Kadın Blogu

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-Hızlı Uzayan Saçlar

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-Hızlı Uzayan Saçlar

Saç uzatma yöntemleri, özellikle saç uzama hızı çok düşük olan kişilerin ortak çözüm aradığı konulardan biridir. Bizde bu nedenle bu makalemizde hızlı uzayan saçlar hakkında nasıl yöntemler izlenmeli ve neler yapılmalı faydalı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Radikal bir karar alıp saçlarınızı kestirdiniz ve yeni görüntünüzden memnun olmadığında hızlı saç uzatma yoluna gitmek isteyebilirsiniz.   Saçlarınızı tekrar uzatmaya karar verdiğinizde, bunun çok kolay ve çok hızlı bir süreç olmadığını bilirsiniz. Yine de, bu süreyi kısaltmak ve saçlar uzarken, bir yandan da güçlendirmek için yapabileceğiniz bir şeyler de vardır.

Evde saç bakımı yapmak doğru yolu bilmeyenler için oldukça karmaşık bir durum. Çünkü hangi malzemelerin kullanılacağı çok büyük muamma ve başarı ihtimali de bir hayli düşüktür. Bu nedenle hızlı saç uzatmak yöntemlerini denemek isteyenler için saç bakımını evde yapacaksa, iyice araştırma yapmanın akabinde bu işe kalkışmalıdır.

Normal şartlarda, saçlarınızın, sizin istediğiniz uzunluğa gelmesi aylar, hatta belki de yıllar sürebilir. Araştırmalar, saçların yılda ortalama 15 cm uzadığını gösteriyor. Ancak yapılan pek çok çalışma; ırk, genetik, beslenme, stres ve bakım gibi diğer faktörlerin, bu rakamı arttırabildiğini gösteriyor.

Neyse ki; hızlı saç uzatma için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemlerin her biri daha kısa sürede sonuçları gözlemleyebileceğiniz uygulamalardır. Bu yazıda, 5 farklı hızlı saç uzatma yöntemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemlerden birini denediyseniz ve deneyimlerinizi bizimle de paylaşırsanız çok memnun oluruz. İşte, denenmiş ve etkili hızlı saç uzatma yöntemleri

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Birbirinden Güzel Kolay Günlük Saç Modelleri

Saç Uzatma Yöntemleri – Doğal Ürünler

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Piyasada sayısız şampuan, saç kremi ve saç maskesi seçeneği varken, aralarından seçim yapmak da zor olabilir. Önerimiz; paraben içermeyen ve kimyasal içeriği en az olan doğal içerikli ürünler tercih etmeniz. Saçlarınızı uzatırken bir yandan da güçlendirmek istiyorsanız; ısırgan otlu ve sarımsaklı şampuanları deneyerek başlayabilirsiniz. Bunları yaparken; şampuanınızın içerisine, boyutuna göre 1-2 kapak doğal çam terebentini yağı da eklerseniz, sonuçların daha da etkili olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Hızlı Saç Uzatma ve Beslenmenize

Saç Uzatma Yöntemleri ve beslenme

Saç, vücudun diğer tüm bölümlerinde olduğu gibi doğru besinlere ihtiyaç duyar. Sağlıklı bir beslenme programı; cildinizin güzelliği kadar saçlarınızın sağlığı için de önemlidir. Hızlı ve etkili bir saç uzama döngüsüne sahip olmanın anahtarı; protein ve karbonhidratlar yönünden dengeli bir beslenmedir. Her iki besin grubunu da; kahvaltı ve öğle yemeklerinize dahil ettiğinizden emin olmalısınız. Bu iki öğün de, enerji harcamasının en fazla olduğu zamanlardır ve saç için de oldukça önemlidir.

Vitamin Takviyesi Almayı Düşünün

Vitamin takviyesi saç uzatır mı?

Saçlarını daha hızlı uzatmaya karar veren ve internette araştırma yapan bir kadının kafasını en çok karıştıran konulardan biri, saçları hızlı uzatmak için vitamin takviyesi alıp alınmayacağı konusudur.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Özellikle belirli mineraller, saçların daha hızlı uzamasını sağlamakta ve saçların kırılmasını önlemektedir. Bunlar arasında; fulvik asit ve demir minerali yer almaktadır. Fulvik asit takviyesi kullandığınızda, saçlarınızın kalınlığında da gözle görülür ve gelişme fark edersiniz.

Ayrıca, yüksek kalitede bir demir takviyesi almak; biyotin eksikliğine bağlı saç dökülmelerini önlemek ve keratini destekleyerek saçların uzama döngüsünü hızlandırmak açısından oldukça önemlidir.

Saç Bakım Yağları Kullanın

İçeriden yapılacak desteklerin dışında, saçların güçlenmesi ve daha hızlı uzaması için dışarıdan uygulayacağınız bakımlar da oldukça önemlidir. Saç bakımında saçlara düzenli olarak yağlar uygulamak; hem saç dökülmesini önleyecek hem de saçları güçlendirecek ve daha hızlı uzamalarını sağlayacaktır. Bu tarz yağları, saçlarınıza doğrudan uygulamak yerine, seyrelterek uygulamanız da önemlidir. Saçların hızlı uzamasına faydalı olabilecek yağlar şöyle sıralanabilir:

  • Hindistan cevizi yağı,
  • Jojoba yağı,
  • Biberiye yağı,
  • Nane yağı,
  • Kabak çekirdeği yağı

Keratin Takviyesi Alın

Keratin takviyesi saç uzatır mı?

2124

Protein, vitaminler ve keratinin saç sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini kanıtlayan çok sayıda çalışma bulunmaktadır. Keratin takviyesi almak; düzenli kullanımda saç dökülmelerinde %12.5 azalma ve saçların ortalama %10 oranında güçlenmesini sağlamaktadır. Keratin takviyesi ayrıca, saçların daha parlak görünmesine ve saç uzama döngüsünün hızlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Makalemizde saç uzatma yöntemleri hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık.  Daha fazla detaylı bilgi almak için yorum bölümünden sorularınızı sorabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Diğer Makaleler

Kıvırcık Saç Bakım Önerileri

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler