Kadın Blogu

Divanev Oturma Grupları ile Oturma Odanızı Baştan Yaratın!

24.04.2023
16
Divanev Oturma Grupları ile Oturma Odanızı Baştan Yaratın!

Oturma odası evin en çok vakit geçirilen alanlarından biridir. Yorgun bir şekilde evinize geldiğinizde koltukta ayaklarınızı uzatıp televizyon seyretmek en dinlendirici eylemlerdendir. Oturma odanızda huzur bularak dinlenmenin keyfini çıkarmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki oturma odasının yerleşim planını çok iyi bir şekilde ayarlamak ve diğeri de oturma grubu seçimini çok iyi seçmektir. Bu iki noktaya dikkat ederek Divanev’ in sizin için tasarladığı oturma grubu modelleri arasından doğru seçimi yaparsanız oturma odanızda en üst konforu en modern stillerle evlerinize taşıyabilirsiniz.

Oturma Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Oturma odanızı yerleştirirken oturma grubunu diğer eşyalara göre konumlandırmak en önemli noktadır. Oturma odanızda televizyonun konumuna göre koltukların yerleştirilmesi önemlidir. Televizyonu rahat şekilde seyretmeye en elverişli yerleşim en doğru yerleşimdir. Bir diğer önemli nokta oturma odanızda kitaplık kullanmayı tercih ediyorsanız tv ünitesi kullanmamaktır. Çünkü oturma odası salona nispeten daha küçük alana sahip olduğu için hem tv ünitesi hem kitaplık odayı boğucu hale getirebilir. Bu nedenle ya tv ünitesi kullanırsanız kitaplık kullanmamak gerekir ya da kitaplık kullanırsanız televizyonu duvara monte ettirmeniz uygun olabilir. Karışıklıktan uzak ve sade bir dekorasyon açısından bu noktaya dikkat edilebilir. Minimalizmi dikkate alarak oturma odanızı yerleştirmeye özen gösterin. Yeterli aydınlatma ise konforlu bir oturma odası için bir diğer önemli unsurdur. Göz yormayan hafif loş ışıklı bir aydınlatma oturma odasında dinlenirken uygun bir ortam sağlar. Bu nedenle oturma odası dizaynında lambader kullanımı tercih edilebilir. Hem gece lambası olarak loş ve huzurlu bir ortam oluşturması hem de dekoratif olarak göze hitap etmesi açısından iyi bir seçim olabilir. Eğer küçük bir oturma odanız varsa aynanın mekanı ferah ve geniş gösterme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fon Perde Koltuk Uyumu

Oturma Grubu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konfor oturma grubu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Koltukların rahat ve yumuşak olması önemlidir; ama aşırı yumuşak süngerli bir koltuk omurga açısından çokta sağlıklı değildir. Divanev’ in orta sertlikteki omurga sağlığını destekleyen oturma grupları sağlık açısından daha iyi olabilir. Ayrıca aşırı yumuşak bir koltuk gömülmeye neden olabilir ve bundan dolayı estetik duruşunu koruyamaz. İçe gömülmüş ve istenmeyen bir görüntüye neden olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta salon oturma grubunun günlük kullanıma uygun bir kumaş ve renge sahip olmasıdır. Mesela beyaz bir oturma grubu günlük kullanılan salon ya da oturma odası için hijyenik bir görüntü vermeyeceği için özellikle kalabalık aileler tarafından çok fazla uygun olmayabilir. Beyaz yerine krem ya da sütlü kahve gibi renkler günlük kullanım için daha idealdir. Koltuk takımının kumaşının da günlük kullanıma uygun olması gerekir. Bu nedenle süet ve keten gibi dokular hem temizlik hem görüntü açısından uygun olabilir. Deri ise şık görünse de günkü kullanımda pek tercih edilmemelidir. Divanev’ in kolay temizlenebilir günlük kullanıma elverişli kumaşa sahip oturma grupları tercih edilebilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Krem Koltuğa Hangi Renk Yastık Olur?

Geniş Ürün Yelpazesi ile Her Bütçeye Uygun Oturma Grupları Divanev’de!

Oturma odası takımlarının fiyatını belirleyen pekçok unsur bulunur. Oturma grubu fiyatları belirlenirken eşyanın modeli ve eşyanın hangi malzemeden yapıldığı gibi faktörler önemlidir. Kalite ve estetikten ödün vermeyen Divanev geniş ürün yelpazesi içinden her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Siz de kaliteli ve kullanışlı oturma grubu modelleri ve fiyatları arasından kendinize uygun olanlar için Divanev web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Modelleri inceleyerek size en yakın Divanev mağazasından ürünü satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler