Kadın Blogu

Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler

23.01.2021
7.571
Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler

Hardal sarısı ile uyumlu renkler şık ve doğru kombinler için son derece önemlidir. Hardal sarısı birçok kişinin tutkunu olduğu bir renktir. Özellikle sonbahar kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Hardal sarısı doğru renklerle kombin edilirse inanılmaz bir enerji ve şıklık sunmaktadır. Ancak dikkatli kombinler yapılmadığı zamanda sizden rüküşü olmaz etrafınızda. Gelin şimdi şık ve göz alıcı kombinler için hardal sarısıyla uyumlu renkler neler görelim.

Hardal sarısı beyaz uyumu

Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler

 • Bordo
 • Mavi
 • Yeşil
 • Taba rengi
 • Vizon rengi
 • Füme
 • Kahverengi ve tonları,
 • Kiremit rengi ve tonları
 • Vizon rengi
 • Siyah
 • Beyaz
 • Bej ve renk tonları ile hardal sarısı kombinler yapılabilir.

Hardal Sarısı Bordo Uyumu

Hardal rengi kombin yaparken birbirine uyumlu renkler arasından seçimler yapılmalı ve hardal sarısına yakışan renkler kullanılmalıdır. Hardal sarısına yakışan renkler arasında bordo, hardal sarısına en çok yakıştırılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hardal sarısı bordo uyumu

Hardal sarısına hangi renk gider sorusunun cevapları arasında yer alan bordo renk ile gerek erkek kombinleri gerek bayan kombinlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hardal sarısı ile bordo birlikte kullanılırken hardal sarısının en açık tonu kullanılmalıdır. Eğer her iki renginde koyu renk tonu kullanılacaksa pudra rengi, somon rengi, mercan rengi veya bej rengi gibi bir renkle kombine fresh bir görünüm kazandırılmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Deri Etek Nasıl Kombin Edilmelidir?

Hardal sarısı bordo ile en sık kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bordo hardal sarısı ile sık kullanılır ancak doğru kombin için hardal sarısı, bordo ve beyaz bir arada kullanılmalıdır.

Örneğin, hardal sarısı pantolon, bordo gömlek veya bluz, beyaz fular, kullanıyorsanız şal, ayakkabı veya çanta gibi aksesuarlar ile kombine aydınlık katmalısınız.

Hardal Sarısı Mavi Uyumu

Hardal rengi kombin çerçevesinde mavi’nin yeri de oldukça önemlidir. Erkek kombinlerinde mavi kot pantolon üstüne hardal sarısı tişört kullanılabileceği gibi, tam tersi olarak hardal sarısı pantolon üzerine mavi tişört ve kullanılabilir.

Hardal sarısına hangi renk gider

Üst kombin parçası seçerken ten renginize uyumu gözeterek o doğrultuda seçimler yapmalısınız.

Hardal ile uyumlu renkler arasında yer alan mavi renk erkek kombinlerinde de bayan kombinlerinde de ikili olarak rahatlıkla ve hiç düşünülmeden kullanılan birbirine uyumlu renkler arasında yer almaktadır.

Hardal sarısı mavi uyumu özellikle mavi kot, hardal sarısı bluz ile tercih edilmektedir. Koyu mavi tonları ile çok daha şık durduğunu belirtelim. Mavi hardal sarısı uyumu ile elbise kombini, pantolon etek kombini, etek bluz kombini eşofman takımı kombini ve abiye kombini yapabilirsiniz.

Hardal Sarısı Yeşil Uyumu

Birbirine uyumlu renkler denilince aynı kontrast çerçevesinde olan renkler düşünebileceği gibi zıt renk kontrastları da düşünülmelidir.

Hardal sarısı yeşil uyumu inanılmaz derecede şık duran ve her ortamda kullanılan kombinler sunmaktadır. Yeşil rengin tüm tonlarını hardal sarısı ile birlikte kullanamazsınız. Kullansanız bile bunu çok dikkatli yapmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri İle Uyumlu Renkler

Hardal sarısı ile hiç düşünmeden kombine edebileceğiniz yeşil tonları arasında haki yeşil ilk sıradadır.

Haki yeşil dışında koyu yeşil, ve zümrüt yeşili ne de hardal sarısı kombin yaparken rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özellikle yeşil gözlü iseniz yeşili üst kombin parçasında kullanırsanız görürüz renginiz daha da belirgin hale gelecektir.

Hardal rengi kombin

Hardal rengi kombin

Hardal sarısı ile yeşil uyumunu kullanırken özellikle koyu yeşil tonlarında hardal sarısını çok fazla abartmamalısınız. Eşit ölçüde kullanabileceğiniz gibi minimal ölçüde de kullanabilirsiniz. Hardal sarısı koyu yeşil kombinler özellikle eşofman kombinleri ve günlük kombinlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Hardal Sarısı Beyaz Uyumu

Hardal sarısı ile beyaz kullanılırken tek başına kullanım daha çok tercih edilmektedir. Hardal sarısına yakışan renkler birlikte kullanıldığı zaman üçüncü bir rengi genelde ihtiyaç duyulmaz. Ancak hardal sarısı ile bordo, hardal sarısı ile lacivert veya hardal sarısı ile siyah kombini bilirken beyaz renge başvurulabilir.

Ancak gerek kadın kombinlerinde gerekse erkek kombinlerinde hardal sarısı ile beyazı tek başına kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü özellikle yazlık kombinler de hardal sarısı ile beyaz mükemmel bir görünüm olmanızı sağlamaktadır.

Hardal sarısına yakışan renkler

Hardal sarısı ile beyazı ikili kombinlerde kullanabileceğiniz gibi üçlü kombinlerde de kullanabilirsiniz. Zira beyaz tüm renklerle uyum yakaladığı için her kombinde hardal sarısı ve beraberindeki renkle uyum sağlayacaktır.

Örneğin, hardal sarısı bordo, hardal sarısı siyah, hardal sarısı füme, hardal sarısı kiremit rengi ile yapılan kombinlerde şiddetle beyaz renk kullanımını da tavsiye ediyoruz.

Aşağıda hardal sarısı 2020 kombinlerinden derlediğimiz resim galerisini daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Foto Galeri: Hardal Sarısıyla Uyumlu Renkler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler