Kadın Blogu

Elbise Ceket Kombinleri

26.12.2019
2.015
Elbise Ceket Kombinleri

Elbise ceket kombinleri her ortamda kullanılabilecek düzeydedir. En çok da ofis kombilerinde tercih edilen elbise etek kombinleri için en çok blazer ceket modeli kullanılmaktadır. Özel bir davete katılırken, işe giderken, aniden çıkan akşam yemeğinde, hatta düğün nişan için kombin yapmakta zorlanıyorsanız elbise ceket kombin ile bunu aşabilirsiniz.

Elbise Ceket Kombinleri

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonunda modası olacak olan elbise ceket kombin ile şıklığınızı artırabilirsiniz. Klasik desenli elbise modelleri, ekose desenli elbise modelleri, kalem elbise modelleri gibi farklı elbiselerle iddialı kombinler yapabilirsiniz.

elbise kot ceket kombini

Özellikle sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde tercih edilen elbise ceket kombinlerinde kullandığınız elbise modeline uygun ceket modeli kullanmalısınız. Örneğin, çiçekli veya farklı desenli kısa spor elbise üzerine kot ceket kullanarak dikkatleri çekebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sarı Elbise Kombin

Kot ceketleri penye elbise, keten elbise, yazlık elbise, desenli elbise, çiçekli elbise modelleri ile kombin edebilirsiniz.

Siyah elbise kombini yaparken (siyah elbiseyi ilkbaharda kullanacaksanız) mevsimin ışıltısını ve canlılığını yansıtacak renklerde blazer ceket kullanarak şıklığı artırabilirsiniz.

Dar kesim elbise üzerine blazer ceket modelleri en doğru tercih olacaktır.

Günlük kombinlerde mini elbise kullanmayı sevenlerdenseniz, mini elbiselerle kombin edeceğiniz renkli ceketler mutlaka dolabınızda bulunmalıdır. Mevsim geçişlerinde ve serin yaz akşamlarında üşümemek için elbise üzerine ceket kombnini kesinlikle düşünmelisiniz.

Blazer çekeler ve kot ceketler dışında deri ceketleri de elbise modelleri ile kullanabilirsiniz. Deri ceket ve kot ceketleri uzun elbise üzerine ceket olarak kullanabilirsiniz. Uzun elbise modelleri ile bolero tipi kısa ceket modelleri kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Kahve Uyumu

Elbise Üstüne Ceket Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elbise modelinin detayına göre ceket seçimi yapılmalıdır. Mesela bel detaylı bir elbise modeli kullanıyorsanız kısa ceket modellerini tercih etmelisiniz. Göğüs hizasında detayı olan bir elbise modeli için ise kalça hizasında biten ceketleri tercih edebilirsiniz.

elbise ceket kombin 2020-2021

Elbise rengi ile ceket renginiz mutlaka uyumlu olmalıdır. Elbise kombininde üç renk kullanılacaksa ceket rengi odak noktası olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Elbise ceket kombini ile ilgili daha fazla fikir için derlediğimiz resim galerisini inceledikten sonra görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle ve takipçilerimizle paylaşmaya ne dersiniz?

Foto Galeri: Elbise Ceket

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler