Kadın Blogu

Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

28.03.2020
1.970
Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

Kahverengi koltuklara uyumlu renkler ile dekorasyon yapıldığı zaman daha bir şık ve hoş dizayn olacaktır. Birçok kişi koltuk seçimini kahverengiden yana kullanır. Siz de bu kişiler arasındaysanız dekorasyonunuzu daha gösterişli hale getirmek için vereceğimiz tüyolara ihtiyacınız var demektir.

Kahverengi koltuk takımları salon dekorasyonunda oturma odası dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Kahverengi koltuklar uyumsuz renklerle dizayn edildiği zaman sönük, sıkıcı ve sıradan bir ortam yaratırlar. Oysa ki doğru renklerle yapılan kahverengi koltuk takımları sandığınızdan daha şık ve gösterişi hale gelebilir.

Konu hakkındaki detayları birlikte görelim…

Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

Kahverengi koltuklar ile turkuaz, mavi, sarı, kırmız, bakır, fuşya, yeşil ve griyi kullanarak ferah ve enerjik dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Kahverengi koltuklara yukarıda bahsettiğimiz renklerle vurgu yapmanız gerekmektedir. Vurgu yapacağınız renkleri de aksesuarlar, halı, perde, duvar boyası, aydınlatma, yastık ve kırlentlerle sağlamalısınız.

Kahve koltuk takımları

Bu şekilde hem koltuklara derinlik katmış, hem de enerjik ortam yaratmış olursunuz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ahşap Paletten Neler Yapılır?

Kahverengi Koltuk Renk Uyumu

Kahverengi koltuk modelleri ile dizayn edeceğiniz en uyumlu renk olarak karşımıza güneş sarısı çıkmaktadır. Sakin, huzur veren dingin dekorasyonlar için kahverengi koltuklarda açık sarı kırlentler veya berjer kullanabilirsiniz.

Kahverengi koltuk modelleri ile kullanabileceğiniz bir diğer renk ise kırmız detaylardır. Kahverengi koltuklarda kullanacağınız mini detaylar çekici oturma odası veya salon dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır.

Kahverengi koltuk modelleri ile fuşyayı bir arada kullanarak koltuklarınızdaki dizaynı ve gösterişi öne çıkarabilirsiniz. Fuşyayı duvar aksesuarlarında, kırlentlerde, biblolarda ve mobilya aksesuarlarında kullanabilirsiniz.

Kahverengi koltuk denilince akla ilk gelen renkler arasında krem, bej, ekru gibi kahverengi ile uyumlu renkler gelmektedir. Siz de bu renkleri kahverengi koltuk dekorasyonu yaptığınız mekanlarda hiç düşünmeden kullanabilirsiniz. Bu renkler dışında kullandığınız kahverengi koltuk renginin üç ton açık veya koyu tonunu kullanarak dekorasyonunuzda yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz.

Kahverengi koltuğa ne renk kırlent

Kahverenginin dinginliğinin yanına yeşilin doğallığını ekleyerek yaşam alanlarınızda mükemmel bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Kahverengi ile birlikte kullanacağınız yeşil tonları ise açık yeşil veya nefti olarak karşımıza çkmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde

Kahverengi koltuklarla kullanabileceğiniz bir diğer uyumlu renk ise mavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıcak estetik ve huzurlu dekorasyonlar için kahverengi ile maviyi bir arada kullanabilirsiniz. Kahverengi ile maviyi kullanırken mavinin en az üç tonunu kırlentlerde kullanmak dekorasyona derinlik katacaktır.

Foto Galeri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu