Kadın Blogu

Balık Sırtı Nasıl Örülür?

07.06.2020
1.134
Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Günlük hayatta en çok kullandığımız saç modellerinden biride balık sırtı örgü modelleridir. Pratik kullanımı ve neredeyse her zaman havalı bir görüntü sağlaması ile tercih ettiğimiz örgüler de oldukça çeşitlidir. Arkadan örülen tek örgüler, at kuyruğu örgüleri, ikili ve üçlü örgüler ya da balık sırtı örgü, yaz- kış her mevsim tercih edebileceğiniz saç örgüsü modelleri arasında yer alır.

Günlük şıklığınızı tamamlayacak pratik, kullanışlı ve şık bir saç modeli arıyorsanız, örgü seçiminde tercihinizi balık sırtı örgüden yana kullanabilirsiniz. Peki, balık sırtı nasıl örülür? İkili balık sırtı örgüleri yapmak kolay mı?

Yandan balık sırtı modelleri nasıl örülür? Kısa saçlara uygun bir balık sırtı örgüsü var mıdır? Tüm bu sorularınızın cevabı ve sizler için hazırladığımız balık sırtı örgü saç modelleri galerimiz yazımızın devamında!

İkili Balık Sırtı Örgüsü?

İkili balık sırtı nasıl örme

İkili balık sırtı örgüler, en pratik ve en kullanışlı örgü modelleri arasındadır. Peki, ikili balık sırtı nasıl yapılır? Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Tüm saçınızı eşit büyüklükte iki eşit parçaya bölerek başlayın. Yeni başlayanlar için, at kuyruğu yapıp saçları ayırmak en kolay yoldur.
 • Saç taraftan küçük bir tutam alın ve sola doğru getirin. Her zaman, telleri tutamın altından alın. Sonra, bunları diğer bölümün önüne yerleştirin.
 • Sol taraftan sonuncusuyla aynı boyutta küçük bir saç tutamı alın ve sağdaki parça ile birleştirin.
 • Saçınızın ucuna gelene kadar işlemi tekrarlayın. Ardından bir saç lastiği ile uçtan toplayın.
 • Dışarıda kalan saç tellerini tutması için bir miktar saç spreyi uygulayın ve gün boyu balık sırtı örgülerin tadını çıkarın!
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Abiye Üzerine Saç Modelleri

Yandan Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Yandan balık sırtı örgü

Balık sırtı örgülerde tercih edilen bir diğer model de yandan balık sırtı örgüdür. Peki, yandan balık sırtı nasıl örülür? İşte adımlar:

 • Saçlarınızı ayırın. Saçlarınızı taradıktan sonra bir tarafa alın ve ardından saçınızı zıt omzunuza doğru tarayın.
 • Kalan tüm saçları parçanın karşısındaki omzunuza doğru toplayın.
 • Saç tutamı sağ taraftaysa, saçınız sol omzunuzun üzerinde olmalı.
 • Daha sonra saçı iki parçaya ayırın. Tutamların düzgün olduğundan ve iki tutamı tamamen ayırdığınızdan emin olun.
 • Şimdi balık sırtı örgüye geçebilirsiniz.
 • Saçlarınızı başınızın yanında tutarak dış kısımlardan birinin kenarından küçük bir tutam saç alın.
 • Daha küçük olan tutamı diğer tutamın içine geçirin.
 • Şimdi, yine iki parçanız olmalı.
 • Bu adımı saçın ucuna kadar tekrarlayın.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Kısa Saç Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Kısa saç balık sırtı nasıl örülür?

Balık sırtı örgü denince akla uzun saçlar gelse de, bu örgüleri kısa saçlı kadınlar da tercih edebilir. Okula ya da işe gidiyorsanız ya da sıcak havalarda pratik ve rahat bir saç modeli arıyorsanız, kısa saçlarınız için de balık sırtı modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa saçlar için balık sırtı örgü biraz daha zor olsa da, birkaç denemeden sonra başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Balık sırtı örgüsü hakkında ayrıca aşağıdaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Balık Sırtı Saç Modelleri

Balık sırtı saç modelleri çok çeşitlidir. İkili ya da yandan ya da belki de arkadan klasik bir balık sırtı örgü tercih edebileceğiniz gibi, biraz yaratıcılıkla farklı bir model de yapabilirsiniz. Günlük hayatta, okulda, ofiste ve hatta eğlenceli bir partiye giderken kullanabileceğiniz ve sizi genç, fresh gösterecek bir saç modeli arıyorsanız, küçükken severek kullandığınız balık sırtı saç modellerini tercih edebilirsiniz.

Yapabileceğiniz modeller ile ilgili ilham almak istiyorsanız, aşağıda yer alan galerimizdeki saç modellerinden ilham alabilirsiniz!

Foto Galeri : Balık Sırtı Örgü

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler