Odanızın ışığına, şekline göre renkler seçin. Görseller ile sizlere yardımcı olmak istedik. Sizde odanıza uygun görseli seçebilirsiniz.

Kaynak : https://www.evdekorasyonum.com/

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis