Kadın Blogu

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri ( 5 Adımda Hızlı Uzayan Saçlar)

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri ( 5 Adımda Hızlı Uzayan Saçlar)

Radikal bir karar alıp saçlarınızı kestirdiniz ve yeni görüntünüzden memnun değil misiniz? Ya da uzun süredir kısa kullandığınız saçlarınızı artık uzatmaya mı karar verdiniz? Saçlarınızı uzatmaya karar verdiğinizde, bunun çok kolay ve çok hızlı bir süreç olmadığını bilirsiniz. Yine de, bu süreyi kısaltmak ve saçlar uzarken, bir yandan da güçlendirmek için yapabileceğiniz bir şeyler de vardır.

Normal şartlarda, saçlarınızın, sizin istediğiniz uzunluğa gelmesi aylar, hatta belki de yıllar sürebilir. Araştırmalar, saçların yılda ortalama 15 cm uzadığını gösteriyor. Ancak yapılan pek çok çalışma; ırk, genetik, beslenme, stres ve bakım gibi diğer faktörlerin, bu rakamı arttırabildiğini gösteriyor.

Neyse ki; saçları hızlı uzatmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemlerin her biri daha kısa sürede sonuçları gözlemleyebileceğiniz uygulamalardır. Bu yazıda, 5 farklı hızlı saç uzatma yöntemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemlerden birini denediyseniz ve deneyimlerinizi bizimle de paylaşırsanız çok memnun oluruz. İşte, denenmiş ve etkili hızlı saç uzatma yöntemleri

Doğal İçerikler İle Başlayın

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Piyasada sayısız şampuan, saç kremi ve saç maskesi seçeneği varken, aralarından seçim yapmak da zor olabilir. Önerimiz; paraben içermeyen ve kimyasal içeriği en az olan doğal içerikli ürünler tercih etmeniz. Saçlarınızı uzatırken bir yandan da güçlendirmek istiyorsanız; ısırgan otlu ve sarımsaklı şampuanları deneyerek başlayabilirsiniz. Bunları yaparken; şampuanınızın içerisine, boyutuna göre 1-2 kapak doğal çam terebentini yağı da eklerseniz, sonuçların daha da etkili olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2019 Perma Modelleri ve Fiyatları İnceleme

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçı hızlı uzatmak için ne yemeli?

Saç, vücudun diğer tüm bölümlerinde olduğu gibi doğru besinlere ihtiyaç duyar. Sağlıklı bir beslenme programı; cildinizin güzelliği kadar saçlarınızın sağlığı için de önemlidir. Hızlı ve etkili bir saç uzama döngüsüne sahip olmanın anahtarı; protein ve karbonhidratlar yönünden dengeli bir beslenmedir. Her iki besin grubunu da; kahvaltı ve öğle yemeklerinize dahil ettiğinizden emin olmalısınız. Bu iki öğün de, enerji harcamasının en fazla olduğu zamanlardır ve saç için de oldukça önemlidir.

Vitamin Takviyesi Almayı Düşünün

Vitamin takviyesi saç uzatır mı?

Saçlarını daha hızlı uzatmaya karar veren ve internette araştırma yapan bir kadının kafasını en çok karıştıran konulardan biri, saçları hızlı uzatmak için vitamin takviyesi alıp alınmayacağı konusudur.

Özellikle belirli mineraller, saçların daha hızlı uzamasını sağlamakta ve saçların kırılmasını önlemektedir. Bunlar arasında; fulvik asit ve demir minerali yer almaktadır. Fulvik asit takviyesi kullandığınızda, saçlarınızın kalınlığında da gözle görülür ve gelişme fark edersiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Güzel ve Kolay Günlük Saç Modelleri

Ayrıca, yüksek kalitede bir demir takviyesi almak; biyotin eksikliğine bağlı saç dökülmelerini önlemek ve keratini destekleyerek saçların uzama döngüsünü hızlandırmak açısından oldukça önemlidir.

Saç Bakım Yağları Kullanın

İçeriden yapılacak desteklerin dışında, saçların güçlenmesi ve daha hızlı uzaması için dışarıdan uygulayacağınız bakımlar da oldukça önemlidir. Saç bakımında saçlara düzenli olarak yağlar uygulamak; hem saç dökülmesini önleyecek hem de saçları güçlendirecek ve daha hızlı uzamalarını sağlayacaktır. Bu tarz yağları, saçlarınıza doğrudan uygulamak yerine, seyrelterek uygulamanız da önemlidir. Saçların hızlı uzamasına faydalı olabilecek yağlar şöyle sıralanabilir:

  • Hindistan cevizi yağı,
  • Jojoba yağı,
  • Biberiye yağı,
  • Nane yağı,
  • Kabak çekirdeği yağı

Keratin Takviyesi Alın

Keratin takviyesi saç uzatır mı?

Protein, vitaminler ve keratinin saç sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini kanıtlayan çok sayıda çalışma bulunmaktadır. Keratin takviyesi almak; düzenli kullanımda saç dökülmelerinde %12.5 azalma ve saçların ortalama %10 oranında güçlenmesini sağlamaktadır. Keratin takviyesi ayrıca, saçların daha parlak görünmesine ve saç uzama döngüsünün hızlanmasına da yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu