Kadın Blogu

2020 Duvak Modelleri

2020 Duvak Modelleri

2020 duvak modelleri

Duvak, bir gelinliğin en geleneksel, klasikleşmiş aksesuarıdır ve günümüzde, kullanım sayısı biraz azalmış gibi görünse de, bir düğün gününün vazgeçilmez detaylarından biridir.

Gelinliği tamamlamak, gelinliğin içinde kendinizi daha bir “gelin” hissetmek ve düğün gününde şık bir saç stilinin tarzını biraz daha güçlendirmek için tercih edebileceğiniz duvaklarda, tercih edebileceğiniz model seçeneklerinin sayısı da oldukça fazla. Sezonlara göre duvak trendleri ve tasarımlar değişiklik gösterse de, klasikleşen rahibe duvak modelleri, her sezon kullanabileceğiniz duvak modellerinden biridir.

Ayrıca, 2020 duvak modelleri arasında yerini alan patlayan duvak modelleri de bu sezon kullanabileceğiniz duvak modelleri arasında yer almaktadır.

2020 Duvak Trendleri

Rahibe duvak modelleri

Kadınlar, günümüzde daha düğün günü için, çiçekli ya da taş işlemeli taç ve toka gibi daha farklı saç aksesuarlarını da tercih etseler de, duvak bir gelinliğin en temel tamamlayıcısıdır. Straplez, göğüs dekolteli, mini, maksi, çan formda, kabarık formda, balık formda ve daha pek çok farklı modelde tercih edebileceğiniz duvakların çok da uygun olmadığı belki de tek model sırt dekolteli gelinliklerdir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fransız Dantel Gelinlik Modelleri: Şık ve Zarif Bir Gelinlik Seçimi

Ancak, duvağın transparan bir aksesuar olduğu ve her model gelinliğe uygun bir hale getirilebileceği düşünüldüğünde, sırt dekolteli bir gelinlik modeli için de rahibe duvak modelleri ya da farklı duvak tasarımları tercih edilebilir. Düğün gününüzü, benzersiz bir gelinliğin ve onu tamamlayan çok şık bir duvağın içinde hatırlamak istiyorsanız; gelinlik seçiminden sonra bir an önce ona uygun bir duvak modeli de aramaya başlamalısınız. 2020 duvak modellerine baktığımızda, özellikle patlak duvak tasarımların öne çıktığını ve duvakların toka ya da işleme gibi diğer detaylar ile hareketlendirildiğini görüyoruz. Yine, rahibe duvak modelleri de bu yıl da tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında.

Burada, aslında biraz önemli olan da hem sizin hem de gelinliğinizin tarzı oluyor. Sizin tarzınızı yansıtmayan bir duvak ya da gelinliğinize hiç uygun olmayan bir duvak seçimi, düğün gününüzde bütün güzelliğinize gölge düşürebilir. Yeni sezonda trend modeller arasında seçim yaparken, duvak seçiminde gelinlik modelini göz önünde bulundurmanız gerekeceğinden, önce gelinliği satın almak her zaman daha akıllıca olacaktır. Çünkü, tercih edeceğiniz duvak modeli, tarzı ya da uzunluğu ile o gelinliğe uygun olmayabilir. Bu da, gelinliğinizin kendini göstermesini engelleyecektir. Bu nedenle, 2020 duvak modellerine göz atmadan önce, gelinlik modeline karar vermiş olmanızı öneririz!

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2020 Gelinlik Trendleri- Moda Kombinler

Rahibe Duvak Modelleri

Duvak modelleri 2020

Rahibe duvak modelleri, bir düğün gününde, kadınların belki de en çok tercih ettikleri duvak modellerinden biridir. Gelin topuzu ya da dağınık bir gelin saçı için uygun olan rahibe duvaklar, uzunluğuna bağlı olarak straplez, göğüs dekolteli ya da sırt dekolteli gelinliklerde tercih edilebilir. Bu tarz bir duvak, akıllardaki “gelin” figürüne de uygun olduğundan, düğün günü için tercih edilecek beyaz düz bir elbiseyi biraz daha gelin havasına sokabilmek için de iyi bir seçim olacaktır.

Dantel işlemeleri ya da şık taş işlemeleri ile hareketlendirebileceğiniz rahibe duvak modelleri, 2020 yılında da gelinlik mağazalarındaki yerini almaya devam ediyor. Modası belki de hiç geçmeyen bu duvağı tercih etmeden önce, gelinliğiniz için hangisinin uygun olacağı konusunda modacınıza danışabilirsiniz.

Rahibe duvak modelleri, pek çok gelinlik modeli için uygun bir seçim olsa da, bazı modellere yakışmayabilir. 2019 yılının gelinlik modası ve yeni sezonda tercih edebileceğiniz patlak duvak gibi trend duvak modelleri için aşağıda yer alan galerimize de göz atmanızı öneririz!

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler