Kadın Blogu

Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

29.05.2020
2.534
Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu, bayanlar için her zaman zor görünmüştür. Ancak yatak odası dekorasyonu yaparken, genellikle dikdörtgen olması, kare olmasından çok daha kullanışlı olacaktır. Bakalım uzmanlar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu için ne öneriyor.

Unutmamız gereken en önemli nokta, dar dikdörtgen yatak odalarımız için minimalist yaşamı tercih etmeliyiz. Zaten mutluluğun kaynağı daha az eşya değil mi ? Ama yine de aksi kanaatte olanlar için yazının devamını okuma vakti.!

Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir ?

Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir

Dikdörtgen yatak odası dizayn edilirken en önemli etkenlerden bir tanesi yukarıda da bahsettiğimiz gibi, odamızın şeklidir. Dikdörtgen bir odaya sahipseniz, yatak odanızın dekorasyonunu yapmak oldukça kolay olacaktır.

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler;

  • Yatak Odası için duvarların rengi ?
  • Dikdörtgen yatak odası mobilya seçimi ?
  • Dikdörtgen yatak odasına eşyalar nasıl yerleştirilir ?

Dikdörtgen Yatak Oda Nasıl Döşenir?

Dar yatak odası tasarımları yatak-şifonyer-gartrop arasında döner. Bu üçlüyü doğru bir şekilde kombinlemeyi başarmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dar Antre Vestiyer Modelleri

Uzun dar yatak odası dizaynında özellikle yatak yatak odasının uzun duvarına gelecekse ayak kısmına şifonyer koymak  eğer alan kısıtlı ise yanlış bir tercih olacaktır.

Dikdörtgen Yatak Oda Dizaynı

Gardrop Yerine Giyinme Odası

İnternetten ç oğu baktığnıız yatak odası modelinde kolay kolay bir gardrop görmezsiniz. GEnellikle odanın uzun e mümkünse girintili bir kısmı giyinme odasına çevrilir. Hatta oda bir miktar büyükse ebeveyn banyosu dahi eklenebilir. Burada kıstas girintinin büyüklüğüdür diyebiliriz.

Dikdörtgen Yatak Oda Nasıl Döşenir?

Duvar Rengi

Dikdörtgen bir odaya sahipseniz, açık renk duvar kağıdı veya boya tercih ederek odanızı daha da ferah hale getirebilirsiniz. Dilerseniz yatağınızın baş kısmında bulunan duvarda farklı bir renk tercih ederek zıtlık yaratabilirsiniz veya yine açık renk tercih edip yatak başlığınızda tercih edeceğiniz renkli şerit ledler ile yatak odanıza renk katabilirsiniz. Bunun yanında kapağı tamamen ayna olan gardroplar kullanarak geniş bir görüntü alabilirsiniz.

Dikdörtgen Yatak Odası için Mobilya seçimi

Eğer dikdörtgen yatak odalarınızda nasıl mobilyalar tercih edeceğiniz konusunda bir fikre sahip değilseniz ilk tavsiyemiz odanızın boyutlarını tam ölçmenizdir. Zira yatak odanızda tercih edeceğiniz dolap uzun bir süre sizinle yaşayacak 🙂 Eğer genişlik ve yükseklik ile sıkıntınız yoksa mutlaka geniş bir gardrop tercih edin, ileride çok pişman olmamanız için bu önemli. Gerçi kadınlar için hiçbir dolap yeterli olmayacaktır ama olsun. Bunun yanında dilerseniz odanızın genişliğine göre makyaj aynası, makyaj masası ve şık küçük bir berjer tercih edebilirsiniz. Bizim önerimiz odanın duvarlarından ziyade daha zıt renkler tercih etmeniz olacaktır. Örneğin koyu kahve rengi krem karışımı bir gardrop, kahverengi bir makyaj masası ve krem rengi berjer tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Dikdörtgen yatak odası nasıl yerleştirilir ?

Dikdörtgen yatak odasında eşyaların nasıl yerleştirileceği konusu genel olarak kapının konumuna bağlıdır. Eğer kapı odanın uzun duvarında ise, kapının karşı kısmına gardrop, kapının olduğu duvara yatak bağlığı gelecek şekilde yatak başlığı, odanın genişliğine göre kapının yanındaki duvara makyaj masası ve önüne berjer veya yatağın diğer yanına makyaj masası ve önüne berjer koyarak dikdörtgen yatak odanıza eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Ancak eğer odanız daha dar ise, dikine yaşamı tercih edin, yani camın konumu uygunsa kapının yan duvarına yatağı koyarak veya karşı kısmına yatağı koyarak dikine bir yerleşim tercih edebilirsiniz. Bu durumda daha çok depolama alanı için baza tercih edebilirsiniz ve yine ayna kullanarak odayı daha ferah hale getirebilirsiniz.

Her ne kadar bu yazımızda ağırlıklı olarak dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonundan bahsetmişsekte, ilerleyen yazılarımızda geniş dikdörtgen yatak odası dekorasyonu konusunu ele alacağız.

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler