Kadın Blogu

Tüm Dikkatleri Üzerine Çeken Kumral Saç Rengi

13.05.2019
4.684
Tüm Dikkatleri Üzerine Çeken Kumral Saç Rengi

Kumral saç, görünüm itibariyle en doğal görünen saç renklerinden biridir.  Bu makalemizde açık ve koyu kumral saç tonları ile kumral saç rengi kimlere yakışır değerlendirmelerde bulunacağız.

Saç, bir kadın için en önemli aksesuarlardan biridir ve bir anda bütün havanızı değiştirebilecek bir etkiye sahiptir. Kumral saç rengi de,  kadınlar arasında en çok tercih edilen saç renklerinden biridir. Yaz- kış her sezon kullanabileceğiniz ve hemen her ten rengine yakışan kumral saçlar, yaklaşan sıcak yaz günleri ve bronzlaşan teniniz için de harika bir seçim!

Açık kumral ya da koyu kumral olarak kullanabileceğiniz kumral saç rengi, daha canlı ve daha genç bir görünüm elde etmek için de iyi bir seçim olabilir. Saçlarınız uzun ya da kısa olsun fark etmez, doğru tonları bulduktan sonra kumral saç rengi ile oldukça havalı ve modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? Modelleri ve Fiyatları

Bu noktada, devreye kuaförünüz giriyor! Saç renginizde köklü bir değişime gidiyorsanız ve kumral tonları ile doğal bir görünüm elde etmeyi hedefliyorsanız, mutlaka iyi bir kuaför ile birlikte hareket etmenizi öneririz. Kuaför koltuğuna oturmadan önce, kafanızda size yakışacak tonları belirlemek için, kumral saç rengi ve tonları ile ilgili hazırladığımız galerimize de göz atmanızı öneririz!

Açık Kumral Saç Rengi Tonları

Açık kumral saç rengi, hem açık tenli hem de esmer kadınlara yakışabilecek renklerden biri. Burada, doğru ışıltıyı yakalamak ve doğru ten rengine doğru renk uygulamasını yapmak önemli. Açık kumral bir saç rengi tercih edecekseniz, aralara balyaj ile ışıltılar katmayı da düşünebilirsiniz. Böylece, hem doğal hem de havalı bir saç görünümü elde edeceksiniz.

Açık kumral saç rengi

Saçlarınıza sarı ışıltılar katarak, açık kumral saç rengi için çok uygun bir seçim yapmış olacaksınız. Beyaz tenli ya da buğday tenli bir kadınsanız, kışın beyaz ve yazın bronzlaşan teniniz için yukarıdaki gibi bir seçim yapabilirsiniz. Uzun saçlarınız varsa, bu tonlar ve ışıltılar da kendini daha iyi gösterecektir.

Açık kumral saç rengi

Açık kumral tonlarında saçlar, oldukça havalı ve doğal görünebiliyor, tabi doğru uygulandığında! Aralarda 1-2 ton daha açık renkler ile ışıltı katabileceğiniz böyle bir renk, önümüzde yaklaşmakta olan sıcacık yaz günleri ve deniz kenarında bronzlaşan teniniz için de harika bir seçim olacak.

Koyu Kumral Saç Rengi

Kumral tonlarında bir saç rengi elde etmeyi planlıyorsanız ve çok açık renkleri tercih etmeye cesaretiniz yoksa, koyu kumral saç rengi de tercihleriniz arasına girebilir. Buğday tenli, beyaz tenli ve esmer kadınların hepsine yakışabilecek bir renk olan koyu kumral saç rengi, doğru uygulama ve doğru ışıltıların da dahil olması ile çok daha havalı görünebilir.

Koyu kumral saç rengi

Koyu kumral tonlarını, kendi saç renginize bağlı olarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu rengin kullanımı da oldukça kolaydır ve daha açık tonlar ile kıyaslandığında, sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek bir seçimdir. Ayrıca, makyaj gerektirmez ve her ten rengine de uyum sağlayabilir.

Koyu kumral saç rengi

Koyu kumral saç rengi tercih edecekseniz, bütün saçınızda aynı tonları tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Tek renk bir saçın kullanımı da oldukça kolay olacaktır. Yukarıdaki gibi bir saç rengi, uzun yıllar sarı saçlardan yıpranmış saçlarınıza da çok iyi gelecektir.

Kumral Saç Rengi Tonları

Açık kumral, koyu kumral, ışıltılı kumral ve çok daha fazlası ile kumral saç rengi tonları hakkında biraz daha fikre ihtiyacınız varsa, kuaför koltuğuna oturduğunuzda kuaförünüze gösterecek iyi bir ton seçeneği arıyorsanız, aşağıda sizler için hazırladığımız galerideki modellerden ilham alabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis