Kadın Blogu

Paletten Koltuk Yapımı

21.02.2021
848
Paletten Koltuk Yapımı

Paletten Koltuk Yapımı; Paletten koltuk nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle yapmak istediğiniz koltuğun ölçüsünü evinizin büyüklüğü ile orantılayabilirsiniz. Paletten koltukları özellikle köşe takımı şeklinde yaşam alanlarının balkon, teras ya da kış bahçesi gibi mekanlarında kullanan kadınlar için çeşitli önerilerimiz var.

Paletten Koltuk Yapımı

Elinizde olması gereken malzemeler arasında paletten koltuk yapımı sürecinde bolca renkli kumaş, bolca sünger ve tahta paletten koltuk için bolca su bazlı rengarenk boyalar son olarak da paletten koltuğunuzu yaşam alanınızda rahatça ve güvenle hareket ettirebilmek için mobilya tekerleğine ihtiyacınız gerekmektedir.

Paletten Koltuk nasıl yapılır

Paletleri çeşitli yerlerden bulabileceğiniz gibi eğer doğaya katkı sağlamak istiyorsanız, sanayi firmalarından atılacak ikinci el tahta paletlere de ulaşarak geri dönüşüme olanak sağlarsınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Şık Tarza Sahip İşlevsel Baza Modelleri

Köşe takımı yapmak için toplamda altı adet paletiniz olması yeterlidir. Paletleri isterseniz orijinal ahşap görünümünde bırakabilirsiniz ancak biz renklendirmenizi tavsiye ederiz.

Ahşapları renklendirmeniz evinize, bahçenize, terasınıza ve kış bahçenize farklı bir hava katacaktır. Daha sonraki aşamada ise paletlerinizi ikişer kat yaparak montelemenizdir. Ardından almış olduğunuz süngerleri bir ahşap yapıştırıcısı ya da paletten koltuğunuzun daha dayanıklı olmasını istiyorsanız tahtaya zımbalayarak köşe takımınızın iskeletini oluşturabilirsiniz.

Artık süngerinizi kumaşla kaplayarak dilediğiniz renkte yastık çeşitleriyle doldurabilirsiniz. Koltuğumuzun son aşamasında ise dilerseniz hareket kabiliyeti açısından paletlerin altına göz kararı bir şekilde ölçümlediğiniz noktalara mobilya tekerleklerini monte etmenizdir.

Böylece paletlerin ağırlığını hissetmeden hafif bir mobilyaya sahip olacaksınız. Bunun yanında da mobilya tekerlekleri temizlik yaparken zamandan tasarruf etmenizi de sağlacaktır.

Palet ile koltuk yapım sırasında rahatınız daima ön planda olacaktır. Süngerin ve yastıkların yumuşaklığı sizi evinizin balkonunda, terasında ya da kış bahçesinde harika bir zevke sürükleyecektir. Yeri gelecektir ki paletten koltuk takımınızdan başka koltuk takımına oturmak istemeyeceksiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Koltuk Takımları ile Salon Dizaynlarınızı Tamamlayın

Paletten Koltuk

Birçok kadının tercihi olan paletten koltuk takımında aksesuar olarak  tercih edilen bir renkli ürün vardır.  Sarmaşıklar, paletler arasında kalan boşlukların içinden yapay ya da doğal sarmaşık geçirerek fresh bir görünüm yakalamak hedeflenmektedir. Bunlar yanında ise özellikle paletten koltuk takımına yakışan aksesuarlar arasında aşağıdakiler vardır.

  • Deve Tabanı Bitkisi
  • Zeus Heykelleri
  • Bahçe, Balkon Fenerleri
  • Süslü Peri Işıklı Ledleri
  • Pofuduk Desenli Yastıklar
  • Pofuduk Kürklü Battaniyeler

Foto Galeri: Paletten Koltuk Nasıl Yapılır?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler