Kadın Blogu

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

15.02.2021
1.546
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri; Saç rengi seçimlerin kişilerin ten rengine uyumlu olarak seçilmelidir. Çünkü saç rengi değiştirilebilir ancak ten rengi değiştirilemez. Esmer tene saç rengi seçen kişilerin en sık yaptığı hatalardan bir tanesi de ten renklerini göz ardı ederek uç renkler tercih etmeleridir.

Beyaz tene sahip kadınların ve erkeklerin saçlarına neredeyse her renk yakışmaktadır. Peki ya esmer kadınlara ve erkeklere yakışan saç renkleri nelerdir? Esmerlere yakışan renkler aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

 • Kestane
 • Koyu Kahverengi
 • Siyah
 • Mavi Siyah
 • Çikolata
 • Koyu Kırmızı
 • Koyu Mor

Genellikle bu tarz koyu renklerin esmerlere yakıştığı düşünülmektedir ancak bize göre esmerlere bazı açık tonlardaki renkler de yakışmaktadır. Esmerlere gidecek saç renkleri aşağıdaki gibidir:

 • Gri
 • Bal Kahvesi
 • Sarının Küllü Tonları

Esmer kişiler açık renkli boya kullanmamalı diye düşünen kişiler bu renkleri kullanan esmer kişilerle henüz karşılaşmamış demektir. Yani burada ten rengine göre saç rengi seçilmelidir algısı biraz daha kırılmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omuz Hizasındaki Saçlar İçin Pratik Modeller

Gri saç rengi esmer insanlarla resmen bir bütünlük oluşturmakta ve kişinin daha modern görünmesini sağlayabilmektedir. Bal kahvesi gibi yumuşak bir renk ise esmer kişilerde kullanıldığı zaman ortaya yumuşacık bir görüntü çıkarmaktadır.

Sarı rengi ise beyaz tenli kişiler gibi esmer kişiler de kullanabilmekte ancak esmerler platin sarısı gibi uç renkleri tercih ederlerken dikkat etmelidirler.  Bu nedenle sarı kullanmak isteyen esmerlerin sarının küllü tonlarını kullanması tavsiye edilmektedir. Bu ton renkler de esmerlere giden saç renkleri arasında yer almaktadır.

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Kişiler saç renklerini belirlerken birkaç unsura fazlası ile dikkat etmelidirler. Bunlar; ten rengi, yüzü canlı göstermesi gibi unsurlardır. Bunlar basit unsurlar olarak görülse de hata kaldırmayacak kadar hassas unsurlardır.

En ufak bir hatada saçlarınız yanabilir, olduğundan daha kötü bir görüntüye sahip olabilir, yaşınızdan büyük ya da küçük görünmenizi sağlayabilir ve aylarca beklemenizi gerektirecek sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Topuz Saç Modelleri - 2022 Yeni Topuzlar

Yüzünün canlı görünmesini isteyen kişiler saçlarına çeşitli boyalar sürmekte ve istediğini bir türlü yakalayamamaktadır. Yüzünüzün canlı gözükmesini sağlayacak renkler aşağıda verildiği gibidir:

 • Kumral ve kumral tonları
 • Koyu sarı ve karamel tonları

Bu renkler yüzünüze daha renkli bir görünüm kazandıracakken siyah ve koyu tonlardaki renkler daha soluk görünmenizi sağlamaktadır.

Esmerlere saç rengi önerilerimizi ve yüzü canlı gösteren saç renkleri önerilerimizi dikkate almanız durumunda estetik bir görüntüye kavuşmamanız olağan dışıdır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Foto Galeri :

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler