Kadın Blogu

Fransız Dantel Gelinlik Modelleri

06.07.2019
776
Fransız Dantel Gelinlik Modelleri

Fransız dantel gelinlik

Dantel, modern gelinlik tasarımlarında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Romantik havası ile dantel, her mevsim gelinliklerde kullanılabilir. Özellikle Fransız dantel gelinlik modelleri, gelinlik koleksiyonlarında en çok tercih edilen modellerden biridir. Şık ve kaliteli duruşu, romantik tarzı ve modası geçmeyen tasarımı ile Fransız dantel gelinlikler hakkında sizler için hazırladığımız galeride de, hemen her tarza ve zevke uygun farklı model seçenekleri de bulabilirsiniz. Örneklere geçmeden önce, gelin isterseniz dantel tasarımlı gelinliklere biraz daha yakından bakalım…

Dantel Gelinlik Modelleri

Günümüzde, gelinlik dünyasında dantel gelinlikler adına çok sayıda seçenek bulunmaktadır. İncecik formlardan lazerle kesilmiş ayrıntılara, geniş bir seçenek sunan dantel, hassas kumaş dokusunun çekiciliği ile özellikle yarattığı romantik tarz ile tercih edilmektedir. Dantel süslemeli gelinliklerde, ayrıca korse, yaka, manşet ya da yakalardaki detaylar da dantel olarak tasarlanabilmektedir. Ayrıca, tasarımcılar için bir gelinliğe danteli eklemenin sayısız yolu da var.

Bu romantik kumaş, pek çok farklı tipte kullanılabilir. Daha iyi kalitede malzemelerde ise daha ince iplikler ve daha küçük dikişler kullanılmaktadır. Dantel, doğası gereği hassas bir dokuya sahip olduğu için, tasarımında da çok fazla özen gerektirmektedir. Bu nedenle, dantel gelinlik modelleri genel olarak diğer pek çok gelinlik modeline göre daha pahalı olma eğilimindedir. Yine de, piyasada bulunan dantel gelinliklerin büyük bir bölümü makinelerle dikildiği için, el yapımı tasarımlara göre daha uygun fiyatlı dantel gelinlikler bulmak da mümkündür.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Farklı Yaka Bluz Çeşitleri ve Modelleri

Dantel gelinliklerde, modern mi yoksa klasik bir görünüm mü elde edileceği de önemlidir. Klasik tasarımlı dantel gelinliklerde, belirgin bir kontrast yaratılırken, modern tasarımlarda yüzey boyunca benzer dokular kullanılabilir. Bu nedenle, klasik dantel gelinlikler, genel olarak modern tasarımlara göre daha pahalıdır.

Fransız Güpürlü Gelinlikler

Her gelin adayı için farklı bir dantel seçeneği vardır. Bazı tasarımlar, şık ve daha konforludur ve bazıları daha sofistike olabilir. Romantik tarzı ile Fransız güpürlü dantel gelinlikler, özellikle klasik bir gelinlik arayışında olanlar için iyi bir seçim olacaktır.

Venedik danteli olarak da adlandırılan Fransız güpürlü dantel gelinlikler, sert bir dantel olduğundan hem klasik hem de modern tasarımlarda kullanılabilir ancak daha çok klasik tarzda gelinliklerde kullanılmaktadır. Dünyaca ünlü ve ülkemizde de pek çok ünlü ismin, düğün gününde tercih ettiği Fransız güpür, romantik ve sofistike görüntüsü ile pek çok gelin adayının da gelinlik seçiminde ilk tercihler arasında yer almaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kırmızı İle Uyumlu Renkler Nelerdir? Kombin Renkleri

Alençon Dantel Gelinlikler

Alençon dantel, tekstil ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. Dantel perdelerde de kullanılan bu dantel, romantik tarzdaki dantel gelinlik tasarımlarında da kullanılabilir. İnce dokusu, deseni ve bol ayrıntıları ile bilinen alençon dantel gelinlikler, vintage tarzda bir gelinlik tasarımı arayan gelin adayları için iyi bir seçim olacaktır.

Eyelet Dantel Gelinlikler

Dantel gelinlik modelleri arasında öne çıkan bir diğer dantel de eyelet dantel oluyor. Pratik bir dantel kumaşı dokusuna sahip olan eyelet dantel, daha çok modern tasarımlı gelinlik modellerinde kullanılmaktadır ve gelinliğe bohem bir tarz kazandırmak için iyi bir seçim olacaktır.

2019 Fransız Dantel Gelinlik Modelleri

Genel olarak, dantel gelinlik tasarımları ve dantel kumaşlarından bahsettik. Yukarıda da söylediğimiz gibi, Fransız dantelin gelinlik dünyasındaki yeri her zaman ayrıdır.

Romantik, sofistike ve şık bir tasarıma sahip olan Fransız dantel gelinlik modelleri arasında 2019 koleksiyonlarında öne çıkan tasarımlardan bazılarını sizler için aşağıda derledik. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce, ilham almak isterseniz, galerimizde yer alan modellere göz atabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis