Kadın Blogu

Kıvırcık Saç Bakım Önerileri

21.05.2019
1.097
Kıvırcık Saç Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar için saç modelleri

“Saçların çok güzel, keşke benim de kıvırcık saçlarım olsaydı!”. Bu, kıvırcık saçlı kadınların hayatlarında mutlaka duydukları bir cümledir. Bu, güzel bir iltifat olsa da, aslında bakımlı görünen ve sağlıklı kıvırcık saçlara sahip olmak göründüğünden daha zordur. Kolay ve etkili bir saç rutinine sahip olmak isteyenler için, kıvırcık saç bakım rutini rehberimizi hazırladık.

Kıvırcık saçlar için günlük bakım önerileri, en çok tercih edilen kıvırcık saçlar için günlük saç modelleri, kullanabileceğiniz şampuanlar ve bakım ürünleri, kısacası sağlıklı ve parlak görünen muhteşem buklelere sahip olmak için bilmeniz gereken faydalı bilgilerle dolu bir yazı sizleri bekliyor!

Kıvırcık Saç Bakım Rutini

Kıvırcık saç günlük bakım rutini

1.Şampuanlama

Kıvırcık saçlar, diğer saç tiplerinden daha fazla kurumaya meyillidir. Bu nedenle de zarar görmeye daha yatkındır. Kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı şampuanlarken; içeriği daha yumuşak ve hasar görmüş saçlar için tasarlanmış şampuanlar tercih etmeyi deneyin. Ayrıca dilerseniz, bazı markaların “kıvırcık saçlara özel” şampuanlarını da kullanabilirsiniz.

2. Gün Aşırı Yıkama

Kıvırcık saç bakım rutini oluştururken, planlamayı gün aşırı olacak şekilde yapın ve saçlarınızı her gün şampuanlamayın.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hafif Dalgalı Saç Modelleri

Genellikle kuru saç tipine sahip olan kıvırık saçların her gün yıkanması da gerekmez. Çok sık aralıklarla şampuanlama, saçlarınızı kurutarak daha kabarık görünmesine neden olabilir. Şampuanlama işlemi sonrasında, saçlarınızın zarar görmesini engellemek için nazik bir şekilde taramayı da ihmal etmeyin.

3. Saç Kremi Aşaması

Saç kremi sürmek, kuruyan kıvırcık saçları nemli tutmak için önemlidir. Kıvırcık saçlarınız varsa ve saçlarınızın kuruduğunu hissetmeye başladıysanız, derinlemesine bir bakım için saç kremi ve maskelerden yardım alabilirsiniz. Tabi bunları da saç tipinize uygun seçmeyi unutmayın. Kıvırcık saçlara özel üretilmiş bir ürün bulamadıysanız, yine hasar görmüş saçlara yönelik krem ve maskeleri kullanabilirsiniz.

4. Kurulama

Kıvırcık saçları sert havlular ile kurutmak iyi bir fikir olmayabilir. Onun yerine, saçlarınızı hafifçe kurulayabileceğiniz temiz bir tişörtten yardım alabilirsiniz.

5. Tarama

Kıvırcık saç bakım rutini söz konusu olduğunda en zorlu adımlardan biri taramadır. Saçlarınızı duştan sonra sarıp da taramak için açtığınızda, artık saçlarınız da kurumaya başlamıştır ve taramak, düz saçlar kadar kolay olmayacaktır.

Fırça taraklar, kıvırcık saçlar için uygun değildir ve saçların kabarmasına ve kopmasına neden olabilir. Onun yerine, saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile taramayı deneyebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlara Uygun Şampuanlar

Kıvırcık saç şampuan

Kıvırcık saçlar için şampuan markaları bir hayli değişkenlik göstermekle birlikte, iyi bir araştırma ile size en uygun ürünü bulabilirsiniz. Yabancı markaların yanı sıra, Türkiye’de üretilen pek çok markanın da kıvırcık saçlara özel şampuanları bulunmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kumral Saç Rengi: Doğru Tonu Seçmek İçin İpuçları

Şampuan satın alırken, içeriğinin daha temiz olmasına özen gösterin. Fazla kimyasal ürünler, kuruma eğiliminde olan kıvırcık saçlara iyi gelmeyecektir. Kıvırcık saçlar için şampuan satın alırken, yukarıda da belirttiğimiz gibi “hasar görmüş saçlar için” yazılı şampuanları da tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Saç Modelleri

Kıvırcık saç günlük saç modelleri

Saçlarınızı yıkadınız, taradınız, bakım yaptınız… Sıra geldi onları şekillendirmeye! Düz saçlar için sıradan bir at kuyruğu yapmak yeterli gelebilirken, oldukça havalı ve dikkat çekici kıvırcık saçlar için daha yaratıcı davranabilirsiniz.

Günlük kullanıma uygun olması açısından, saçlarınızı açık bırakmayı deneyebilir ve bandana ya da renkli tokalar ile onları hareketlendirerek şık ve modern görünümler elde edebilirsiniz.

Ön tutamları açık bırakarak saçınızın geri kalanını tepeden topuz yapmak da kıvırcık saçlar için günlük saç modelleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık saçlarınız için günlük hayatta kullanabileceğiniz saç modellerinden ilham almak isterseniz, aşağıda yer alan galerimize göz atabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler