Kadın Blogu

Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Evde dalgalı saç nasıl yapılır başlıklı içeriğimizde işinize yarayacak detaylar bulabilirsiniz.  Yüksek ısının saçları yıprattığını bilmeyen yoktur. Sizler için yüksek ısı uygulamadan evde dalgalı saç yapımı diyeceğiz.

Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Saçların nemini ve parlaklığını alan yüksek ısı yıpranmış saçları meydana getirir. Kıvırcık saçlara dalga yapımı en kolay işlem uygulanan saçlardır. Bu nedenle ilk olarak en pratik olanından başlayacağız.

Kıvırcık saçlara sahipsiniz, o zaman duştan sonra saçlarınızı geniş dişli tarakla taradıktan sonra saçlarınızı en tepeden sıkı bir şekilde at kuyruğu şeklinde bağlayın. Daha sonra bu şekilde saçlarınızı orta ısıda kurutun. Kurutma işlemi bitince saçlarınızı çözerek dalgalı saçların tadını çıkartın.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Düz saçlara sahipseniz işiniz bir tık daha zorlaşacak. Düz saçlılar saçlarına dalga belirginliği sağlayan köpük uyguladıktan sonra saçlar tam kurumadan nemli iken kendi içinde minik dalgalar yaparak kurutun.

15 dakika kadar saçlar bukleli bir şekilde duracak. Süre sonunda sardığınız bukleleri açınca doğal dalgaların sizi beklediğini göreceksiniz.

Dalgalı Saçların Dalgası Nasıl Belirgin Olur?

Dalgalı saçlara sahipsiniz. Ancak saç dalganızın daha belirgin ve hacimli olmasını istiyorsunuz. Nemli saçları kulak hizasıyla birlikte örerek kurutun. Kurutulan örgüleri çözdükten sonra dalgaları daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Dalgaların sıklığı ve incelik kalınlık ayarı için ayarı ile saçlardaki dalgaların şekli ve sıklığı belirlenir. İnce dalgalar istiyorsanız saçlarınızı ince ince ördükten sonra kurumasını sağlayın. Böylece ince sık dalgalı saçlar sizi bekleyecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Abiye Saç Modelleri Ve Püf Noktaları

Nemli saçları saç bandı ile sarın. Sarma işlemi sırasında saç köpüğü kullanın. Sarma işleminden sonra kurutma makinesi veya saç düzleştirici ile saçlarınızı kuruttuktan sonra saç bandını çıkartın. Düğüm atarak saçlarınıza bağladığınız saç bandını dikkatlice çözdükten sonra aynanın karşınıza geçerek harika dalgaların tadını çıkartın.

Islak saçlarınızı saç kurutması ile değil de salık bir şekilde kendi haline kurumasını sağlayın. Hafif ılıkken topuz yapıyormuş gibi diplerden uç kısma doğru sıkı bir şekilde burun. Saçlar kurudukça bağladığınız yerler gevşeyecektir. Sürekli gevşeyen saçı sararak kurumasını sağlayın. Bu şekilde kolaylıkla evde doğal Dalgalar yapabilirsiniz.

Foto Galeri: Dalgalı Saç Detayları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis