Kadın Blogu

2020 Gelinlik Trendleri- Moda Kombinler

2020 Gelinlik Trendleri- Moda Kombinler

Instagram’ın düğünleri de değiştirdiğini söylesek, abartmış olur muyuz? Artık, bir evlilik sürecindeki her adımın belgelenmesi gerekiyor: teklif, nişan, kına gecesi ve nikah kıyılma anı. Bu da, gelinlerin kendi kendilerini, mükemmel bir görünüm elde etmek için çok fazla baskıya sokmalarına neden oluyor.

Gelinler artık; nikah için ayrı, düğün töreni için ayrı ve after party’ler için ayrı bir gelinlik tercih ediyor. Bununla birlikte, 2020 gelinlik trendleri ile ilgili bir diğer trend de, kullanımı kolay, sökülebilir parçalar oluyor. Böylece gelinler, görünümlerini değiştirmek için bazı parçaları ekleyip çıkarabiliyor. Bu da, ekstra bir gelinlik masrafının önüne geçmiş oluyor.

Önümüzdeki sezon gelin dünyasının bir diğer cazibesi mi? Geride bırakmaya hazırlandığımız yılda gerçekleşen kraliyet düğünü! Son dönemlerde bu düğün, 2020 gelinlik koleksiyonlarından daha fazla arandı. Buradaki modelleri, önümüzdeki yıl düğün törenlerinde görmeyi bekleyebilirsiniz.

2020 gelinlik modası

2020 gelinlik trendleri arasında her yılın vazgeçilmesi klasik gelinlik modelleri ile kına, tulum, minimalist, after party, avangart gelinlik modellerinin hatta ve hatta 70’li yılların gelinliklerinin de sıklıkla arandığını görmekteyiz. Bu nedenle bu yazımızda bu tarz gelinlik stilleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Klasik Gelinlik Modelleri 2020

Gelinlik denince aklımıza ilk gelen modeller aslında klasik modellerdir.  Her yıl olduğu gibi bu yılda tercihlerin ilk sırasını çekiyor. İnsanların belkide yeni tarzlara karşı korkuyla yaklaşmasının sonucu olarak klasik gelinlik kültürü yerleşmiş durumda.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2022 Gelin Saçı Modelleri

Klasik Gelinlik Modelleri

Klasik Gelinlik Sırt Kısmı

Kına Gelinlik Modelleri

Bazı düğünler kına gecesi/düğün şeklinde ayrı yapılırken, bazıları tek törenle yapılır. Bu tarz düğünlerde gelinler her iki davet yapısına da uyumlu bir gelinlik tercih etmek isterler. Bu tarz düğün çeşitlerinde tercih edilebilecek gelinlik modeli de şu şekilde olacağı kanaatindeyiz.

Kına Gelinlik Modeli

Minimalist Gelinlik

Sadelikten ilham alan minimalist kişiler bu tutkularını düğünlerinde de yansıtmaktadırlar. Şatafatın ve fazla olan, gözü ve zihni yoran her detay ortadan kalmıştır. Geriye gerekli olan sadelik ve zindelik kalmıştır.

Minimalist Gelinlik

Bir Gelinlik İle İki (Hatta Üç) Gelinlik Görünümü 

Gösterişli gelinliğinize sökülebilir parçalar ekleme olanağınız varken, neden iki farklı gelinlik alasınız ki? Bu parçalar, tamamen farklı bir şekilde görünmenize gerek kalmadan, tamamen değişmenizi sağlar. Eteğin ucundaki danteli nikahta giyin ve dansta çıkarın! Kulağa güzel geliyor değil mi? Düğün gününüzde görünümünüzü kişiselleştirmek için, tüy ve dantel detaylar size çok yardımcı olacak.

Beyaz Elbise ve Beyaz Parçalar 

Büyük gün için dönüştürülebilir bir gelinlik tercih etseniz bile; nikah töreni, after party ve diğer etkinlikler için birkaç farklı parçaya ihtiyacınız olabilir. Uzun kollu mini beyaz bir elbise ya da yemek partisi için dantel süslemeli beyaz bir gömlek-pantolon kombini iyi birer seçenek olabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gelinlik Modeli Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelin Tulumu Modelleri  

Gelin denince aklımıza ilk gelen beyaz, kabarık bir elbise olsa da; artık gelin tulumu gibi farklı alternatifler de var ve bu trend, önümüzdeki sezonlarda daha fazla görülmeye başlanacak. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının koleksiyonlarında da rastlayabileceğiniz bu parçalar; minimalist bir görünüm sunarken, dantelli ve eğlenceli de olabiliyor.

Biraz Eski, Biraz Yeni, Biraz Da Seksi 

Korse gelinlik modelleri

Hazır giyimde gördüğümüz büstiyerler, gelinlik dünyasında da yerini almaya başladı. Vivenne Westwood’un imzasını taşıyan korse gelinliklerde; dantelli sütyenler ve yüksek pantolonlardan oluşan gelinlikler dikkat çekiyor. Gerçekten seksi göründüklerini söylemeliyiz!

Klasiklere Dönüş ; Klasik Gelinlik Modelleri

Klasik gelinlik modelleri

Bazı gelinler için, sıra dışı modeller, düğün günü için harika bir seçim olabilir. Bazıları ise, sınırların dışına çıkmayan, klasik bir görünüm ister. İşte bu noktada, 2019 gelinlik modasında, klasiklere de dönüş söz konusu. Önümüzdeki sezon için neredeyse her tasarımcı; kabarık etekler ve straplez korselere yer veriyor. Bu yıl, avangard gelinlikler de konuşulacak.

Altın Modası 

2019 gelinlik modasında altın

Altın fiyatları uçup gitmiş olabilir, ama biz önümüzdeki sezon koleksiyonlarında, altın rengi gelinlik modellerine sıkça rastladı. Bu tasarımlar, gelinlik koleksiyonlarına ekstra ışıltı katıyor. Şık bir davet için mükemmel olan bu elbiseler, bir o kadar cesur ve aynı zamanda sofistike. Düğün gününüz için, altın rengi gibi metalik bir kumaş ya da süsleme tercih edecekseniz; aksesuarlarınızı minimum seviyede tutmaya özen gösterin.

70’lerin Gelinlikleri 

1970’ler gelinlik modası

70’li yılların bohem etkisi geçtiğimiz sezondan beri yükseliyor. 2019 gelinlik trendlerine baktığımızda da; sivri ve abartılı gelinliklerin, yerini daha sade tasarımlara bıraktığını görüyoruz. Derin göğüs dekolteleri ve derin yırtmaçlar da 2020 gelinlik koleksiyonlarında öne çıkan detaylar. Önümüzdeki yıl onları sıkça görmeye hazır olun.

2020 Gelinlik Trendleri ve Modası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler