Kadın Blogu

Elbise Ayakkabı Kombinleri

25.11.2019
1.559
Elbise Ayakkabı Kombinleri

Herhangi bir partiye, geceye veya yemeğe davetli olunca bayanların aklına Elbise Ayakkabı Kombinleri gelmektedir. İlk olarak giyilecek kıyafet belirlenir, çoğu zaman iş ayakkabıya gelince tıkanma yaşlanır. Bu dışarıdan kolay gibidir aslında ama sıra kombin yapmaya gelince bazen saatlerce uğraşılır maalesef.

Gelin şimdi elbise ayakkabı kombinleri hakkında bilmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Elbise Ayakkabı Kombinleri

Sportif elbise modelleri denilince akla ilk olarak rahat elbiseler gelmektedir. Farklı elbiseleri de kendiniz kombin ederek spor kombinler yapabilirsiniz. Spor elbise modelleriyle klasik tasarım ayakkabı yerine rahat olabileceğiniz spor ayakkabılar tercih etmelisiniz. Bazı elbiseler ile dolgu topuklar, düz ayakkabılar, platform topuklar da kullanılabilir tabi ki.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pembe İle Uyumlu Renkler

Günlük Elbiseye Ayakkabı

Günlük elbise modelleri en çok kullanılan ayakkabı modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenli ve rahat ayakkabılar günlük elbiseler için biçilmiş kaftandır. Yüksek topuklu stilettolar günlük elbiselerle giyilmez diye bir kural yok, ayağınızı rahat hissettiğiniz yüksek topuklu ayakkabıları da günlük elbiseler ile kullanabilirsiniz. Ancak günlük elbise modelleri il en sık kullanılan ayakkabı modeli babet, mokasen, bilek boy bot, terlik gibi rahat modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gece Kıyafetleri İçin Ayakkabı

Transparan elbise modelleri ile açık sandalet modelleri kullanmalısınız. V yaka elbiselerle kullanacağınız ayakkabı modeli ise ayak parmaklarının kapalı olduğu sandalet veya sivri burunlu ayakkabı modelleri olmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bayan Boyun Dövme Modelleri Görselleri

Ofis Elbiseleri İçin Ayakkabı

Ofis ayakkabıları da elbiseler gibi ciddi tasarımlarda oluşmalı. Gece elbisesinin altına giydiğiniz ayakkabıyı ofis kıyafetleri için kullanamazsınız. Ofis ayakkabı topukları rahatlık açısından 10 santimi geçmemelidir. Tabi akşam eve gittiğinizde ayak ve bilek ağrısı çekmek istiyorsanız daha yüksek topuklar kullanabilirsiniz.

Ofis elbisesi için ayakkabı

Elbiseye göre ayakkabı seçilirken renk uyumu da unutulmamalıdır. Ayakkabıyla elbisenin renk uyumu kesinlikle olmalıdır. Ya da çanta, şal, eşarp, fular, cüzdan gibi aksesuarlarla ayakkabı uyumu yapılarak elbise ile zıtlık uyumu da sağlanabilir.

Açık renk ayakkabılara renkli seçimler yapabilirsiniz. Siyah elbiselere ayakkabı seçmek ise en kolay seçimler arasındadır. Dilediğiniz renk ayakkabı seçebilirsiniz. Ancak şal, çanta, fular, varsa ceket veya takı gibi aksesuarlarla uyumlu da olabilir.

Aşağıda konu ile ilgili derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikre ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri: Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler