Kadın Blogu

Fındık Kabuğu Saç Rengi

19.01.2021
7.985
Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık kabuğu saç rengi doğal saçlara sahip olmak isteyen bayanların gözde rengi diyebiliriz. Asla modası geçmeyen ve bir kere denendi mi asla bırakılamayacak saç renkleri arasında olan fındık kabuğu saçlar hakkında merak ettiğiniz soruları sizler için cevapladık.

Fındık kabuğu saç renginin yumuşak soft rengi ile kullanıcısına kusursuz bir görünüm sunmaktadır. Son dönemlerin en trend fındık kabuğu rengi sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Fındık kabuğunun tonları  arasında olan kumral tonu karamel ışıltılar ile kullanıldığı zaman inanılmaz derecede etkileyici ve dikkat çekici olmaktadır. Özellikle gün ışığında kusursuz bir saç görünümü için koyu fındık kabuğu saç rengiyle ve açık fındık kabuğu saç rengini mutlaka denemelisiniz.

Fındık kabuğu rengi

Kahve saç renklerinin orta tonu olarak bilinen fındık kabuğu nasıl elde edilir diyelim mi?

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Doğal görünüm yakalanması çok önemlidir. Ancak bu şekilde gerçek ve yalın güzelliğinizi öne çıkartır. Voila 7/31 saç boyası en sık tercih edilen fındık kabuğu boyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Voila dışında garnier saç boyası serisi içinden de fındık kabuğu rengini tercih edebilirsiniz. Palette, koleston gibi markaların da fındık kabuğunu bulacağınız tonları vardır.

Fındık kabuğu saç renkleri çok koyu çok çok açık bir renk olmadığı için  tüm ten rengine sahip kadınlar tarafından araştırmakta ve hemen hemen herkesin kendisine yakışan bir tonunu mutlaka bulunmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Röfle, Balyaj, Gölge, Ombre Farkları Nelerdir ?

 

Fındık kabuğu saç nasıl elde edilir,

Fındık Kabuğu Saç Rengini Denediniz Mi?

Fındık kabuğu renkleri tam doğal rengi değildir. Bir süre bekledikten sonra akan saç boyası fındık kabuğunun rengini alır. Beklemeden fındık kabuğu rengine kavuşmak için bir avuç papatyayı kaynattıktan sonra saçlarınıza sürerek güneşte 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Yeterince açılmadığını düşünüyorsanız birkaç kez tekrarlamanız gerekir.

Fındık kabuğu saç renkleri kullanım sırasında doğru bakım yapmak kalıcı ve uzun süre kullanım sağlayacaktır. Kazıcıları uzun süre korumak için bakım kremleri ve saç maskeleri yapmanızı öneriyoruz. Saç yıkama sıklığı ağızdan haftada ikinin üzerine çıkmamalıdır.

Kullanacağız saç bakım kremi ile saç bakım şampuanı içeriği birbiriyle uyumlu olanlarıdır. Saç kremlerindeki amonyak içeriği saç boyalarının çok çabuk akmasını sağlar kullanacağınız saç kremini içerisinde amonyak bulunmaması dikkat etmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Saç Modelleri

Fındık Kabuğu Saç Rengi Esmerlere Yakışır Mı?

Esmer tenli bayanların karamel, kızıl kahve gibi koyu ve ışıltılı saçları kullanmaları çok daha şık ve alımlı görünmelerini sağlayacaktır. Bu nedenle oldukça açık bir renk olan fındık kabuğu saçlar esmer bayanlarda çok da hoş olmayacak ve en kısa zamanda değiştirme ihtiyacı doğuracaktır. Ben denemek istiyorum diyen esmer bayanlara sık sık boyanan saçların yıpranabileceğini hatırlatalım.

Fındık kabuğu saç esmerlere yakışır mı

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Fındık kabuğu saç renginin ortada bir renk olması nedeniyle tüm kullanıcıları tarafından beğenilmektedir. Biz burada fındık kabuğu renk kumrala yakışır veya fındık kabuğu rengi esmere yakışır ya da fındık kabuğu renk sarışına yakışır niye net bir şey söylememiz mümkün değil.  Fındık kabuğu saç rengiyle saç boyama işlemi öncesi cilt alt tonu belirlenmeli bu yönde fındık kabuğu renk tonu seçilmelidir.

Koyu fındık kabuğu saç rengi

Ama hangi ten rengine sahip olursanız olun mutlaka size yakışacak bir fındık kabuğu saç renginin tonunu mutlaka bulursunuz. Fındık kabuğu saç renginin beyazlarda kusursuz durduğu bilinmektedir. Ancak doğru renk tonu al ve cilt alt tonu ayarlaması ile esmerlere de yakıştığı bilinmektedir. Sizde ilk olarak cilt analizi yaptırdıktan sonra doğru fındık kabuğu saç rengiyle saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz

Her en rengine giden saç renkleri farklıdır. Fındık kabuğu saç da esmerlerde çok da hoş durmayabilir. Çok açık olduğu için ten renginizi patlatır. Koyu saç renklerini kullanmanızı öneriyoruz. Ancak buğday tenlilerin mutlaka denemesi gereken bir saç rengidir. Fındık kabuğu saçlar koyu kahve ve renkli gözlere sahip olan bayanlarda da inanılmaz hoş durmaktadır.

Saçlarınızda doğru kararlar vermeniz için fındık kabuğu saç renkleri hakkında merak edilenleri sunduk. Detaylar doğrultusunda fındık kabuğu saçları kullanarak bulunduğunuz ortamlarda fark yaratabilirsiniz.

Foto Galeri: Fındık Kabuğu Saç Boyası

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu