Kadın Blogu

Omzu Açık Elbiseye Saç Modelleri

18.07.2019
3.226
Omzu Açık Elbiseye Saç Modelleri

Omzu açık elbiseye saç modeli gerek günlük yaşamda gerekse özel günlerde merak edilen konulardan biridir. Biliniyor ki  günlük elbiselerde ya da abiyelerde, kadınların en çok tercih ettiği elbise modellerinden biri de omzu açık elbiselerdir. Özellikle atletik vücut yapısına sahip ya da omuz yapısı geniş olan kadınlara çok yakışan omzu açık elbiseleri kullanırken, omuz dekoltesini kapatmamak için tercih edilecek saç modeli de oldukça önemlidir.

Bazı tasarım seçeneklerinde, elbiseye göre saç modeli seçmek gerekebilir ve omzu açık elbiseler de onlardan biridir. Tek omuzlu kıyafetler de dahil olmak üzere, bu tarz elbiselerde saçlarınızı açık bırakmak yerine, at kuyruğu ya da topuz gibi saç modellerinden yararlanarak, şık dekoltenizi vurgulamanız da daha kolay olacaktır.

Omzu açık elbiseye saç modelleri önerileri arayanlar için, aşağıda bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, elbiseye göre saç modeli yaparken, özellikle de tek omuzlu ya da omuz dekolteli bir elbisede kullanabileceğiniz bazı saç modellerine yakından bir göz atalım…

Tek Omuzlu Elbiseler İçin Saç Modelleri

Tek omuzlu elbise için saç modelleri

Tek omuzlu elbiseler, kadınların sıkça kullandıkları elbiselerden biridir. Yaz aylarında, parti ve davetlere giderken giyeceğiniz tek omuz dekolteli bir elbise için, saçlarınızı açık bırakıp, dekoltenin olmadığı tarafa doğru alarak da kullanabilirsiniz. Böylece, tek omuzlu elbisenizin dekolte kısmı da kapanmamış olacaktır.

Tek omuzlu elbise için saç modelleri

Yine benzer bir dekolte ve yine benzer bir saç modeli. Bir parti, davet ya da düğüne giderken saçlarını açık bırakmayı sevenlerdenseniz, siz de saçlarınızı tek yana doğru alarak kullanabilirsiniz.

Tek omuzlu elbise için saç modelleri

Ofis stilini tamamlamak için kullanacağınız bir kombinde, tek omuzlu elbiseye saç modelleri arıyorsanız, tercihinizi ense hizasında bir at kuyruğu ya da topuzdan yana da kullanabilirsiniz. Böyle bir saç modeli, görünümünüze daha klasik bir hava katmak için de iyi bir seçim olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hafif Dalgalı Saç Modelleri

Omzu Açık Elbise İçin Topuz Modelleri

Omzu açık elbise saç modelleri

Omuzları tamamen açıkta bırakan bir elbisede, saçlarınızı açık bırakmak iyi bir seçim olabilir. Ancak, küçük omuz detaylarından yararlanmak için, onları kapatacak bir saç modeli yerine saçlarınızı toplayacağınız modelleri tercih edebilirsiniz. Ense hizasında ya da tepede sıkı bir topuz, omuz detayı bulunan elbiseler için ideal bir seçim olacaktır.

Omzu açık elbise saç modelleri

Yine benzer tasarıma sahip bir elbise. Askılarından inen omuz pencereleri ile oldukça feminen bir görünüm yaratan böyle bir elbisede, günlük ve sade bir at kuyruğu iyi bir seçim olacaktır. Sıkı at kuyruğu ve topuzlardan hoşlanmıyorsanız, daha gevşek bir topuz kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Omzu açık elbise saç modelleri

Tepeden yapacağınız bir topuz da omuz dekoltesi bulunan elbiseler için iyi bir seçim olacaktır. Şık ve feminen görünümü böyle bir topuz ile tamamlayarak da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Omzu Açık Elbiseye Göre Saç Modelleri

Omzu açık elbiselerde kullanabileceğiniz saç modelleri konusunda seçenekleriniz oldukça fazla. Bu tarz elbiselerde, bazı saç modelleri daha fazla tercih edilse de, dekoltenizin tarzına ve tasarımına bağlı olarak farklı saç modellerinden de yardım alabilirsiniz.

Biraz daha öneri ve farklı stillerden ilham almak için, omzu açık elbiseye saç modelleri galerimizde yer alan 15 farklı saç modelinden de yararlanabilirsiniz. Hadi birlikte bakalım!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler